Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Tamara De Lempicka sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Tamara De Lempicka: luvut muutamassa rivissä
Itsensä Kuva vihreässä Bugatti-autossa on suosituin teos: 2 200 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 12% kaikista Tamara De Lempicka -teosten näkymistä. Seuraavina ovat in the Green Bugatti ja La belle Rafaela. Taiteilijasivu (4 800 näyttelyä) ja teokset (13 400 näyttelyä) ovat yhteensä 18 200 näyttelyä. Kiinnostus kasvaa: käyntejä oli 58% enemmän aikavälillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (13 100 käyntiä). Yleisön suosituimmat kielet: saksa (29%), venäjä (19%) ja espanja (13%). Yleisön suosituimmat maat: Saksa (40%), Ruotsi (17%) ja Puola (10%). Laitteittain: tietokoneet (65%), puhelimet (30%) ja tabletit (4%). Käynnit painottuvat Dramaattinen (Tunnelma) -tyyliin, jolloin sen osuus on 57% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 25%.
Tamara De Lempicka: 10 teosta, joita ihmiset katsovat ensin
Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on Tamara De Lempicka-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.
Milloin ihmiset vierailevat Tamara De Lempicka -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
100
Hei 2026
2 000
11 100
Elo 2026
300
1 600
Syy 2026
2 400
600
Milloin Tamara De Lempicka -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Tamara De Lempicka -taiteilijan kävijät valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Dramaattinen
25,0%
56,9%
Elegantti
25,0%
27,5%
Ylellinen
50,0%
15,7%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Salaperäinen
25,0%
54,8%
Vaikuttava
25,0%
16,7%
Intohimoinen
25,0%
11,9%
Romanttinen
0,0%
7,1%
Dramaattinen
0,0%
4,8%
Pohtiva
0,0%
4,8%
Melankolinen
25,0%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
12,0%
11,8%
Pehmeä varjo
36,0%
17,7%
Pehmeä valoisuus
32,0%
49,5%
Kirkas tasapaino
16,0%
18,8%
Valoisa
4,0%
2,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
16,0%
11,3%
Hienovaraiset värit
18,0%
19,4%
Tasapainoisen pehmeä
38,0%
45,7%
Selkeä värikylläisyys
28,0%
23,1%
Voimakas väri
0,0%
0,5%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
64,3%
60,9%
Tumma
19,1%
20,5%
Neutraalit sävyt
11,9%
15,9%
Monokromaattinen
0,0%
2,0%
Pastellisävyt
4,8%
0,7%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
16,0%
11,8%
Tasapainoinen
50,0%
54,8%
Voimakas
34,0%
33,3%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
4,0%
2,7%
Pehmeä
4,0%
0,5%
Tasapainoinen
2,0%
1,6%
Voimakas
22,0%
11,8%
Lausunto
68,0%
83,3%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
12,0%
5,4%
Pehmeästi sekoitettu paletti
12,0%
9,1%
Tasapainoinen harmonia
8,0%
23,7%
Vahva väriyhtenäisyys
52,0%
46,8%
Yhtenäinen väripaletti
16,0%
15,0%
Mitkä ovat Tamara De Lempicka suosituimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Itsensä Kuva vihreässä Buga…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
300
0
Marjorie Ferryn muotokuva
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Adam ja Eva
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
in the Green Bugatti
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
300
200
La belle Rafaela
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Mother and Child
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of Evelyne P.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Friends
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Saint Antoine
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peasant Girl with Pitcher
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mitä laitteita Tamara De Lempicka -yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
11 900
65,4%
puhelimet
5 500
30,2%
tabletit
800
4,4%
Mitä kieliä Tamara De Lempicka -yleisö puhuu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
Kieli
Käynnit
Jaa
saksa
1 800
29,0%
venäjä
1 200
19,4%
espanja
800
12,9%
ruotsi
800
12,9%
englanti
700
11,3%
hollanti
200
3,2%
Norwegian
200
3,2%
kroatia
100
1,6%
japani
100
1,6%
liettua
100
1,6%
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Tamara De Lempicka -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
Päivä
Käynnit
pe 25 Syy
1 000
la 26 Syy
400
su 27 Syy
300
ma 28 Syy
500
ti 29 Syy
500
ke 30 Syy
200
to 1 Lok
1 000
pe 2 Lok
700
la 3 Lok
500
su 4 Lok
400
ma 5 Lok
1 100
ti 6 Lok
800
ke 7 Lok
1 000
to 8 Lok
1 600
pe 9 Lok
1 400
la 10 Lok
2 200
su 11 Lok
1 000
ma 12 Lok
1 100
ti 13 Lok
500
ke 14 Lok
1 300
to 15 Lok
600
pe 16 Lok (ennuste)
1 700
la 17 Lok (ennuste)
1 700
su 18 Lok (ennuste)
900
ma 19 Lok (ennuste)
1 500
ti 20 Lok (ennuste)
1 000
ke 21 Lok (ennuste)
1 400
to 22 Lok (ennuste)
1 700
pe 23 Lok (ennuste)
2 000
la 24 Lok (ennuste)
2 000
su 25 Lok (ennuste)
1 100
ma 26 Lok (ennuste)
1 700
ti 27 Lok (ennuste)
1 100
ke 28 Lok (ennuste)
1 600
to 29 Lok (ennuste)
2 000
pe 30 Lok (ennuste)
2 200
la 31 Lok (ennuste)
2 200
su 1 Mar (ennuste)
1 200
ma 2 Mar (ennuste)
1 900
ti 3 Mar (ennuste)
1 300
ke 4 Mar (ennuste)
1 800
to 5 Mar (ennuste)
2 200
Mitä ihmiset kysyvät artistista Tamara De Lempicka
Mitä Tamara De Lempicka -teoksia ihmiset avaavat eniten?
Ennen kaikkea Itsensä Kuva vihreässä Bugatti-autossa, 2 200 vierailulla tai 12% katselukerroista. 10 teosta on sijoitettu ylemmäs.
Kuinka suuri on Tamara De Lempicka yleisö ArtsDot.com-palvelussa?
18 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 4 800 taiteilijan sivulla ja 13 400 teoksissa.
Mitä laitteita Tamara De Lempicka -yleisö käyttää?
Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (65%), puhelimet (30%) ja tabletit (4%); tietokoneet muodostaa 65% käynneistä.
Mitä kieliä Tamara De Lempicka -taiteilijan yleisö käyttää?
saksa (29%), venäjä (19%) ja espanja (13%). Ensimmäinen kieli, saksa, kattaa 29% vierailijoista.
Mitkä Tamara De Lempicka teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?
Dramaattinen-tunnisteella varustetut teokset (Tunnelma) muodostavat 57% käynneistä, vaikka ne ovat vain 25% kokoelmasta.