Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Annibale Carracci de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Annibale Carracci: cifrele în câteva rânduri
Hercules la cruce este vedeta: 3.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 12% din totalul vizualizărilor pentru Annibale Carracci. Urmează The Galleria Farnese și Peisaj cu Râu. În total, pagina artistului (3.500 vizualizări) și operele (22.500 vizualizări) adunate însumează 26.000 vizualizări. Interesul este în creștere, cu 50% vizite în plus între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (19.300 vizite). După dispozitiv: dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (10%) și tablete (2%). Vizitele favorizează Culori discrete (Saturație culoare), cu 60% din vizite față de 34% din catalog.
Annibale Carracci: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Annibale Carracci.
Când vizitează oamenii pagina lui Annibale Carracci?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.700
Iul 2026
1.900
17.400
Aug 2026
400
1.600
Sep 2026
1.200
1.800
Când sunt vizionate operele lui Annibale Carracci?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Annibale Carracci, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
47,4%
50,5%
Elegant
10,5%
15,3%
Serenitate
10,5%
11,7%
Liniște
21,1%
8,2%
Romantic
5,3%
9,7%
Clasic
0,0%
2,5%
Eteric
5,3%
1,0%
Terțoase
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
15,8%
23,5%
Melancolic
10,5%
19,4%
Contemplativă
26,3%
12,8%
Tranchil
10,5%
10,2%
Romantic
5,3%
9,7%
Sacru
5,3%
5,6%
Misterios
5,3%
5,1%
Plin de bucurie
0,0%
3,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
54,0%
39,9%
Umbră difuză
22,0%
27,8%
Lumină moderată
16,0%
22,2%
Echilibru luminos
6,0%
8,3%
Luminos
2,0%
1,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
15,4%
Culori discrete
34,0%
59,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
24,1%
Culori clar saturate
0,0%
0,8%
Culoare intensă
2,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
86,7%
77,9%
Culori neutre
8,9%
12,8%
Monocrom
2,2%
5,8%
Culori pastelate
2,2%
3,1%
Nuanțe închise
0,0%
0,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
54,0%
40,6%
Echilibrat
40,0%
54,5%
Vibrant
6,0%
4,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
22,0%
16,2%
Nuanțe blânde
26,0%
12,0%
Echilibrat
8,0%
5,6%
Contrast accentuat
18,0%
29,3%
Contrast maxim
26,0%
36,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
7,5%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
9,4%
Armonie echilibrată
6,0%
15,0%
Unitate cromatică puternică
48,0%
51,9%
Paletă unitară
16,0%
16,2%
Care sunt cele mai populare opere ale lui Annibale Carracci, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Hercules la cruce
0
0
0
0
0
0
0
0
400
2.100
200
100
Peisaj cu Râu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
100
Înhumarea lui Cristos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Pietà with St Francis and M…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mocking of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Pieta
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
300
Venus with a Satyr and Cupi…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
100
0
Pietà
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Lamentation of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Ce dispozitive folosește publicul lui Annibale Carracci?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
22.900
88,1%
telefoane mobile
2.700
10,4%
tablete
400
1,5%
Ce limbi vorbește publicul lui Annibale Carracci?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Chinese
300
25,0%
Croată
200
16,7%
Germană
100
8,3%
Spaniolă
100
8,3%
Franceză
100
8,3%
Japoneză
100
8,3%
Koreană
100
8,3%
Portugheză
100
8,3%
Ucraineană
100
8,3%
Care sunt vizitele zilnice la Annibale Carracci și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
400
Mar 29 Sep
1.000
Mie 30 Sep
900
Joi 1 Oct
1.000
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
600
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
500
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct
400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
400
Mie 21 Oct (previzualizare)
400
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Întrebări despre Annibale Carracci
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Annibale Carracci?
Hercules la cruce în primul loc, cu 3.100 vizualizări sau 12% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Annibale Carracci pe ArtsDot.com?
26.000 vizite în ultimele douăsprezece luni: 3.500 pe pagina artistului și 22.500 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Annibale Carracci?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (10%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 88% din vizite.
Care dintre lucrile lui Annibale Carracci se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Piesele etichetate Culori discrete (Saturație culoare) reprezintă 60% din vizite, deși acestea constituie doar 34% din catalog.