Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Rubens Peale sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Rubens Peale pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Still life of Apples,Grapes and Pears oli Rubens Peale näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 300 katselukertaa, mikä vastaa 30% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Basket of Peaches with Ostrich Egg and Cream Pitcher ja Still Life with Grapes, Watermelon, and Peaches. Yhteensä Rubens Peale sai 1 900 käyntikertaa: 900 artistin sivulla ja 1 000 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 100% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 600. Kävijät suosivat tyyliä Tasapainoinen (Kontrasti): 40% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 12% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 7 Rubens Peale -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Rubens Peale -teoksia (7 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
-
1
Still life of Apples,Grapes and Pears
300 käyntiä · 30,0%
-
2
Basket of Peaches with Ostrich Egg and Cream Pitcher
200 käyntiä · 20,0%
-
3
Still Life with Grapes, Watermelon, and Peaches, 1863
100 käyntiä · 10,0%
-
4
Wedding Cake, Wine, Almonds, and Raisins, 1860
100 käyntiä · 10,0%
-
5
Cake and Wine Glass
100 käyntiä · 10,0%
-
6
Still Life With Crystal Compote
100 käyntiä · 10,0%
-
7
From Nature in the Garden
100 käyntiä · 10,0%
Kuinka monta ihmistä vierailee Rubens Peale -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 700 | 900 |
| Elo 2026 | 100 | 0 |
| Syy 2026 | 100 | 100 |
Kuinka usein Rubens Peale -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Rubens Peale vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 56,2% | 80,0% |
| Pehmeä varjo | 18,8% | 10,0% |
| Pehmeä valoisuus | 25,0% | 10,0% |
| Kirkas tasapaino | 0,0% | 0,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 12,5% | 0,0% |
| Hienovaraiset värit | 50,0% | 70,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 37,5% | 30,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 25,0% | 40,0% |
| Tasapainoinen | 75,0% | 60,0% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 25,0% | 10,0% |
| Tasapainoinen | 12,5% | 40,0% |
| Voimakas | 37,5% | 40,0% |
| Lausunto | 25,0% | 10,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 18,8% | 30,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,2% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 6,2% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 50,0% | 50,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 18,8% | 20,0% |
Mitä Rubens Peale -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Two Ruffed Grouse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Grapes, Wat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still life of Apples,Grapes… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Still Life SilverBasket of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Partridges in a Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cake and Wine Glass | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Quail in Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life With Crystal Com… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Still Life with Watermelon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä Rubens Pealein vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 200 | 66,7% |
| japani | 100 | 33,3% |
Kuinka monta käyntiä Rubens Peale saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 100 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 100 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 100 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 100 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 100 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 100 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä artistista Rubens Peale palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Rubens Peale teokset ovat suosituimpia?
- Still life of Apples,Grapes and Pears on suosituin teos 300 vierailulla (30% kaikista Rubens Peale -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 7 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Rubens Peale -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
- Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Rubens Peale sai yhteensä 1 900 käyntikertaa: 900 taiteilijan sivulla ja 1 000 yksittäisten teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä teoksista Rubens Peale -taiteilijan vierailijat pitävät?
- He suosivat Tasapainoinen (Kontrasti): 40% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 12%.