Papierformaat

Gids voor studentenkunst

Thomas Eakins

Naam Klas Datum

Leonard Baskin, Thomas Eakins (1964). Reproduceerd ter referentie; alle rechten voorbehouden aan de auteursrechthebbende. Bekijk dit doek onder bewegend licht: de tekening, de ware kleur onder de vernis, het pure pigment

De feiten

Kunstenaar
Leonard Baskin artsdot.com/nl/artists/leonard-baskin_nl/
Geboortedatum en -overlijden kunstenaar
1922 – 2000
Geschilderd
1964

In context

Thomas Eakins — Leonard Baskin

Wanneer is dit geschilderd?

  1. 1920
  2. 1930
  3. 1940
  4. 1950
  5. 1960
  6. 1970
  7. 1980
  8. 1990
  9. 2000

Bovenste rij: de jaren. Onderste rij: de leeftijd van de kunstenaar aan het begin en het einde van elke periode — 0 bij de geboorte, 78 bij het overlijden.

Geschilderd toen de kunstenaar 42 jaar oud was. De kunstenaar werd 78 jaar oud. 6 van de 17 gedateerde werken van deze kunstenaar in onze catalogus zijn eerder gemaakt.

Shaded: het leven van Leonard Baskin (1922–2000) ▲ dit werk, 1964 elk gedateerd schilderij, decennium voor decennium

Eerste werken: tot 1958 Belangrijkste werkjaren: 1958–1975 Late werken: vanaf 1975

Deze drie periodes verdelen de werken in deze catalogus in een eerste kwart, een middelste helft en een laatste kwart. Ze vormen niet het volledige oeuvre van de kunstenaar: een dunne periode kan duiden op een hiaat in de verslaglegging in plaats van op een rustige fase. Dezelfde jaren, waarin het leven van de kunstenaar is verweven

Vergelijkbare werken

Kies een van de bovenstaande werken: noem twee overeenkomsten met dit werk en één verschil.

Meer werken om naast dit werk te plaatsen: artsdot.com/nl/art/similar/leonard-baskin-thomas-eakins-AQRP4B-en/

Kleurenpalet

Gemeten op basis van de afbeelding

    Hoofdkleur

    Putty #d5ccc3

    Gecatalogiseerd palet

    • #D5CCC3
    • #25221F
    • #A69D95
    • #58524D

    Deze kleuren binnen het volledige palet van de kunstenaar Vind andere schilderijen op kleur

    Palet
    Neutrals De dominante kleurfamilie in de afbeelding.
    Naam hoofdkleur
    Putty
    Intensiteit
    Monochromatic De mate van verzadiging en variatie in de kleuren, variërend van een enkele ingetogen tint tot vele heldere kleuren.
    Contrast
    Statement De mate waarin de kleuren in helderheid en verzadiging variëren over het gehele kunstwerk.
    Harmonie
    Unified Palette De mate waarin de kleuren samensmelten, van contrasterend tot volledig harmonieus.
    Helderheid
    Brilliant Hoe licht of donker het beeld in zijn geheel oogt, van diepe schaduw tot helder hoogtepunt.
    Verzadiging
    Muted Hoe puur en krachtig de kleuren zijn, van bijna grijs tot volledig levendig.

    Waar ter wereld wordt naar dit schilderij gekeken?

    • minder dan 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% en meer
    Dit schilderij alleen heeft te weinig geregistreerde bezoekers om in kaart te brengen, dus de plaat toont elk werk van Leonard Baskin over de afgelopen twaalf maanden — in totaal 3 landen. Waar deze cijfers vandaan komen

    De tien belangrijkste landen

    1. 1 China 50,0%
    2. 2 Verenigd Koninkrijk 37,5%
    3. 3 Australië 12,5%

    Zoek de drie donkerste landen op de kaart. Bevindt het museum waar dit schilderij wordt bewaard zich in een van deze landen? Noteer één reden waarom mensen van ver zouden kunnen komen om het te bekijken.

    De 6 meest bekeken werken van Leonard Baskin

    1. 1 Sitting Bull, Custer Battlefield, 1979 25,0%
    2. 2 Andrew Jackson, 1975 25,0%
    3. 3 No man is justified in doing evil on the ground of expediency. Theodore Roosevelt, The Strenuous Life, 1900. From the series Great Ideas of Western Man, 1958 12,5%
    4. 4 Thomas Eakins, 1964 dit schilderij 12,5%
    5. 5 James Knox Polk, 1975 12,5%
    6. 6 Indian Faces 12,5%

    Samen maken deze werken 100,0% uit van alle aandacht die de schilderijen van deze kunstenaar in de afgelopen twaalf maanden hebben gekregen. De catalogus bevat 19 werken van deze kunstenaar, waarvan 6 minstens één keer zijn bekeken. Dit schilderij staat op de 4 plaats, met 12,5% van die aandacht. Hetzelfde geldt voor elke maand

    Staven meten aandacht, niet kwaliteit. Kies het werk bovenaan en dit werk: noem één ding dat een schilderij beroemd zou kunnen maken, los van hoe goed het geschilderd is.

    Kunstenaar en museum

    Kunstenaar

    Leonard Baskin

    Geboren in Nieuw Brunswick, Verenigde Staten van Amerika

    A Life Etched in Form: The World of Leonard Baskin

    Leonard Baskin, geboren August 15, 1922, in New Brunswick, NJ, stond als een uitzonderlijke en unieke stem voor de Amerikaanse kunst – een trouwe beschermer van figuurlijke expressie tijdens een tijd waarin abstract kunst steeds meer domineerde. Zijn reis begon gedragen door de tradities van zijn Joodse erfgoed; zoon van een rabbijn die zich terugtrok naar New York toen Baskin zeven jaar oud was, droeg hij deze culturele gewicht voort tijdens zijn hele leven, waardoor veel van zijn werk thema’s van mortaliteit, herinnering en spirituele zoektocht bevat. Zijn vroegste artistieke inclinaties leidden tot een leerlingschap bij Maurice Glickman bij de Educational Alliance in New York City vanaf 1937 tot 1939, een vormende ervaring die het fundament legde voor zijn technische bekwaamheid en conceptuele aanpak. Formele opleiding volgde aan New York University School of Architecture and Applied Arts (1939-1941), maar het was een schouwschip naar Yale Universiteit (1941-1943) dat hem werkelijk cruciaal bleek te zijn. Daar, midden in de heilige hallen en oude teksten, ontdekte Baskin de verlichte boeken van William Blake – een verschijning die zijn passie voor houtsnijden ontstond en hem op een pad bepaalde door kracht van verhaal en visuele intensiteit.

    Gehenna Press en het Nieuwleven van Kunstdrukken

    Zelfs als student aan Yale in 1942 nam Baskin’s engagement met kunstelijke creatie tastbare vorm aan met de oprichting van Gehenna Press – één van de vroegste kunstdrukkeries in de Verenigde Staten. De naam zelf, afkomstig van Paradise Lost, hint naar het drukkerij's bezorgdheid over zware thema’s en zijn toegewijdheid aan een diepe esthetische visie. Meer dan alleen een werkplaats werd Gehenna Press een kruispunt voor samenwerking, waarbij poëten en kunstenaars zich aansloten bij een gedeelde zoektocht naar artistieke excellente. Over vijf decennia produceerde het meer dan 100 boeken – een getuigenis van Baskin’s geloof in het boek als totaal werk van kunst – een testament aan zijn overtuiging dat drukwerk een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij werkte samen met enkele van de meest belangrijke literaire figuren van zijn tijd, waaronder James Baldwin, Anthony Hecht, Ruth Fainlight, en vooral Ted Hughes, voor wie hij prachtige illustraties maakte voor Crow en A Primer of Birds. De dichteres Sylvia Plath schonk zelfs haar gedicht “Sculptor” aan Baskin – een aangenaam eerbetoon aan het diepe impact dat hij had op de kunstgemeenschap. Deze betrokkenheid bij houtsnijden was niet alleen technisch; het was een daad van weerstand tegen de huidige trends in kunst, een bevestiging van de kracht van vakmanschap en verhaal.

    Een Beeldhouwer van Strak Memorials: Thema’s en Stijl

    Baskin's artistieke stijl is meteen herkenbaar – gekenmerkt door strakheid, energie en vaak dramatische afbeeldingen van figuren. Hij bleef resoluut toegewijd aan figuurlijke kunst, zelfs terwijl abstract expressionisme opkomst kreeg, omdat hij geloofde in het blijvende belang van de menselijke vorm om universele waarheden over te brengen. Zijn werk behandelt vaak diepgaande thema’s: mortaliteit, het gewicht van geschiedenis, Joodse identiteit en de complexiteiten van de menselijke conditie. Deze exploratie manifesteerde zich vaak in afschuwelijke beeldspraak – figuren die samensmelten met dieren, vervormde anatomieën en een voortdurende gevoelens angst voor het bestaan. Hij werkte over verschillende media heen - beeldhouwkunst (in brons, kalksteen en hout), illustratie, houtsnijden en grafische kunst - maar zijn prachtige zwart-wit houtsneden waren misschien wel het meest kenmerkend voor zijn visie. Deze werken zijn niet alleen afbeeldingen; ze zijn een viscere ervaring – rauw, emotioneel en diep aangrijpend. Zijn publieke commissies, zoals het beeldhouwwerk voor het Franklin Delano Roosevelt Memorial en het bronzen beeld voor het Holocaust Monument in Ann Arbor, Michigan, bewijzen zijn vermogen om persoonlijke artistieke zorgen te vertalen naar krachtige verklaringen van collectieve geheugen en rouw.

    Een Erfenis van Stilte en Kracht

    Leonard Baskin’s historische betekenis ligt niet alleen in de kwaliteit van zijn kunst maar ook in zijn onverschrokken engagement met een bepaalde esthetische filosofie. Hij stond als een bastion tegen de golf van abstract kunst, waardoor het belang van figuurlijke kunst bleef bestaan tijdens een tijd waarin andere kunstvormen domineerden. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een blijvende herinnering aan een tijd waarin kunst een manier was om de wereld te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Zijn werk met Gehenna Press speelde een belangrijke rol bij het nieuwleven van kunstdrukken in Amerika, waardoor het een manier werd om kunst te bekijken en nieuwe perspectieven op te halen. Hij liet zijn prachtige zwart-wit houtsnijden achter als een

    Lees meer op

    Online beschikbaar

    QR-code die linkt naar de downloadpagina van Thomas Eakins

    artsdot.com/nl/art/download/leonard-baskin-thomas-eakins-AQRP4B-en/

    Bronvermelding voor dit kunstwerk

    MLA
    Baskin, Leonard. Thomas Eakins. 1964, https://artsdot.com/nl/art/leonard-baskin-thomas-eakins-AQRP4B-en/
    APA
    Baskin, Leonard (1964). Thomas Eakins [Painting]. https://artsdot.com/nl/art/leonard-baskin-thomas-eakins-AQRP4B-en/
    Chicago
    Leonard Baskin. Thomas Eakins. 1964. https://artsdot.com/nl/art/leonard-baskin-thomas-eakins-AQRP4B-en/
    Harvard
    Baskin, Leonard (1964) Thomas Eakins. Available at: https://artsdot.com/nl/art/leonard-baskin-thomas-eakins-AQRP4B-en/

    Bekijk het van dichtbij

    Thomas Eakins — Leonard Baskin

    Kijk eens goed

    Beantwoord de vragen in je eigen woorden. Er zijn hier geen foute antwoorden — alleen antwoorden die je kunt toelichten.

    1. Wat valt u als eerste op, en waarom?
    2. Welke kleuren of vormen bepalen de sfeer — en wat is die sfeer?
    3. Kijk nog eens naar Sitting Bull, Custer Battlefield (1979), eerder in deze gids. Noem twee overeenkomsten met dit werk en één verschil.
    4. Leonard Baskin was ongeveer 42 toen dit werd gemaakt. Wat in het werk doet denken aan de stijl van een kunstenaar in die levensfase?
    5. Wat zou de kunstenaar u willen laten voelen?

    Uw reactie

    Schrijf een korte paragraaf over dit kunstwerk aan de hand van de feiten uit de eerdere delen van deze gids en uw bovenstaande antwoorden.

    Vragen & Antwoorden

    Welke kleuren overheersen in "Thomas Eakins" door Leonard Baskin?

    "Thomas Eakins" wordt gekenmerkt door een Neutrals palet met Putty (#d5ccc3) als dominante kleur.

    Hoe kan ik een reproductie van "Thomas Eakins" door Leonard Baskin bekijken?

    Op de Voorvertoning-pagina van "Thomas Eakins" kunt u het kunstwerk bekijken voordat u bestelt.

    Kan ik augmented reality gebruiken om "Thomas Eakins" door Leonard Baskin in mijn kamer te bekijken?

    "Thomas Eakins" door Leonard Baskin kan worden voorgeproefd op uw eigen muur via de AR-voorvertoning-pagina van het kunstwerk, met behulp van augmented reality op een compatibel apparaat.