Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Alfred Wallis de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Versiunea scurtă pentru Alfred Wallis
Oamenii deschid Harbour and Sailing Ship mai des decât orice altă operă a lui Alfred Wallis: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 4% din totalul vizualizărilor. St Ives și Green Sails completează podiumul. Alfred Wallis a atras în total 7.700 vizite, dintre care 600 pe pagina artistului și 7.100 pentru operele sale. Tendința este ușor în scădere: cu 67% vizitări mai puține în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 7.000 vizite. Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (97%), telefoane mobile (1%) și tablete (1%). Un stil iese în evidență: Liniște (Atmosferă) atrage 29% din vizite, deși reprezintă doar 0% din catalog.
Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Alfred Wallis
Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Alfred Wallis care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.
-
1
Harbour and Sailing Ship
300 vizualizări · 3,9%
-
2
St Ives, 1928
200 vizualizări · 2,6%
-
3
Green Sails, 1939
200 vizualizări · 2,6%
-
4
Black Steamship, 1938
200 vizualizări · 2,6%
-
5
Boats before a Great Bridge (Royal Albert Bridge ), 1937
200 vizualizări · 2,6%
-
6
Țară, pește și ambarcațiune motorizată, 1937
200 vizualizări · 2,6%
-
7
Sailing Ship and Orchard, 1937
200 vizualizări · 2,6%
-
8
Două Nave Trecând În Vederea unei Case Mari, 1937
200 vizualizări · 2,6%
-
9
White House and Cottages, the Old House, Porthmeor Square, St Ives, 1932
200 vizualizări · 2,6%
-
10
Corabia cu trei mâna lângă far, 1930
200 vizualizări · 2,6%
Cât de populară este pagina lui Alfred Wallis, lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 300 |
| Iul 2026 | 600 | 6.400 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Alfred Wallis?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce stiluri de opere îi atrag pe vizitatorii lui Alfred Wallis?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Atmosferă | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nostalgic | 25,0% | 42,9% |
| Serenitate | 75,0% | 23,8% |
| Liniște | 0,0% | 28,6% |
| Dramatic | 0,0% | 4,8% |
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nostalgic | 25,0% | 42,9% |
| Liniștit | 50,0% | 28,6% |
| Contemplativă | 0,0% | 19,1% |
| Tranchil | 25,0% | 4,8% |
| Melancolic | 0,0% | 4,8% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 2,0% | 1,3% |
| Umbră difuză | 28,0% | 18,4% |
| Lumină moderată | 34,0% | 40,8% |
| Echilibru luminos | 36,0% | 34,2% |
| Luminos | 0,0% | 5,3% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 72,0% | 77,6% |
| Culori discrete | 14,0% | 13,2% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 14,0% | 7,9% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 1,3% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 60,0% | 67,1% |
| Echilibrat | 32,0% | 26,3% |
| Vibrant | 8,0% | 6,6% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 10,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 30,0% | 34,2% |
| Echilibrat | 20,0% | 14,5% |
| Contrast accentuat | 24,0% | 36,8% |
| Contrast maxim | 16,0% | 14,5% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 28,0% | 28,9% |
| Paletă de culori delicate mixate | 18,0% | 17,1% |
| Armonie echilibrată | 12,0% | 14,5% |
| Unitate cromatică puternică | 24,0% | 23,7% |
| Paletă unitară | 18,0% | 15,8% |
Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Alfred Wallis pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| St Ives | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 |
| Țară, pește și ambarcațiune… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Sailing Ship and Orchard | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Două Nave Trecând În Vedere… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| A Brig, Close to Shore | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Small Boat in a Rough Sea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Trawler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Low Water | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| PZ Sailing Boats by a Jetty | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ship, People and Animals | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Alfred Wallis?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 7.500 | 97,4% |
| telefoane mobile | 100 | 1,3% |
| tablete | 100 | 1,3% |
În ce limbi este citit Alfred Wallis?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cum arată vizitele zilnice la Alfred Wallis și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele din spatele acestui grafic
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 26 Sep | 100 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 500 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 100 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 100 |
| Dum 11 Oct | 100 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 100 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 100 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 200 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
Alfred Wallis: răspunsuri rapide
Care este cea mai vizionată operă a lui Alfred Wallis?
- Este Harbour and Sailing Ship: 300 vizualizări, 4% din vizualizările lui Alfred Wallis. Lista de mai sus include până la locul 10.
Câte vizite primește Alfred Wallis?
- 7.700 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 600 pe pagina artistului și 7.100 pe piesele individuale.
Oamenii îl vizualizează pe Alfred Wallis de pe un telefon sau de pe un computer?
- Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (97%), telefoane mobile (1%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduce cu 97%.
Există un tip de operă a lui Alfred Wallis pe care oamenii îl preferă?
- Da, Liniște (Atmosferă): 29% din vizitele pentru 0% din catalog.