Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Charles Bentley de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Charles Bentley: cifrele în câteva rânduri
Ataraipu or the Devil's Rock, este vedeta: 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 22% din totalul vizualizărilor pentru Charles Bentley. Urmează Esmeralda, on the Orinoco și The Great Cataract Of The River Parima. În total, pagina artistului (0 vizualizări) și operele (900 vizualizări) adunate însumează 900 vizualizări. Cea mai bună lună: Iul 2026 (800 vizite). Vizitele favorizează Sobru (Saturație culoare), cu 89% din vizite față de 52% din catalog.
Charles Bentley: 8 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Charles Bentley.
-
1
Ataraipu or the Devil's Rock,
200 vizualizări · 22,2%
-
2
Esmeralda, on the Orinoco
100 vizualizări · 11,1%
-
3
The Great Cataract Of The River Parima
100 vizualizări · 11,1%
-
4
Caribi Village Anai
100 vizualizări · 11,1%
-
5
Brazilian Fort St. Gabriel on the Rio Negro
100 vizualizări · 11,1%
-
6
Unloading a Coaster Below St. Michael's Mount
100 vizualizări · 11,1%
-
7
Seascape
100 vizualizări · 11,1%
-
8
Passing The Channel Buoy
100 vizualizări · 11,1%
Când vizitează oamenii pagina lui Charles Bentley?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 0 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Oct 2026 | 0 | 0 |
Când sunt vizionate operele lui Charles Bentley?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Charles Bentley, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 6,1% | 22,2% |
| Umbră difuză | 9,1% | 0,0% |
| Lumină moderată | 42,4% | 44,4% |
| Echilibru luminos | 36,4% | 22,2% |
| Luminos | 6,1% | 11,1% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 51,5% | 88,9% |
| Culori discrete | 33,3% | 11,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 15,2% | 0,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 69,2% | 80,0% |
| Nuanțe pământii | 26,9% | 20,0% |
| Nuanțe închise | 3,9% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 39,4% | 66,7% |
| Echilibrat | 57,6% | 33,3% |
| Vibrant | 3,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 3,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 9,1% | 11,1% |
| Echilibrat | 12,1% | 11,1% |
| Contrast accentuat | 15,2% | 0,0% |
| Contrast maxim | 60,6% | 77,8% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 9,1% | 22,2% |
| Paletă de culori delicate mixate | 3,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 9,1% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 51,5% | 77,8% |
| Paletă unitară | 27,3% | 0,0% |
Care sunt cele mai populare opere ale lui Charles Bentley, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mont St Michel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scarborough Castle from the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Shipwreck | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Grand Canal, Venice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Off Boulogne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Shipping off scarborough | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ataraipu or the Devil's Roc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Bringing In The Derelict | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Passing The Channel Buoy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Seascape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Ce limbi vorbește publicul lui Charles Bentley?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Care sunt vizitele zilnice la Charles Bentley și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 0 |
| Vin 6 Noi | 0 |
| Sâm 7 Noi | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 27 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 28 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Charles Bentley
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Charles Bentley?
- Ataraipu or the Devil's Rock, în primul loc, cu 200 vizualizări sau 22% din totalul vizualizărilor. 8 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Charles Bentley pe ArtsDot.com?
- 900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 0 pe pagina artistului și 900 pentru operele sale.
Care dintre lucrile lui Charles Bentley se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
- Piesele etichetate Sobru (Saturație culoare) reprezintă 89% din vizite, deși acestea constituie doar 52% din catalog.