Papirformat

Veiledning for studentkunst

Nottingham Castle

Navn Klasse Dato

John Rawson Walker, Nottingham Castle (1832), Nottingham Castle Museum And Art Gallery. Gjengitt i illustrasjonsøyemed; alle rettigheter forbeholdt rettighetshaver. Se dette lerretet under bevegelig lys: tegningen, den sanne fargen under fernissen, det rene pigmentet

Fakta om verket

Kunstner
John Rawson Walker artsdot.com/no/artists/john-rawson-walker/
Malt
1832
Opprinnelig størrelse
61 x 91 cm
Arrangert på
Nottingham Castle Museum And Art Gallery artsdot.com/no/museums/nottingham-castle-museum-and-art-gallery-nottingham_no/

I sammenheng med

Nottingham Castle — John Rawson Walker

Dimensjoner

Originalen måler 61 × 91 cm (høyde × bredde), vist her ved siden av en voksen person med gjennomsnittlig høyde.

Når ble dette malt?

  1. 1820
  2. 1830
  3. 1840
  4. 1850
  5. 1860

▲ dette verket, 1832 hvert daterte maleri, tiår for tiår

Tidlige verk: frem til 1832 Hovedvirksomhetsår: 1832–1850 Senere verk: fra 1850

Disse tre periodene deler verkene i denne katalogen inn i et første kvartal, en midtre halvdel og et siste kvartal. De utgjør ikke kunstnerens komplette produksjon: en tynn periode kan være et hull i dokumentasjonen snarere enn en rolig periode. De samme årene med kunstnerens liv lagt langs dem

Lignende verk

Velg ett av verkene ovenfor: nevn to ting det har til felles med dette, og én ting som er annerledes.

Flere verk som kan stå ved siden av dette: artsdot.com/no/art/similar/john-rawson-walker-nottingham-castle-AR22Z2-en/

Fargepalett

Målt ut fra bilde

    Hovedfarge

    Gray #7f8380

    Lagret palett

    • #7F8380
    • #181109
    • #524732
    • #ACBBB7

    Disse fargene i kunstnerens komplette palett Finn andre malerier etter farge

    Navn på hovedfarge
    Gray
    Metning
    Monochromatic Hvor mettede og varierte fargene er, fra en enkelt dempet nyanse til mange klare toner.
    Kontrast
    Statement Hvor mye fargene varierer i lyshet og metning over hele bildet.
    Harmoni
    Discordant Palette Hvor godt fargene fungerer sammen, fra kontrastfylt til fullstendig harmonisk.
    Lysstyrke
    Balanced Hvor lyst eller mørkt bildet fremstår totalt sett, fra dype skygger til lyse høylys.
    Metning
    Muted Hvor rene og sterke fargene er, fra nesten grått til helt livlige.

    Hvor i verden blir dette maleriet sett?

    • under 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% og mer
    Dette maleriet alene har for få registrerte besøkende til å kartlegge, så platen viser alle verk av John Rawson Walker i løpet av de siste tolv månedene — 1 land totalt. Hvor disse tallene kommer fra

    De ti ledende landene

    1. 1 China 100.0%

    Finn de tre mørkeste landene på kartet. Ligger museet som oppbevarer dette maleriet i noen av dem? Skriv ned én grunn til at folk langt unna kan ønske å se det.

    De 3 mest viste verkene av John Rawson Walker

    1. 1 View from the Nottingham Castle Terrace Looking East, 1845 50.0%
    2. 2 View near Linby, Nottinghamshire 50.0%
    3. — Nottingham Castle, 1832 dette maleriet 0.0%

    Sammen utgjør disse verkene 100.0% av all oppmerksomheten som denne kunstnerens malerier har mottatt i løpet av de siste tolv månedene. Katalogen inneholder 10 verk av denne kunstneren, hvorav 2 ble sett på minst én gang. Dette maleriet har ennå ikke blitt vist i denne perioden — det avslutter listen uten en rangering. Det samme gjelder, måned for måned

    Søylene måler oppmerksomhet, ikke kvalitet. Velg verket øverst og dette: nevn én ting som kan gjøre et maleri berømt utover hvor godt det er malt.

    Kunstner og museum

    Kunstner

    John Rawson Walker

    John Rawson Walker: Bridging the Rivers of Nottinghamshire

    Sir John Rawson Walker (1796–1873) was more than simply a British landscape painter; he was a meticulous observer, a skilled draughtsman, and a keen recorder of the evolving industrial and rural landscapes of his time. Born in Henley-on-Thames, his early life instilled a deep appreciation for nature, a foundation that would profoundly shape his artistic vision. Walker’s career spanned several decades, witnessing significant transformations within Britain – from the burgeoning Industrial Revolution to the rise of Victorian society – and he consistently sought to capture these shifts with remarkable detail and sensitivity. His work isn't characterized by dramatic brushstrokes or overtly emotional expression; instead, it offers a quiet, contemplative engagement with the world around him, revealing a subtle poetry in everyday scenes.

    Early Influences and Artistic Training

    Walker’s artistic journey began modestly, likely influenced by his family’s connections to the art world – his father, William Adams Rawson, was an oculist who later adopted the surname “Rawson,” a connection that subtly shaped Walker's own identity. While specific formal training remains somewhat elusive, it is believed he honed his skills through self-study and observation, absorbing the techniques of artists like Thomas Girtin and Canaletto, masters of topographical drawing and atmospheric perspective. His early works demonstrate a clear debt to these influences, particularly in their precise rendering of detail and their ability to evoke a sense of place. Crucially, Walker’s background within the British Civil Service – holding positions as a colonial secretary and treasurer – provided him with unparalleled access to diverse landscapes and cultures, fueling his artistic curiosity and broadening his visual vocabulary. This experience instilled a methodical approach to observation, evident in the meticulous detail he applied to every brushstroke.

    Nottinghamshire Landscapes: A Chronicle of Change

    Walker’s most celebrated work is undoubtedly his extensive series of paintings depicting the landscapes of Nottinghamshire and surrounding areas. He became particularly renowned for his depictions of Old Trent Bridge, a monumental structure that dominated the River Trent and served as a vital link between north and south. His numerous studies of this iconic landmark – often rendered with remarkable accuracy and attention to architectural detail – offer a fascinating visual record of its construction and evolution over time. Beyond Old Trent Bridge, Walker captured the essence of the region’s diverse terrains: rolling hills, fertile meadows, picturesque villages, and the ever-present influence of the River Trent. His paintings aren't merely representations of scenery; they are imbued with a sense of history and memory, reflecting the changing rhythms of rural life and the encroachment of industrialization. Notable amongst his subjects were views of Nottingham Castle, Torquay Harbour, and various scenes from Newstead Abbey, showcasing his versatility and keen eye for composition.

    Technique and Style: Precision and Atmosphere

    Walker’s artistic style is characterized by a remarkable level of technical precision. He was a master draughtsman, evident in the sharp lines and meticulous detailing of his paintings. However, he skillfully balanced this realism with an atmospheric approach, employing subtle gradations of tone and color to create a sense of depth and atmosphere. His use of light and shadow is particularly noteworthy, lending a quiet dignity to his scenes and imbuing them with a palpable sense of time and place. He often worked in watercolor and gouache, mediums that allowed him to achieve both delicate detail and luminous effects. His compositions are typically balanced and restrained, avoiding dramatic gestures or overly elaborate arrangements. Instead, he favored a more understated approach, allowing the inherent beauty of the landscape to speak for itself.

    Legacy and Historical Significance

    John Rawson Walker’s contribution to British art lies not in revolutionary innovation but in his steadfast dedication to documenting the changing landscapes of his time. His meticulous observations and skillful renderings provide invaluable insights into the social, economic, and environmental transformations that shaped 19th-century Britain. His work is particularly significant for its portrayal of industrialization’s impact on rural communities – a theme increasingly explored by artists during this period. Furthermore, his detailed studies of Old Trent Bridge stand as a testament to his artistic skill and his ability to capture the essence of a landmark structure. While perhaps not widely celebrated in his own time, Walker's legacy endures through his evocative paintings, offering viewers a poignant glimpse into a bygone era and a profound appreciation for the beauty of the English countryside. His work is now held by institutions such as The Art Institute of Chicago and the Victoria and Albert Museum, ensuring that his artistic vision continues to be appreciated and studied today.

    Museum

    Nottingham Castle Museum And Art Gallery

    Utstilt på Nottingham, United Kingdom

    Nottingham Castle Museum And Art Gallery

    Dramatisk plassert på toppen av Castle Rock, med utsikt over byen Nottingham, står et monument som like mye er et depot for historie og legender som det er et levende kunstgalleri. Nottingham Castle er ikke bare en bygning; det er et palimpsest, lagdelt med århundrer med historier – fra sine normanniske opprinnelser som en mektig festning til utviklingen til et storslått hertugpalass, og til slutt, transformasjonen til et offentlig tilgjengelig museum som feirer både kunstnerisk mestring og lokalt kulturarv.

    Opprinnelig bygget i 1068 av William den erobreren som en tre-motte-og-bailey festning, ble det senere gjenoppbygd i stein under kong Henry IIs styre, og ble et strategisk vitalt senter. Det 17. århundre så fremveksten av hertugpalasset under William Cavendish, 1. Hertug av Newcastle, en overdådig residens som reflekterte hans makt og status.

    Imidlertid ble dette storslåtte palasset rammet av en ødeleggende brann i 1831 under borgeruroene, for så å bli møysommelig gjenoppbygd på 1870-tallet – et vendepunkt som ga Nottingham ett av Storbritannias første offentlig eide kunstmuseer utenfor London. Dette engasjementet for tilgjengelighet står fortsatt i hjertet av Kastellens identitet.

    Et Teppe av Kunstneriske Skatter

    Innenfor murene huser Nottingham Castle Museum & Art Gallery en mangfoldig og fengslende samling som spenner fra middelaldermesterverk til samtidskunst. Galleriet er gjennomtenkt organisert rundt tematiske seksjoner designet for å inspirere ettertanke og forbindelse.

    “Faces” inviterer til intime møter med portretter, mens “Scenic Landscapes” transporterer betrakteren til idylliske utsikter. “Myth, Power and Beauty” dykker ned i klassiske narrativer og allegoriske fremstillinger, og gir et glimt inn i kunstneriske bekymringer fra svunne epoker.

    Men det er kanskje i de spesialiserte samlingene at Nottingham Castle virkelig skinner. Museet kan skryte av et eksepsjonelt utvalg av nederlandsk kunst, som gir et fascinerende vindu inn i livet på 1500- og 1600-tallet.

    Utforsking av Samlingens Høydepunkter

    Besøkende kan fordype seg i livlige tavernescener av Pieter Jacob Horemans og Egbert van Heemskerck the Elder, eller observere de vennlige sammenkomstene skildret i malerier med «merry company» av Anthonie Palamedesz og tilskrevne verk av Pieter Codde. Stillheten i Barend Van der Meers stillebenmalerier tilbyr et øyeblikk med rolig kontemplasjon.

    Religiøse scener som Jan Breughels «Rest on the Flight into Egypt» (med tilskrivning til Master of the Antwerp Adoration) fremkaller åndelig hengivenhet. Landskapsentusiaster vil sette pris på verk av Jan Siberechts og Jan Wijnants, som fanger skjønnheten i det engelske landskapet med bemerkelsesverdig detaljrikdom.

    Og for de som tiltrekkes av klassiske temaer, tilbyr Adriaen van der Werffs «Venus and Cupid» et syn på mytologisk ynde.

    Utover Lerret og Stein: En Arv av Blonde og Legender

    Nottingham Castles unike karakter strekker seg utover dets kunstsamlinger. Museet har en spesiell plass i historien til Nottingham sin berømte blondeindustri, et integrert element i byens identitet.

    Den første inspirasjonen for mye av kunstsamlingen stammet fra design funnet i dette intrikate håndverket, noe som fremhever det nære forholdet mellom kunst og industriell innovasjon. Denne forbindelsen feires i den dedikerte Nottingham Lace Gallery, som viser utviklingen av denne delikate og komplekse tekstiltradisjonen.

    Selvfølgelig ville ingen diskusjon om Nottingham Castle være komplett uten å anerkjenne dets varige tilknytning til Robin Hood. Den legendariske utbryterens bedrifter er vevd inn i byens folklore, og slottet fungerer som en kraftfull bakgrunn for mange fortellinger om hans dristige eventyr.

    Bemerkelsesverdige Utstillinger & Arkitektonisk Betydning

    Nylige utstillinger har utforsket temaer som identitet og motstandskraft, noe som gjenspeiler Nottingham sin rike kulturarv. Slottets svimlende steinvegger og storslåtte gårdsplasser vitner om dets arkitektoniske prakt – et mesterverk av Stuart Restoration-design som fortsetter å inspirere ærefrykt.

    Et Mål for Kunstentusiaster & Historikere Likedann

    Nottingham Castle Museum & Art Gallery er mer enn bare et reisemål; det er en opplevelse – en reise gjennom tid, kunst og legender. Det er et sted der historien kommer til live, kreativiteten blomstrer, og Nottinghamens ånd vedvarer.

    Ytterligere Forskning

    Nottingham Castle Museum And Art Gallery: https://www.nottinghamcastle.org.uk/

    Nottingham: https://en.wikipedia.org/wiki/Nottingham

    Nottingham Castle: https://en.wikipedia.org/wiki/Nottingham_Castle

    Nottingham Castle | Art UK: https://artuk.org/visit/venues/nottingham-castle-7902

    Nottingham Goose Fair: https://en.wikipedia.org/wiki/Nottingham_Goose_Fair

    Her kan du lese mer

    Finn denne på nett

    QR-kode som lenker til nedlastingssiden for Nottingham Castle

    artsdot.com/no/art/download/john-rawson-walker-nottingham-castle-AR22Z2-en/

    Kildehenvisning for dette kunstverket

    MLA
    Walker, John Rawson. Nottingham Castle. 1832, Nottingham Castle Museum And Art Gallery. https://artsdot.com/no/art/john-rawson-walker-nottingham-castle-AR22Z2-en/
    APA
    Walker, John Rawson (1832). Nottingham Castle [Painting]. Nottingham Castle Museum And Art Gallery. https://artsdot.com/no/art/john-rawson-walker-nottingham-castle-AR22Z2-en/
    Chicago
    John Rawson Walker. Nottingham Castle. 1832. Nottingham Castle Museum And Art Gallery. https://artsdot.com/no/art/john-rawson-walker-nottingham-castle-AR22Z2-en/
    Harvard
    Walker, John Rawson (1832) Nottingham Castle. Nottingham Castle Museum And Art Gallery. Available at: https://artsdot.com/no/art/john-rawson-walker-nottingham-castle-AR22Z2-en/

    Se nærmere etter

    Nottingham Castle — John Rawson Walker

    Se nærmere på detaljene

    Svar med egne ord. Det finnes ingen feil svar her – bare svar du kan forklare.

    1. Hva fanger blikket ditt først, og hvorfor?
    2. Hvilke farger eller former skaper stemningen – og hva er den stemningen?
    3. Se tilbake på View near Linby, Nottinghamshire, tidligere i denne guiden. Nevn to ting det har til felles med dette verket, og én ting som er annerledes.
    4. Hva kan kunstneren ha ønsket at du skulle føle?
    5. Hvis du kunne stilt kunstneren ett spørsmål om dette verket, hva ville det vært?

    Ditt svar

    Skriv et kort avsnitt om dette kunstverket. Bruk informasjonen fra de tidligere delene av denne guiden og svarene dine ovenfor.

    Spørsmål og svar

    Er "Nottingham Castle" av John Rawson Walker et lyst eller mørkt kunstverk?

    De registrerte verdiene for "Nottingham Castle" av John Rawson Walker er: balanced lysstyrke, Gentle Luminance luminans.

    Kan jeg bestille en olje-reproduksjon av "Nottingham Castle"?

    "Nottingham Castle" er tilgjengelig som en håndmalt oljereproduksjon på linlerret. Bestilling kan gjøres på siden Håndmalt reproduksjon, med valgmuligheter for ulike størrelser.

    Hvordan laster jeg ned bildet av "Nottingham Castle" av John Rawson Walker?

    "Nottingham Castle" av John Rawson Walker kan lastes ned fra verkets Last ned-side, som nedlasting av et digitalt bilde i høy oppløsning.