Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Pieter Claesz på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Pieter Claesz: tallene i noen få linjer
Still-life With A Skull And Writing Quill er stjernen: 500 visninger de siste tolv månedene, noe som utgjør 28% av alle visningene til Pieter Claesz. Deretter kommer Vanitas With Violin And Glass Ball og Vanitas With Violin And Glass Ball_2. Samlet utgjør kunstnersiden (600 visninger) og verkene (1700 visninger) 2300 visninger. Interessen øker, med 300% flere besøk mellom Aug 2026 og Sep 2026. Beste måned: Jul 2026 (1600 besøk). Besøkene favoriserer Mørkest (Lysstyrke), med 67% av besøkene mot 43% av katalogen.
Pieter Claesz: 9 verk som folk ser først på
Hvert verk nedenfor har blitt åpnet av faktiske besøkende på ArtsDot.com i løpet av de siste tolv månedene. Rangering 1 er det mest besøkte av Pieter Claesz.
-
1
Still-life With A Skull And Writing Quill
500 visninger · 27.8%
-
2
Vanitas With Violin And Glass Ball
300 visninger · 16.7%
-
3
Vanitas With Violin And Glass Ball_2
300 visninger · 16.7%
-
4
Still-life With Oysters
200 visninger · 11.1%
-
5
P. Still life with clay pipes, Erem, 1636
100 visninger · 5.6%
-
6
Fish Still Life, oil on wood, Musée du Louvre,, 1637
100 visninger · 5.6%
-
7
Still-life_2
100 visninger · 5.6%
-
8
Still Life with Wine and Smoking Implements
100 visninger · 5.6%
-
9
Still-life_-
100 visninger · 5.6%
Når besøker folk Pieter Claesz-siden?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Datatabell
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 100 |
| Jul 2026 | 400 | 1200 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 400 |
Når blir verkene til Pieter Claesz vist?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger de besøkende hos Pieter Claesz, sammenlignet med hva kunstneren har laget?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Datatabell
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 42.9% | 66.7% |
| Myk skygge | 57.1% | 33.3% |
| Mild lysstyrke | 0.0% | 0.0% |
| Lyssterk balanse | 0.0% | 0.0% |
| Lyssterk | 0.0% | 0.0% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 23.8% | 44.4% |
| Subtile farger | 28.6% | 33.3% |
| Balansert mykhet | 28.6% | 11.1% |
| Tydelig fargepreg | 19.1% | 11.1% |
| Livlig farge | 0.0% | 0.0% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 33.3% | 50.0% |
| Balansert | 52.4% | 44.4% |
| Klar og intens | 14.3% | 5.6% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 0.0% | 0.0% |
| Mild | 9.5% | 27.8% |
| Balansert | 47.6% | 27.8% |
| Sterk kontrast | 9.5% | 0.0% |
| Uttalelse | 33.3% | 44.4% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 0.0% | 0.0% |
| Mykt sammensatt palett | 0.0% | 0.0% |
| Balansert harmoni | 4.8% | 16.7% |
| Sterk fargeharmoni | 52.4% | 61.1% |
| Samstemt palett | 42.9% | 22.2% |
Hva er de mest populære verkene til Pieter Claesz, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Datatabell
| Kunstverk | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vanitas With Violin And Gla… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Still-life With Musical Ins… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still-life With Oysters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Vanitas With Violin And Gla… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Still-life With Turkey-pie… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still-life With A Skull And… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 400 |
| Still-life_2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| P. Still life with clay pip… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still-life With Great Golde… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Breakfast-piece | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke språk snakker publikummet til Pieter Claesz?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Datatabell
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| German | 200 | 100.0% |
Hvor mange daglige besøk har Pieter Claesz, og de neste tre ukene?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Datatabell
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Fri 25 Sep | 0 |
| Sat 26 Sep | 0 |
| Sun 27 Sep | 0 |
| Mon 28 Sep | 100 |
| Tue 29 Sep | 0 |
| Wed 30 Sep | 0 |
| Thu 1 Oct | 0 |
| Fri 2 Oct | 0 |
| Sat 3 Oct | 0 |
| Sun 4 Oct | 100 |
| Mon 5 Oct | 0 |
| Tue 6 Oct | 0 |
| Wed 7 Oct | 0 |
| Thu 8 Oct | 0 |
| Fri 9 Oct | 100 |
| Sat 10 Oct | 0 |
| Sun 11 Oct | 200 |
| Mon 12 Oct | 0 |
| Tue 13 Oct | 0 |
| Wed 14 Oct | 300 |
| Thu 15 Oct | 200 |
| Fri 16 Oct (prognose) | 100 |
| Sat 17 Oct (prognose) | 0 |
| Sun 18 Oct (prognose) | 300 |
| Mon 19 Oct (prognose) | 100 |
| Tue 20 Oct (prognose) | 0 |
| Wed 21 Oct (prognose) | 300 |
| Thu 22 Oct (prognose) | 200 |
| Fri 23 Oct (prognose) | 100 |
| Sat 24 Oct (prognose) | 0 |
| Sun 25 Oct (prognose) | 400 |
| Mon 26 Oct (prognose) | 100 |
| Tue 27 Oct (prognose) | 0 |
| Wed 28 Oct (prognose) | 400 |
| Thu 29 Oct (prognose) | 300 |
| Fri 30 Oct (prognose) | 200 |
| Sat 31 Oct (prognose) | 0 |
| Sun 1 Nov (prognose) | 500 |
| Mon 2 Nov (prognose) | 200 |
| Tue 3 Nov (prognose) | 0 |
| Wed 4 Nov (prognose) | 500 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 300 |
Hva folk spør om angående Pieter Claesz
Hvilke verk av Pieter Claesz blir det åpnet flest av?
- Still-life With A Skull And Writing Quill først, med 500 visninger eller 28% av visningene. 9 verk er rangert over.
Hvor stort er publikummet til Pieter Claesz på ArtsDot.com?
- 2300 besøk de siste tolv månedene: 600 til kunstnersiden og 1700 til verkene.
Hvilke verk av Pieter Claesz treffer smaken til de besøkende best?
- Verker tagget med Mørkest (Lysstyrke) står for 67% av besøkene, selv om de utgjør 43% av katalogen.