Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Canaletto de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Canaletto: cifrele în câteva rânduri
Canalul Mare și Biserica Salutei este vedeta: 4.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 9% din totalul vizualizărilor pentru Canaletto. Urmează Grand Canal: Looking South-West și Capriccio: The Horses of San Marco in the Piazzetta. În total, pagina artistului (6.700 vizualizări) și operele (40.000 vizualizări) adunate însumează 46.700 vizualizări. Interesul a scăzut cu 25% între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (27.600 vizite). Cele mai frecvente limbi ale audienței: Engleză (32%), Spaniolă (15%) și Germană (10%). După dispozitiv: dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%). Vizitele favorizează Echilibru luminos (Luminanță), cu 48% din vizite față de 24% din catalog.
Canaletto: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Canaletto.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
700
Iul 2026
1.300
26.300
Aug 2026
1.300
9.100
Sep 2026
3.900
3.900
Când sunt vizionate operele lui Canaletto?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Canaletto, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
35,3%
28,7%
Liniște
23,5%
19,2%
Serenitate
11,8%
18,6%
Clasic
17,6%
16,9%
Nostalgic
0,0%
13,3%
Jucăuș
5,9%
2,4%
Romantic
5,9%
0,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
41,2%
27,2%
Contemplativă
29,4%
21,9%
Tranchil
11,8%
19,8%
Nostalgic
5,9%
15,7%
Energic
0,0%
7,1%
Plin de bucurie
5,9%
2,7%
Jucăuș
5,9%
2,4%
Melancolic
0,0%
1,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
0,9%
Umbră difuză
16,0%
8,2%
Lumină moderată
52,0%
38,2%
Echilibru luminos
24,0%
48,0%
Luminos
8,0%
4,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
32,5%
Culori discrete
40,0%
49,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
15,8%
Culori clar saturate
0,0%
2,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
61,0%
71,3%
Nuanțe pământii
31,7%
24,2%
Nuanțe închise
2,4%
2,4%
Culori pastelate
2,4%
1,6%
Monocrom
2,4%
0,3%
Natură
0,0%
0,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
36,0%
26,5%
Echilibrat
56,0%
65,7%
Vibrant
8,0%
7,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
2,8%
Nuanțe blânde
8,0%
4,1%
Echilibrat
2,0%
3,9%
Contrast accentuat
28,0%
19,2%
Contrast maxim
58,0%
70,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
26,0%
27,5%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
24,9%
Armonie echilibrată
12,0%
14,4%
Unitate cromatică puternică
26,0%
22,7%
Paletă unitară
22,0%
10,5%
Care sunt cele mai populare opere ale lui Canaletto, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Canalul Mare și Biserica Sa…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
700
1.000
1.400
Grand Canal: Looking South-…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
600
200
View of San Giovanni dei Ba…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Vigilia di San Pietro
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Vederea asupra bisericii și…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Capriccio with Ruins and Po…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Return of the Bucentoro to…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Rome: Ruins of the Forum, L…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Piazza San Marco: Looking E…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Piazza San Marco, Looking E…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Ce dispozitive folosește publicul lui Canaletto?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
40.500
86,7%
telefoane mobile
5.500
11,8%
tablete
700
1,5%
Ce limbi vorbește publicul lui Canaletto?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.300
31,7%
Spaniolă
600
14,6%
Germană
400
9,8%
Rusă
300
7,3%
Slovacă
300
7,3%
Turcă
300
7,3%
Ungară
200
4,9%
Arabă
100
2,4%
Bulgară
100
2,4%
Franceză
100
2,4%
Care sunt vizitele zilnice la Canaletto și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
400
Lun 28 Sep
700
Mar 29 Sep
900
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
200
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
500
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
400
Joi 8 Oct
500
Vin 9 Oct
500
Sâm 10 Oct
500
Dum 11 Oct
900
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
700
Joi 15 Oct
400
Vin 16 Oct
700
Sâm 17 Oct
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
800
Lun 19 Oct (previzualizare)
600
Mar 20 Oct (previzualizare)
500
Mie 21 Oct (previzualizare)
500
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
900
Lun 26 Oct (previzualizare)
600
Mar 27 Oct (previzualizare)
600
Mie 28 Oct (previzualizare)
500
Joi 29 Oct (previzualizare)
500
Vin 30 Oct (previzualizare)
700
Sâm 31 Oct (previzualizare)
400
Dum 1 Noi (previzualizare)
900
Lun 2 Noi (previzualizare)
700
Mar 3 Noi (previzualizare)
600
Mie 4 Noi (previzualizare)
600
Joi 5 Noi (previzualizare)
600
Vin 6 Noi (previzualizare)
800
Sâm 7 Noi (previzualizare)
400
Întrebări despre Canaletto
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Canaletto?
Canalul Mare și Biserica Salutei în primul loc, cu 4.000 vizualizări sau 9% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Canaletto pe ArtsDot.com?
46.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 6.700 pe pagina artistului și 40.000 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Canaletto?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%); dispozitive de navigare generează 87% din vizite.
Ce limbi folosește publicul lui Canaletto?
Engleză (32%), Spaniolă (15%) și Germană (10%). Prima limbă, Engleză, este utilizată de 32% dintre vizitatori.
Care dintre lucrile lui Canaletto se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Piesele etichetate Echilibru luminos (Luminanță) reprezintă 48% din vizite, deși acestea constituie doar 24% din catalog.