Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Bartolomé Esteban Murillo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Bartolomé Esteban Murillo în câteva detalii
În ultimele douăsprezece luni, Immaculate Conception of Soult a fost cea mai vizionată operă a lui Bartolomé Esteban Murillo pe ArtsDot.com: 1.800 vizualizări, 5% din totalul vizualizărilor lucrărilor artistului. Urmează the immaculate conception și The Assumption of the Virgin. În total, 34.100 vizite au fost direcționate către Bartolomé Esteban Murillo: 3.600 către pagina artistului și 30.500 către paginile pieselor individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 2% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 22.800 vizite. Oamenii citesc despre Bartolomé Esteban Murillo în Franceză (38%), Spaniolă (28%) și Engleză (6%). Utilizatorii navighează de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (21%) și tablete (1%). Vizitatorii tind spre Sacru (Ton emoțional): 64% dintre vizite s-au concentrat pe astfel de piese, care reprezintă 30% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Bartolomé Esteban Murillo
Acestea sunt cele 10 opere ale lui Bartolomé Esteban Murillo care au fost cele mai des deschise pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni, în ordinea celor mai vizualizate.
Câți oameni vizitează pagina lui Bartolomé Esteban Murillo în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
700
Iul 2026
1.100
21.700
Aug 2026
100
5.100
Sep 2026
2.300
3.000
Câte vizualizări au piesele lui Bartolomé Esteban Murillo?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de piese aleg vizitatorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Eteric
10,0%
42,7%
Dramatic
20,0%
20,3%
Serenitate
20,0%
11,5%
Liniște
20,0%
6,2%
Elegant
10,0%
5,7%
Inspirațional
0,0%
5,2%
Romantic
0,0%
3,6%
Mistic
0,0%
2,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
30,0%
64,1%
Contemplativă
20,0%
9,4%
Tranchil
0,0%
7,8%
Liniștit
20,0%
2,6%
Dramatic
0,0%
3,6%
Melancolic
20,0%
2,6%
Eteric
0,0%
2,6%
Nostalgic
0,0%
2,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
52,0%
47,5%
Umbră difuză
40,0%
33,7%
Lumină moderată
6,0%
15,8%
Echilibru luminos
2,0%
2,9%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
36,0%
27,6%
Culori discrete
22,0%
34,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
38,0%
28,1%
Culori clar saturate
4,0%
10,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
88,1%
83,9%
Nuanțe închise
7,1%
12,5%
Culori neutre
4,8%
3,2%
Monocrom
0,0%
0,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
42,0%
38,7%
Echilibrat
54,0%
53,4%
Vibrant
4,0%
7,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
3,2%
Nuanțe blânde
18,0%
13,5%
Echilibrat
10,0%
9,1%
Contrast accentuat
16,0%
22,6%
Contrast maxim
48,0%
51,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
6,7%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
5,0%
Armonie echilibrată
10,0%
12,9%
Unitate cromatică puternică
68,0%
57,5%
Paletă unitară
12,0%
17,9%
Care sunt cele mai vizionate lucrări ale lui Bartolomé Esteban Murillo, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Întoarcerea fiului pierdut
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
100
Immaculate Conception of So…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
300
The Holy Family with the Li…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Four Figures on a Step
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
The Immaculate Conception (…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
A Knight of Alcántara or Ca…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Virgin and Child in Glory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Adoration of the Magi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Le jeune mendiant
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Ce dispozitive folosesc vizitatorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
26.500
77,7%
telefoane mobile
7.100
20,8%
tablete
500
1,5%
Ce limbi folosesc vizitatorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
1.200
37,5%
Spaniolă
900
28,1%
Engleză
200
6,2%
Ungară
200
6,2%
Italiană
200
6,2%
Slovacă
200
6,2%
Portugheză
100
3,1%
Rusă
100
3,1%
Suedeză
100
3,1%
Câte vizite primește Bartolomé Esteban Murillo în fiecare zi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
200
Sâm 26 Sep
400
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
900
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
400
Joi 1 Oct
900
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
400
Mar 6 Oct
900
Mie 7 Oct
600
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
700
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
800
Mie 14 Oct
300
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
500
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
400
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Întrebări despre Bartolomé Esteban Murillo pe ArtsDot.com
Care sunt cele mai populare opere ale lui Bartolomé Esteban Murillo?
Immaculate Conception of Soult este cea mai populară piesă, cu 1.800 vizualizări (5% din totalul vizualizărilor pentru Bartolomé Esteban Murillo). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate piese.
Câți oameni vizualizează Bartolomé Esteban Murillo pe ArtsDot.com?
În ultimele douăsprezece luni, Bartolomé Esteban Murillo a primit 34.100 vizite: 3.600 pe pagina artistului și 30.500 pe paginile pieselor individuale.
Pe ce dispozitive navighează vizitatorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
În principal de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (21%) și tablete (1%): 78% din vizite provin de pe dispozitive de navigare.
În ce limbi citesc oamenii despre Bartolomé Esteban Murillo?
Cele mai utilizate limbi sunt Franceză (38%), Spaniolă (28%) și Engleză (6%). Franceză conduce cu o cotă de 38% din vizitatori.
Ce fel de piese prefer vizitatorii lui Bartolomé Esteban Murillo?
Aceștia preferă Sacru (Ton emoțional): 64% din vizite, față de 30% din catalogul artistului.