Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Matthias Grünewald på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Matthias Grünewald: tallene i noen få linjer
Kristus' lattering er stjernen: 6400 visninger de siste tolv månedene, noe som utgjør 18% av alle visningene til Matthias Grünewald. Deretter kommer Kristus korsfestelse2 og Isenheim Altartuet. Samlet utgjør kunstnersiden (4500 visninger) og verkene (33300 visninger) 37800 visninger. Interessen avtok med 26% mellom Aug 2026 og Sep 2026. Beste måned: Jul 2026 (26000 besøk). Per enhet: enheter (74%), telefoner (23%) og nettbrett (3%). Besøkene favoriserer Alvorstung (Emosjonell tone), med 43% av besøkene mot 4% av katalogen.
Matthias Grünewald: 10 verk som folk ser først på
Hvert verk nedenfor har blitt åpnet av faktiske besøkende på ArtsDot.com i løpet av de siste tolv månedene. Rangering 1 er det mest besøkte av Matthias Grünewald.
-
1
Kristus' lattering, 1503
6400 visninger · 18.3%
-
2
Kristus korsfestelse2
3100 visninger · 8.9%
-
3
Isenheim Altartuet, 1515
2800 visninger · 8.0%
-
4
Visit of St Anthony to St Paul and Temptation of St Anthony, 1515
1500 visninger · 4.3%
-
5
The Temptation of St Anthony (detail), 1515
900 visninger · 2.6%
-
6
Den lille korsfestelsen, 1510
900 visninger · 2.6%
-
7
The Temptation of St Anthony (detail), 1515
800 visninger · 2.3%
-
8
Donoren med fuglekasse, 1515
700 visninger · 2.0%
-
9
Concert of Angels (detail), 1515
700 visninger · 2.0%
-
10
Crucifixion, 1501
700 visninger · 2.0%
Når besøker folk Matthias Grünewald-siden?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Datatabell
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 2500 | 23500 |
| Aug 2026 | 500 | 6100 |
| Sep 2026 | 1500 | 3400 |
Når blir verkene til Matthias Grünewald vist?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger de besøkende hos Matthias Grünewald, sammenlignet med hva kunstneren har laget?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Datatabell
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dramatisk intensitet | 64.3% | 82.1% |
| Harmonisk | 17.9% | 7.3% |
| Eterisk | 0.0% | 2.6% |
| Mystisk | 3.6% | 2.2% |
| Nostalgi preget | 0.0% | 2.2% |
| Seren | 7.1% | 1.6% |
| Drømmende og romantisk | 3.6% | 1.3% |
| Elegant | 3.6% | 0.6% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Alvorstung | 3.6% | 43.1% |
| Melankolsk | 42.9% | 18.5% |
| Sjelelig oppløftende | 21.4% | 15.7% |
| Mysteriefylt | 7.1% | 10.5% |
| Ettertenksomt | 14.3% | 7.3% |
| Dramatisk | 3.6% | 1.9% |
| Fredfull | 3.6% | 1.3% |
| Lystig | 3.6% | 1.0% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 10.0% | 10.0% |
| Myk skygge | 42.0% | 57.9% |
| Mild lysstyrke | 14.0% | 15.5% |
| Lyssterk balanse | 12.0% | 7.7% |
| Lyssterk | 22.0% | 8.9% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 16.0% | 10.6% |
| Subtile farger | 40.0% | 50.1% |
| Balansert mykhet | 38.0% | 30.9% |
| Tydelig fargepreg | 6.0% | 8.3% |
| Livlig farge | 0.0% | 0.0% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Jordnær | 46.8% | 75.9% |
| Nøytrale toner | 38.3% | 13.8% |
| Mørke toner | 10.6% | 8.5% |
| Pastellfarger | 2.1% | 1.8% |
| Monokrom | 2.1% | 0.0% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 10.0% | 9.2% |
| Balansert | 76.0% | 77.9% |
| Klar og intens | 14.0% | 12.9% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 10.0% | 3.4% |
| Mild | 8.0% | 6.0% |
| Balansert | 10.0% | 1.7% |
| Sterk kontrast | 14.0% | 12.6% |
| Uttalelse | 58.0% | 76.2% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 0.0% | 1.4% |
| Mykt sammensatt palett | 8.0% | 8.6% |
| Balansert harmoni | 12.0% | 4.0% |
| Sterk fargeharmoni | 44.0% | 68.8% |
| Samstemt palett | 36.0% | 17.2% |
Hva er de mest populære verkene til Matthias Grünewald, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Datatabell
| Kunstverk | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kristus' lattering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2500 | 2300 | 1300 |
| Donoren med fuglekasse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 100 | 0 |
| Kristus korsfestelse2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1900 | 700 | 200 |
| Møte mellom St Erasmus og S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Isenheim Altartuet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1000 | 1500 | 200 |
| St Anthony (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Temptation of St Anthon… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 200 |
| The Annunciation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Mocking of Christ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Calvary | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Hvilke enheter bruker Matthias Grünewald-publikummet?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Datatabell
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 28000 | 74.1% |
| telefoner | 8600 | 22.8% |
| nettbrett | 1200 | 3.2% |
Hvilke språk snakker publikummet til Matthias Grünewald?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Datatabell
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| English | 400 | 19.0% |
| Georgian | 300 | 14.3% |
| Portuguese | 300 | 14.3% |
| Danish | 200 | 9.5% |
| Spanish | 200 | 9.5% |
| Estonian | 200 | 9.5% |
| Hungarian | 200 | 9.5% |
| Finnish | 100 | 4.8% |
| Russian | 100 | 4.8% |
| Swedish | 100 | 4.8% |
Hvor mange daglige besøk har Matthias Grünewald, og de neste tre ukene?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Datatabell
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Sat 26 Sep | 300 |
| Sun 27 Sep | 500 |
| Mon 28 Sep | 0 |
| Tue 29 Sep | 200 |
| Wed 30 Sep | 300 |
| Thu 1 Oct | 300 |
| Fri 2 Oct | 200 |
| Sat 3 Oct | 100 |
| Sun 4 Oct | 1000 |
| Mon 5 Oct | 300 |
| Tue 6 Oct | 500 |
| Wed 7 Oct | 400 |
| Thu 8 Oct | 1200 |
| Fri 9 Oct | 500 |
| Sat 10 Oct | 100 |
| Sun 11 Oct | 300 |
| Mon 12 Oct | 400 |
| Tue 13 Oct | 800 |
| Wed 14 Oct | 900 |
| Thu 15 Oct | 1100 |
| Fri 16 Oct | 100 |
| Sat 17 Oct (prognose) | 200 |
| Sun 18 Oct (prognose) | 900 |
| Mon 19 Oct (prognose) | 300 |
| Tue 20 Oct (prognose) | 700 |
| Wed 21 Oct (prognose) | 800 |
| Thu 22 Oct (prognose) | 1200 |
| Fri 23 Oct (prognose) | 400 |
| Sat 24 Oct (prognose) | 300 |
| Sun 25 Oct (prognose) | 1000 |
| Mon 26 Oct (prognose) | 400 |
| Tue 27 Oct (prognose) | 800 |
| Wed 28 Oct (prognose) | 900 |
| Thu 29 Oct (prognose) | 1400 |
| Fri 30 Oct (prognose) | 400 |
| Sat 31 Oct (prognose) | 300 |
| Sun 1 Nov (prognose) | 1100 |
| Mon 2 Nov (prognose) | 400 |
| Tue 3 Nov (prognose) | 900 |
| Wed 4 Nov (prognose) | 1000 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 1600 |
| Fri 6 Nov (prognose) | 500 |
Hva folk spør om angående Matthias Grünewald
Hvilke verk av Matthias Grünewald blir det åpnet flest av?
- Kristus' lattering først, med 6400 visninger eller 18% av visningene. 10 verk er rangert over.
Hvor stort er publikummet til Matthias Grünewald på ArtsDot.com?
- 37800 besøk de siste tolv månedene: 4500 til kunstnersiden og 33300 til verkene.
Hvilke enheter bruker publikummet til Matthias Grünewald?
- Publikum kommer fra enheter (74%), telefoner (23%) og nettbrett (3%); enheter står for 74% av besøkene.
Hvilke verk av Matthias Grünewald treffer smaken til de besøkende best?
- Verker tagget med Alvorstung (Emosjonell tone) står for 43% av besøkene, selv om de utgjør 4% av katalogen.