Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Remedios Varo sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Lyhyt versio artistille Remedios Varo
The call on Remedios Varo -taiteilijan suosituin teos: 3 500 näyttelykäyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, eli 8% kaikista katseluista. Embroidering the Earth's mantle ja Cats' Paradise täydentävät palkintopallin. Remedios Varo keräsi yhteensä 56 400 käyntiä, joista 17 700 taiteilijan sivulla ja 38 700 teoksilla. Trendi on nouseva: Syy 2026 oli 93% enemmän käyntejä kuin Elo 2026. Huippukuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 25 600. Sivustoa on luettu italia (20%), ruotsi (17%) ja espanja (13%) kielellä. Yleisö on jakautunut Ruotsi (26%), Italia (16%) ja Meksiko (16%) alueelle. Käynnit jakautuneet laitteiden tietokoneet (56%), puhelimet (40%) ja tabletit (4%) välillä. Yksi maku erottuu joukosta: Pehmeä varjo (Valoisuus) saa 35% käynneistä, vaikka se on vain 20% koko luettelosta.
Top 10: Remedios Varo teokset, joita katsotaan eniten
Sijoitus todellisten käyntien, ei katalogipisteiden perusteella: Remedios Varo -taiteilijan 10 teosta on avattu useimmin ArtsDot.com -palvelussa kahdennesvuoden aikana.
-
1
The call
3 500 käyntiä · 7,9%
-
2
Embroidering the Earth's mantle
3 000 käyntiä · 6,8%
-
3
Cats' Paradise
1 800 käyntiä · 4,1%
-
4
Creation of birds
1 700 käyntiä · 3,8%
-
5
Dead leaves
1 600 käyntiä · 3,6%
-
6
Vegetarian vampire
1 300 käyntiä · 2,9%
-
7
The farewell
1 200 käyntiä · 2,7%
-
8
Harmony
1 200 käyntiä · 2,7%
-
9
The other clock 3
1 100 käyntiä · 2,5%
-
10
Premonition
1 100 käyntiä · 2,5%
Kuinka suosittu Remedios Varo -sivu on kuukaudesta toiseen?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 200 | 400 |
| Hei 2026 | 6 300 | 19 300 |
| Elo 2026 | 2 600 | 7 700 |
| Syy 2026 | 8 600 | 11 300 |
Kuinka paljon Remedios Varo teokset saavat yhteensä huomiota?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyliset teokset houkuttelevat Remedios Varo -taiteilijan vierailijoita?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tämän kaavion luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 30,0% | 32,0% |
| Pehmeä varjo | 20,0% | 35,1% |
| Pehmeä valoisuus | 16,0% | 14,4% |
| Kirkas tasapaino | 10,0% | 6,3% |
| Valoisa | 24,0% | 12,2% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 40,0% | 26,1% |
| Hienovaraiset värit | 10,0% | 8,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 14,0% | 25,4% |
| Selkeä värikylläisyys | 34,0% | 34,7% |
| Voimakas väri | 2,0% | 5,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 42,9% | 49,9% |
| Maanläheinen | 16,7% | 27,9% |
| Neutraalit sävyt | 16,7% | 12,5% |
| Monokromaattinen | 14,3% | 6,1% |
| Pastellisävyt | 9,5% | 3,6% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 44,0% | 29,3% |
| Tasapainoinen | 32,0% | 36,5% |
| Voimakas | 24,0% | 34,2% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 28,0% | 13,3% |
| Pehmeä | 28,0% | 35,4% |
| Tasapainoinen | 8,0% | 17,1% |
| Voimakas | 16,0% | 21,4% |
| Lausunto | 20,0% | 12,8% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 3,8% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 2,0% | 4,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 9,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 34,0% | 34,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 58,0% | 48,4% |
Miten suosituimmat Remedios Varo -teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tämän kaavion luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Embroidering the Earth's ma… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 500 | 400 | 1 200 |
| Icon 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 300 |
| The farewell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 200 | 500 |
| Vegetarian vampire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 | 800 |
| Find | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 400 |
| Harmony | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 0 | 200 |
| Breaking the vicious circle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 300 |
| Star catcher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 300 |
| Mimicry | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 100 |
| The call | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 900 | 1 400 |
Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: miten Remedios Varo on nähty?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tämän kaavion luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 31 600 | 56,0% |
| puhelimet | 22 300 | 39,5% |
| tabletit | 2 500 | 4,4% |
Millä kielillä Remedios Varo on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| italia | 2 400 | 19,8% |
| ruotsi | 2 100 | 17,4% |
| espanja | 1 600 | 13,2% |
| englanti | 1 400 | 11,6% |
| portugali | 1 300 | 10,7% |
| venäjä | 600 | 5,0% |
| saksa | 400 | 3,3% |
| tšekki | 300 | 2,5% |
| unkari | 300 | 2,5% |
| liettua | 300 | 2,5% |
Miltä Remedios Varo päivittäiset vierailut näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tämän kaavion luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 1 400 |
| ma 28 Syy | 700 |
| ti 29 Syy | 800 |
| ke 30 Syy | 600 |
| to 1 Lok | 800 |
| pe 2 Lok | 1 400 |
| la 3 Lok | 900 |
| su 4 Lok | 2 700 |
| ma 5 Lok | 2 200 |
| ti 6 Lok | 700 |
| ke 7 Lok | 2 500 |
| to 8 Lok | 1 300 |
| pe 9 Lok | 1 300 |
| la 10 Lok | 500 |
| su 11 Lok | 900 |
| ma 12 Lok | 1 300 |
| ti 13 Lok | 900 |
| ke 14 Lok | 500 |
| to 15 Lok | 900 |
| pe 16 Lok | 1 400 |
| la 17 Lok | 2 600 |
| su 18 Lok (ennuste) | 1 800 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 1 500 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 800 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 1 300 |
| to 22 Lok (ennuste) | 1 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 1 500 |
| la 24 Lok (ennuste) | 1 400 |
| su 25 Lok (ennuste) | 1 900 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 1 600 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 900 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 1 400 |
| to 29 Lok (ennuste) | 1 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 1 600 |
| la 31 Lok (ennuste) | 1 500 |
| su 1 Mar (ennuste) | 2 000 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 1 700 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 1 000 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 1 400 |
| to 5 Mar (ennuste) | 1 200 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 1 600 |
| la 7 Mar (ennuste) | 1 600 |
Remedios Varo: nopeita vastauksia
Mikä on Remedios Varo -taiteilijan katsotuin teos?
- Se on The call: 3 500 vierailua, mikä on 8% Remedios Varo -taiteilijan kokonaisnäyttömistä. Yllä oleva lista ulottuu sijoille 10.
Kuinka monta käyntiä Remedios Varo saa?
- 56 400 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, joista 17 700 taiteilijan sivulla ja 38 700 yksittäisissä teoksissa.
Katsovatko ihmiset Remedios Varo -teoksia puhelimella vai tietokoneella?
- Molemmat: käynnit jakautuvat laitteisiin tietokoneet (56%), puhelimet (40%) ja tabletit (4%); kärjessä on tietokoneet osuudella 56%.
Luevatko ihmiset Remedios Varo aiheesta useilla eri kielillä?
- Kyllä: italia (20%), ruotsi (17%) ja espanja (13%). Eniten käytetty kieli on italia osuudella 20%.
Onko Remedios Varo -taiteilijalla jokin teostyyppi, jota ihmiset suosivat?
- Kyllä, Pehmeä varjo (Valoisuus): 35% vierailuista vastaa 20% osuutta luettelosta.