Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Jacob van Ruysdael på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jacob van Ruysdael i et nøtteskall
I løpet av de siste tolv månedene var Den Store Skogen det mest viste verket av Jacob van Ruysdael på ArtsDot.com: 1000 visninger, noe som utgjør 7% av alle visninger av kunstnerens verker. Etterfølges av A Landscape with a Ruined Castle and a Church og Waterfall in a Rocky Landscape. Totalt ble det 15200 besøk til Jacob van Ruysdael: 2400 til kunstnerens side og 12800 til sidene for enkelte verk. Interessen øker: antall besøk steg med 106% fra Aug 2026 til Sep 2026. Den travleste måneden var Jul 2026, med 9600 besøk. Folk surfer på enheter (90%), telefoner (9%) og nettbrett (1%). Besøkende har en preferanse for Fredfull (Emosjonell tone): 53% av besøkene gikk til slike verk, som utgjør 18% av kunstnerens katalog.
De 10 mest viste verkene til Jacob van Ruysdael
Dette er de 10 verkene av Jacob van Ruysdael som har blitt åpnet mest på ArtsDot.com de siste tolv månedene, sortert etter flest visninger først.
-
1
Den Store Skogen
1000 visninger · 7.1%
-
2
A Landscape with a Ruined Castle and a Church
700 visninger · 5.0%
-
3
Waterfall in a Rocky Landscape, 1660
600 visninger · 4.3%
-
4
Winter Landscape, 1670
500 visninger · 3.6%
-
5
A Pool surrounded by Trees
500 visninger · 3.6%
-
6
The Waterfall, 1665
500 visninger · 3.6%
-
7
Grainfields, 1665
400 visninger · 2.9%
-
8
Landscape with a Village in the Distance, 1646
400 visninger · 2.9%
-
9
Strandutsikt, 1675
300 visninger · 2.1%
-
10
Landscape with Waterfall, 1668
300 visninger · 2.1%
Hvor mange besøker Jacob van Ruysdael-siden hver måned?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 500 |
| Jul 2026 | 800 | 8800 |
| Aug 2026 | 500 | 1100 |
| Sep 2026 | 900 | 2400 |
Hvor ofte blir verkene til Jacob van Ruysdael vist?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hvilken type verk velger de besøkende hos Jacob van Ruysdael?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Se tallene
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Seren | 36.4% | 47.7% |
| Harmonisk | 9.1% | 38.4% |
| Dramatisk intensitet | 54.5% | 7.0% |
| Klassisk | 0.0% | 5.8% |
| Drømmende og romantisk | 0.0% | 1.2% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Fredfull | 18.2% | 53.5% |
| Ettertenksomt | 9.1% | 19.8% |
| Rolig | 18.2% | 16.3% |
| Melankolsk | 0.0% | 9.3% |
| Dramatisk | 27.3% | 0.0% |
| Kraftfullt | 9.1% | 1.2% |
| Alvorstung | 18.2% | 0.0% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 24.0% | 9.3% |
| Myk skygge | 46.0% | 50.0% |
| Mild lysstyrke | 22.0% | 31.4% |
| Lyssterk balanse | 8.0% | 9.3% |
| Lyssterk | 0.0% | 0.0% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 84.0% | 69.3% |
| Subtile farger | 14.0% | 23.6% |
| Balansert mykhet | 0.0% | 5.7% |
| Tydelig fargepreg | 2.0% | 1.4% |
| Livlig farge | 0.0% | 0.0% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Jordnær | 77.8% | 72.3% |
| Nøytrale toner | 18.5% | 25.3% |
| Mørke toner | 3.7% | 2.4% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 90.0% | 74.3% |
| Balansert | 8.0% | 22.9% |
| Klar og intens | 2.0% | 2.9% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 8.0% | 0.0% |
| Mild | 16.0% | 6.4% |
| Balansert | 2.0% | 7.9% |
| Sterk kontrast | 10.0% | 20.0% |
| Uttalelse | 64.0% | 65.7% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 22.0% | 17.9% |
| Mykt sammensatt palett | 16.0% | 10.7% |
| Balansert harmoni | 22.0% | 17.9% |
| Sterk fargeharmoni | 28.0% | 42.9% |
| Samstemt palett | 12.0% | 10.7% |
Hvilke verk av Jacob van Ruysdael blir sett mest, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Se tallene
| Kunstverk | Oct 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Den Store Skogen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 500 |
| The Jewish Cemetery (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 |
| Edge of a Forest with a Gra… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Den jødiske kirkegården | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Forest Stream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Thicket (Path in the Ha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Landscape with Waterfall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 100 |
| The Windmill at Wijk bij Du… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Glade in a Wood | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Waterfall in a Rocky Landsc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
Hvilke enheter bruker de besøkende hos Jacob van Ruysdael?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Se tallene
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 13700 | 90.1% |
| telefoner | 1400 | 9.2% |
| nettbrett | 100 | 0.7% |
Hvilke språk bruker de besøkende hos Jacob van Ruysdael?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| Chinese | 300 | 50.0% |
| English | 100 | 16.7% |
| Dutch | 100 | 16.7% |
| Russian | 100 | 16.7% |
Hvor mange besøk får Jacob van Ruysdael hver dag, og hva skjer videre?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Se tallene
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Sat 26 Sep | 200 |
| Sun 27 Sep | 700 |
| Mon 28 Sep | 100 |
| Tue 29 Sep | 0 |
| Wed 30 Sep | 600 |
| Thu 1 Oct | 100 |
| Fri 2 Oct | 0 |
| Sat 3 Oct | 100 |
| Sun 4 Oct | 0 |
| Mon 5 Oct | 300 |
| Tue 6 Oct | 0 |
| Wed 7 Oct | 100 |
| Thu 8 Oct | 0 |
| Fri 9 Oct | 100 |
| Sat 10 Oct | 200 |
| Sun 11 Oct | 0 |
| Mon 12 Oct | 300 |
| Tue 13 Oct | 0 |
| Wed 14 Oct | 100 |
| Thu 15 Oct | 100 |
| Fri 16 Oct | 200 |
| Sat 17 Oct (prognose) | 100 |
| Sun 18 Oct (prognose) | 100 |
| Mon 19 Oct (prognose) | 100 |
| Tue 20 Oct (prognose) | 0 |
| Wed 21 Oct (prognose) | 100 |
| Thu 22 Oct (prognose) | 0 |
| Fri 23 Oct (prognose) | 100 |
| Sat 24 Oct (prognose) | 0 |
| Sun 25 Oct (prognose) | 100 |
| Mon 26 Oct (prognose) | 100 |
| Tue 27 Oct (prognose) | 0 |
| Wed 28 Oct (prognose) | 100 |
| Thu 29 Oct (prognose) | 0 |
| Fri 30 Oct (prognose) | 0 |
| Sat 31 Oct (prognose) | 0 |
| Sun 1 Nov (prognose) | 0 |
| Mon 2 Nov (prognose) | 0 |
| Tue 3 Nov (prognose) | 0 |
| Wed 4 Nov (prognose) | 0 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 0 |
| Fri 6 Nov (prognose) | 0 |
Spørsmål om Jacob van Ruysdael på ArtsDot.com
Hvilke verk av Jacob van Ruysdael er mest populære?
- Den Store Skogen er det mest populære verket med 1000 visninger (7% av alle visninger av Jacob van Ruysdael). Rangeringen ovenfor viser de 10 mest viste verkene.
Hvor mange ser på Jacob van Ruysdael på ArtsDot.com?
- I løpet av de siste tolv månedene har Jacob van Ruysdael fått 15200 besøk: 2400 på kunstnerprofilen og 12800 på sidene til enkelte verk.
Hvilke enheter bruker besøkende til Jacob van Ruysdael når de surfer?
- Hovedsakelig på enheter (90%), telefoner (9%) og nettbrett (1%): 90% av besøkene kommer fra enheter.
Hvilken type verk foretrekker de besøkende hos Jacob van Ruysdael?
- De foretrekker Fredfull (Emosjonell tone): 53% av besøkene, mot 18% av kunstnerens katalog.