Popieriaus formatas

Studentų kūrybos vadovas

St Joseph

Vardas ir pavardė Klasė Data

Viljamas Dyce, St Joseph (1847), Royal Collection. Viešasis domenas

Pagrindinė informacija

Autorius
Viljamas Dyce artsdot.com/lt/artists/william-dyce_lt/
Autoriaus datys
1806 – 1864
Spalvotas
1847
Mediumas
Oil On Canvas
Originalus dydis
79 x 55 cm
Judėjimas
Pre-Raphaelite British painters returning to bright colour and sharp detail, rejecting everything taught after Raphael.
Viešintas
Royal Collection artsdot.com/lt/museums/royal-collection-windsor_lt/
Artistic style
Realistic
Influences
Pre-Raphaelites
Notable elements
Detailed landscape
Subject or theme
Religious scene

Kontekste

St Joseph — Viljamas Dyce

Koks yra jo dydis?

Originalios matmenys yra 79 × 55 cm (aukštis × plotis), čia pateikta šalia vidutinio ūgio suaugusiojo.

Kada tai buvo nupiesta?

  1. 1800
  2. 1810
  3. 1820
  4. 1830
  5. 1840
  6. 1850
  7. 1860

Šviesoplėvis: Viljamas Dyce gyvenimas (1806–1864) ▲ šis kūrinys, 1847

Palyginti su kitais kūriniais

Pasirinkite vieną viršuje esantį kūrinį: nurodykite du panašumų su šiuo kūriniu ir vieną skirtumą.

Daugiau šiam kūriniui priderančių darbų: artsdot.com/lt/art/similar/william-dyce-st-joseph-8Y394N-en/

Spalvų paletė

Matuota iš vaizdo

    Pagrindinė spalva

    Gray #868264

    Išsaugota paletė

    • #868264
    • #171B13
    • #A6BDA9
    • #504835
    Pagrindinė spalva
    Gray
    Intensyvumas
    Monochromatic Kiek spalvų yra prisigamintų ir kokios jos yra ryškios – nuo vienos nuolydžios spalvos iki daugybės ryškių tonų.
    Kontrastas
    Statement Kiek spalvų skiriasi šviesos ir ryškumo dėkingai per visą paveikslą.
    Harmonija
    Softly Mixed Palette Kaip spalvos dera tarpusavyje – nuo kontrastuojančių iki visiškai suvienytų.
    Ryškumas
    Shadow Bendras vaizdo šviesumas ar tamsumas, nuo gilių šešėlių iki ryškių šviesos dėliojų.
    Sodrumas
    Muted Spalvų gryrumas ir intensyvumas svyruoja nuo beveik pilkšų iki visiškai ryškių.

    Apie šį kūrinį

    St Joseph — Viljamas Dyce

    The Serene Figure: William Dyce’s St. Joseph

    William Dyce's "St. Joseph" is more than a portrait; it’s a carefully constructed meditation on faith, domesticity, and the quiet dignity of a biblical figure. Painted in 1847 during a period of burgeoning Pre-Raphaelite influence in England, this oil-on-canvas work transcends mere representation to become a deeply evocative study of human character. Dyce, a pivotal figure in establishing art education within the British system, imbues the scene with an almost palpable sense of contemplation – Joseph’s gaze, slightly turned leftward, suggests a man lost in thought, perhaps reflecting on his role as guardian of Mary and infant Jesus.

    The composition itself is remarkably restrained. Dyce eschews dramatic gestures or elaborate drapery, opting instead for a directness that draws the viewer into Joseph’s world. The muted palette – dominated by earthy browns, ochres, and subtle greens – contributes to the painting's overall sense of solemnity and timelessness. Notice how Dyce masterfully employs light and shadow; it isn’t harsh or theatrical but rather a gentle diffusion that softens the features and emphasizes the texture of Joseph’s clothing, hinting at both its practicality and the inherent value placed upon his role.

    A Pre-Raphaelite Echo

    Dyce's work firmly resides within the orbit of the Pre-Raphaelites, though he never formally joined their brotherhood. The influence is evident in his meticulous attention to detail, his preference for naturalistic rendering, and his exploration of religious themes with a heightened sense of emotional resonance. The painting shares similarities with works by Millais and Rossetti – particularly in its focus on the domestic sphere and the portrayal of biblical figures as relatable human beings. However, Dyce’s approach is subtly different; there's a greater emphasis on psychological depth and a quiet reverence that distinguishes his style.

    The choice of subject matter itself—St. Joseph—is significant. Often overshadowed by Mary and Jesus in traditional iconography, Joseph represents the steadfastness, humility, and protective spirit essential to the Christian narrative. Dyce’s portrayal elevates him beyond a mere supporting character, presenting him as a man of quiet strength and unwavering devotion.

    Craftsmanship and Context

    Created in 1847, “St. Joseph” reflects the artistic climate of Victorian England. The Royal Collection, where it currently resides at Windsor Castle, speaks to its historical importance and enduring appeal. Dyce’s technical skill is undeniable; his brushwork is smooth and controlled, creating a sense of depth and texture that invites close examination. The canvas itself, likely prepared by a skilled craftsman, provides an ideal surface for Dyce's meticulous rendering.

    Furthermore, the painting was commissioned by Prince Albert, highlighting its significance within the royal household. This connection adds another layer to the artwork’s narrative – it wasn’t merely a devotional image but also a symbol of familial piety and the values championed by the Victorian monarchy. The inclusion of the landscape background—rolling hills under a cloudy sky—further grounds the scene in a tangible reality, suggesting that Joseph's faith is rooted in the everyday world.

    A Legacy of Reflection

    “St. Joseph” remains a powerful and moving work of art. It’s a testament to Dyce’s artistic vision and his ability to capture the essence of human emotion through meticulous observation and skillful execution. More than just a depiction of a biblical figure, it's an invitation to contemplate themes of faith, family, and the quiet dignity of ordinary lives. Reproductions of this piece offer a beautiful opportunity to bring a touch of Victorian serenity and contemplative grace into any space.

    Virus ir muziejus

    Autorius

    Viljamas Dyce

    Gimė Aberdeenas, Jungtinė Karalystė

    Pirmoji gyvenimo metų ir meninio mokymosi pradžia

    Williamas Dyce (1806–1864) gimė Aberdeene, Škotijoje, gydytojo Dr. Williamo Dyce FRSE, Karališkosios draugijos nario, ir turtingos bankininko dukteries Margaret Chalmers sūnaus. Jo šeima skatino meilę mokslui ir kultūrai, suteikdama tvirtą pagrindą būsimoms meninei siekiams. Jis studijavo Marischal kolegoje, Aberdeeno universitete, kur tapo magistru vos sulaukęs šešiolika metų – tai buvo neįtikėtinas pasiekimas tam laikui. Atpažinęs savo talentą projektavimui, Dyce oficialiai mokėsi Karališkosios akademijos mokyklose Edinburguje ir Londone, pasinerdamas į klasikinio meno studijas ir tobulindamas technikas, tapusių gyvybiškai svarbių jo vėlesnei karjerai. Formavimo metai buvo pažymėti įtakiousių meninių idėjų, sklaidančių Škotijoje ir Anglije, pažinimu, kuris suformavo jo estetinį suvokimą ir pad 된ė jį itin atsidavęs meno aukštumams siekiančiu studentu.

    Italijos įtaka ir meninė evoliucija

    Pirmoji svarbi Dyce kelionė užsienyje įvyko 1825 metais, kai jis išvyko į Romą – tai buvo lūžio momentas, negrįžtamai pakeitęs jo meninio gyvenimo kryptį. Įkvėstas Renesanso meno didybės ir sužavėtas nazarenų paveikslavusių dvėsmingumo, Dyce devynius mėnesius rūpščiai studijavo Titiano ir Poussina darbus, įsisavinęs jų kompozicijos principus bei meistrišką spalvų naudojimą. Šis pasinėrimas Italijos meninės tradicijos sūkurėse giliai paveikė jo stilių, skatindamas dėmetį skirti detaliam stebėjimui ir giliam dvasiniam kontemplacijai – tai tapo pagrindiniais jo kūrybos bruzdžiais. 1826 metais jis grįžo į Aberdeeną, toliau tobulindamas savo dailininko įgūdžius ir sukūręs keletą iškilmingų darbų, įskaitant „Bacchusa, careinamų Nysos nimfų“, kuris sulaukė didelio pripažinimo.

    Edinburgo metai ir portretų menas

    1830-ųjų metų viduryje Dyce Edinburguje įsitvirtino kaip portretistas, gavinęs užsakymus iš žinomų Škotijos visuomenės veikėjų. Jo kruopštumas – ypač gebėjimas įamžinti subtilius išraiškas ir psichologinius niansus – jam suteikė didelę šlovę. Jis meistriškai sujungė klasikinę įtaką su romantizmo jautrumu, kurdamas portretus, kurie buvo tiek estetiškai išrefineduoti, tiek emociniu atspundė pavadinimo. Tuo pačiu metu jis aktyviai kovojo už meno mokymą, siekdamas įkurti dizaino mokyklą Edinburguje – šią poziciją jis užėmė iki 1843 metų, kurio metu prižiūrėjo jos plėtrą ir modernizaciją.

    Londono veikla ir architektūrinis globėjimas

    1837 metais Dyce persikėlė į Londoną, priimdamas Dizaino mokyklos vadovo vaidmenį Somerset House. Tai tapo svarbiu lūžio tašku jo karjeroje, įtraukdamu jį į Viktorijos laikotarpio meno diskursą ir suteikdami prieigą prie įtakingų globėjų – ypač svarbu čia išskirti princą Albertą. Jis atliko išsamius tyrimus apie meno mokymo praktikas užsienyje, kurie padėjo pagrindus „South Kensington sistemos“ kūrimui, dominavęs angliškame meno mokyme daugelį dešimtmečių. Dyce dalyvavimas neapsiribojo tik pedagogine veikla; jis veikė kaip konsultantas architektūros projektuose, įskaitant naujo Parlamento rūmų projektą – ši veikla pademonstravo jo meistriškumą fresko menas ir užtvirtino jo reputaciją kaip vieno iš svarbiausių Britanijos menininkų.

    Didieji pasiekimai ir palikimas

    Dyce meninis palikimas remiasi dviem monumentaliomis veiklomis: Vestminsterio Abatos dekoravimu ir Parlamento rūmų kūrimu. Jo freskos Vestminsterio Abatoje – ypač „Neptūno atsisakymas Britanijai“ – yra Viktorijos laikotarpio ambicijų ir meninės vizijos triumfas, įkūnijantis imperinio Britanijos didybę ir demonstruojantis neįtikėtiną Dyce meistriškumą fresko technikoje. Tačiau jo garsiausias darbas išlieka „Pegwell Bay, Kent“ – peizažas, kuris yra puikus Dyce stebėjimo gamtos detalėms ir gebėjimo perteikti gilią emocinę išraišką pavyzdys. Be to, Dyce indėlis į meno mokymą – Karališkojo meno kolegijos įkūrimas ir skatinti inovatyvius pedagoginius metodus – išlieka įrodymu jo nekliudytos tikėsenos jėga, kurią suteikia meninis mokymas. Williamas Dyce išlieka menininkas, kurio kūryba įkūnija Viktoriškoji Britanijos dvasią – intelektualią smalsumą, moralinį rimtumą ir uolydų atsidavimą žmogaus kultūją kelti aukščiau.

    Muziejus

    Royal Collection

    Parodoma Windsoras, Didžiojoje Britanijoje

    Šviesos ir galios palikimas: Karališkoji kolekcija Vindondo pilyje

    Griežtose Vindondo pilies akmens sienose, kur susilieja šeši šimtai Britanijos istorijos, slepiasi įtraukianti kelionė per laiką, žinomos kaip Karališkoji kolekcija. Tai kur kas daugiau nei paprastas muziejus; tai gyvas architektūrinės ambicijos ir nepanašaus meno globėjimo įrodymas. Klajojaant šiais istoriniais koridoriais, apsmigus tais tapuose gobelenų audiniuose, kolekcija siūlo intymią žvalgybę į pačią tautos sielą. Pati pilis, įdiegiata Vilhelmo I Grobimojo 1066 metais, tarnauja kvapą užimančia scena šiai brangenybių pilčiai, kur normandiškos, gotikos, Tudoro, baroko ir georginismo stiliaus sluoksniai sukuria sudėtingą, istorijomis pilną atmosferą, suteikiančią gyvybės kiekvienam eksponuojamam artefaktui.

    Ryškiausias kolekcijos pulsas pajūčiam iš extraordinūškų Venecijos vaizduotų skliautų. Virš čtyřties paveislių meistro Canaletto kūriniai dominuoja svarbiose galerijų erdvėse, kruopščiai dokumentuodami mirgintus kanalus, triukšmingas aikštes ir gyvą, trumpalaikę XVIII amžiaus La Serenissima gyvenimą. Šie darbai nėra tik statiški įrašai; jie prisigėmė liềnčiu šviesos ir judėjimo pojūčiu, įtraukiant subtilią ševelsėjantį ševelsį ant vandens paviršumos ir unikalią Venecijos atmosferos magiją. Šias panoramas papildo gilus Anthony van Dyck meistriškumas, kurio portretinė tapybė yra kolekcijos pamatas. Jo Stuartų dvaro portretai yra kruopščiai sukonstruoti galios ir aristokratiško elegancijos pasakojimai, kuriuose kiekvienas traukės yra strateginis bandymas perteikti statusą, asmenybę ir tylią portretuojamojo orumą.

    Už aliejaus ant drobės prigimtiniu didžiu, Karališkoji kolekcija atsivelia per nuostabų bugo dekoratyvinio meno intymumą. Įėjimas į Valdomuosius apartamentus yra susitikimas su išrefinedavimo skonio pasauliu, kuriame kambariai įrengti su sudėtinga intarsija papuoštu baldu ir švelniais gėlės motyvais papuoštu porcelanu. Kolekcijos platus mastas yra stulbinantis – apimant viską, nuo blizgančių sidabrinės talienos ir puikios ginkluotės bei plėšmenų iki neįtikėtinos iluminuotų rankraščių ir retų knygų bibliotekos. Ši materialioji kultūra atspindi nepaisantį siekį į luxą, kuris apibrėžė monarchiją daugybę kartų, suteikdama tiek kolekcionieriams, tiek istorikams gilią įžvalgą į britų meistriškumo ir socialinės hierarchijos evoliuciją.

    Tai, kas tikrai išskiria Karšališkąją kolekciją, yra jos unikali vieta veikiamoje karališkoje rezidencijoje, leidanti lankytojams išgyventi meno patirtį būtent tokiose aplinkose, kuriose jis buvo pradinai užsisakytas. Rotacinės parodos, organizuojamos „Royal Collection Trust“, dar labiau praturtina šią patirtį, retomis progomis atskleisdamos unikalius daiktus – pavyzdžiui, specifinius karališkos mados ar papuošalų kūrinius – kurie viešumai retai pasiekiami. Nesvarbu, ar jus traukia techninis švytėjimas, kaip baroko meistro Carlo Dolci kūrinys

    Salome su Šv. Jono Krikštytojo galva

    , ar architektūrinė apimtis, kaip apvalioji bokštas, kolekcija išlieka neįgaliu britiškos tapatybės simboliu, kviečiančiu kiekvieną įėjantį menjadi į meno, galios ir istorijos susilankymą.

    Kur skaityti daugiau

    Raskite internete

    QR kodas, vedantis į St Joseph atsisiuntimo puslapį

    artsdot.com/lt/art/download/william-dyce-st-joseph-8Y394N-en/

    Citavimo šio kūrinio duomenys

    MLA
    Dyce, Viljamas. St Joseph. 1847, Royal Collection. https://artsdot.com/lt/art/william-dyce-st-joseph-8Y394N-en/
    APA
    Dyce, Viljamas (1847). St Joseph [Painting]. Royal Collection. https://artsdot.com/lt/art/william-dyce-st-joseph-8Y394N-en/
    Chicago
    Viljamas Dyce. St Joseph. 1847. Royal Collection. https://artsdot.com/lt/art/william-dyce-st-joseph-8Y394N-en/
    Harvard
    Dyce, Viljamas (1847) St Joseph. Royal Collection. Available at: https://artsdot.com/lt/art/william-dyce-st-joseph-8Y394N-en/

    Pažiūrėkite atidžiai

    St Joseph — Viljamas Dyce

    Atidžiai pažvelkite

    Atsakykite savo žodžiais. Čia nėra neteisingų atsakymų – yra tik atsakymai, kuriuos galite paaiškinti.

    1. Kas pirmiausia patraukia jūsų dėmesį ir kodėl?
    2. Kokie spalvos ar formos sukuria nuotaiką — ir kokia tai nuotaika?
    3. Mūsų kataloge šis kūrinys priskirtas prie: saint joseph, biblical figure, 19th century. Ar sutinkate? Ką pridėtumėte arba pašalintumėte?
    4. Prisiminkite Piety: The Knights of the Round Table about to Depart in Quest of the Holy Grail (1849), apie kurią buvo rašyta anksčiau šiame vadove. Įvardinkite dvi bendras detales su šiuo kūriniu ir vieną skirtumą.
    5. Pre-Raphaelite: British painters returning to bright colour and sharp detail, rejecting everything taught after Raphael. Kur tai galima pastebėti šiame darbe?

    Jūsų atsakymas

    Parašykite trumpą pastraipę apie šį kūrinį. Naudokite šio vadovėjo ankstesnių dalių faktus bei savo anksčiau pateiktus atsakymus.

    Karo testas

    St Joseph — Viljamas Dyce

    Kiek gerai pažįstate šį kūrinį?

    Pasirinkite po vieną atsakymą į kiekvieną iš 5 žemiau pateiktų klausimų. Kiekvienas turi tik vieną teisingą atsakymą.

    1. 1. What is the title of the artwork?

      • A The Virgin and Child
      • B St Joseph
      • C Madonna and Child
    2. 2. In what year was the painting 'St Joseph' created?

      • A 1827
      • B 1847
      • C 1864
    3. 3. Who is the artist of 'St Joseph'?

      • A Michelangelo Buonarroti
      • B William Dyce
      • C Johannes Vermeer
    4. 4. According to the description, what is a prominent feature of St. Joseph's depiction?

      • A A vibrant and colorful landscape.
      • B A contemplative expression and long brown hair.
      • C A dynamic action scene.
    5. 5. The description mentions that the painting is part of which collection?

      • A The Louvre Collection
      • B The Royal Collection
      • C The Metropolitan Museum of Art Collection

    Mano rezultatas: ____ iš 5

    Atsakymai — mokytojui

    Ši dalis spausdinama atskira puslapio, todėl kopijuojant jos nereikia įtraukti.

    1A · 2B · 3B · 4B · 5B