Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa William Mouncey sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
William Mouncey: luvut muutamassa rivissä
Landscape on suosituin teos: 500 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 26% kaikista William Mouncey -teosten näkymistä. Seuraavina ovat Wooded Landscape, Kirkcudbright ja Kirkcudbright Harbour. Taiteilijasivu (400 näyttelyä) ja teokset (1 800 näyttelyä) ovat yhteensä 2 200 näyttelyä. Paras kuukausi: Hei 2026 (1 100 käyntiä). Käynnit painottuvat Tumma (Väripaletti) -tyyliin, jolloin sen osuus on 80% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 40%.
William Mouncey: 10 teosta, joita ihmiset katsovat ensin
Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on William Mouncey-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.
-
1
Landscape
500 käyntiä · 26,3%
-
2
Wooded Landscape, Kirkcudbright
300 käyntiä · 15,8%
-
3
Kirkcudbright Harbour
300 käyntiä · 15,8%
-
4
In a Galloway Wood
200 käyntiä · 10,5%
-
5
Carting Timber, 1888
100 käyntiä · 5,3%
-
6
Gypsy Encampment
100 käyntiä · 5,3%
-
7
Autumn in Galloway
100 käyntiä · 5,3%
-
8
Autumn in the Woods
100 käyntiä · 5,3%
-
9
Thames River
100 käyntiä · 5,3%
-
10
Landscape
100 käyntiä · 5,3%
Milloin ihmiset vierailevat William Mouncey -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 300 | 800 |
| Elo 2026 | 100 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
| Lok 2026 | 0 | 1 000 |
Milloin William Mouncey -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä William Mouncey -taiteilijan kävijät valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 19,1% | 5,3% |
| Pehmeä varjo | 33,3% | 26,3% |
| Pehmeä valoisuus | 42,9% | 63,2% |
| Kirkas tasapaino | 4,8% | 5,3% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 14,3% | 15,8% |
| Hienovaraiset värit | 23,8% | 5,3% |
| Tasapainoisen pehmeä | 33,3% | 42,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 28,6% | 36,8% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 40,0% | 80,0% |
| Maanläheinen | 53,3% | 13,3% |
| Neutraalit sävyt | 6,7% | 6,7% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 19,1% | 5,3% |
| Tasapainoinen | 57,1% | 36,8% |
| Voimakas | 23,8% | 57,9% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 14,3% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 23,8% | 26,3% |
| Voimakas | 14,3% | 15,8% |
| Lausunto | 47,6% | 57,9% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 4,8% | 15,8% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 9,5% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 23,8% | 5,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 61,9% | 79,0% |
Mitkä ovat William Mouncey suosituimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Carting Timber | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Robert Christal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Woodland Glade | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Kirkcudbrightshire Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kirkcudbright Harbour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 |
| Gypsy Encampment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kirkcudbright Harbour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old Kirkcudbright Pier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autumn Trees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä William Mouncey -yleisö puhuu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta päivittäistä käyntiä William Mouncey -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 100 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar | 0 |
| la 7 Mar | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 27 Mar (ennuste) | 0 |
| la 28 Mar (ennuste) | 0 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista William Mouncey
Mitä William Mouncey -teoksia ihmiset avaavat eniten?
- Ennen kaikkea Landscape, 500 vierailulla tai 26% katselukerroista. 10 teosta on sijoitettu ylemmäs.
Kuinka suuri on William Mouncey yleisö ArtsDot.com-palvelussa?
- 2 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 400 taiteilijan sivulla ja 1 800 teoksissa.
Mitkä William Mouncey teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?
- Tumma-tunnisteella varustetut teokset (Väripaletti) muodostavat 80% käynneistä, vaikka ne ovat vain 40% kokoelmasta.