Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Raphaelle Peale sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Raphaelle Peale pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Orange and Book oli Raphaelle Peale näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 600 katselukertaa, mikä vastaa 16% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Still Life with Peach ja Still Life with Orange and Book. Yhteensä Raphaelle Peale sai 3 800 käyntikertaa: 1 300 artistin sivulla ja 2 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 500% välillä Syy 2026–Lok 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 2 800. Ihmiset selaavat tietokoneet (92%) ja puhelimet (8%). Kävijät suosivat tyyliä Pohtiva (Tunteen sävy): 64% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 38% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 10 Raphaelle Peale -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Raphaelle Peale -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
Kuinka monta ihmistä vierailee Raphaelle Peale -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
0
Hei 2026
700
2 100
Elo 2026
100
200
Syy 2026
100
0
Lok 2026
400
200
Kuinka usein Raphaelle Peale -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Raphaelle Peale vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Klassinen
81,2%
71,4%
Nostalginen
6,2%
21,4%
Levollinen
6,2%
7,1%
Dramaattinen
6,2%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Pohtiva
37,5%
64,3%
Melankolinen
25,0%
14,3%
Rauhallinen
12,5%
7,1%
Melankolinen
6,2%
7,1%
Nostalginen
6,2%
7,1%
Seesteinen
12,5%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
70,0%
68,4%
Pehmeä varjo
18,0%
28,9%
Pehmeä valoisuus
4,0%
0,0%
Kirkas tasapaino
4,0%
2,6%
Valoisa
4,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
40,0%
21,1%
Hienovaraiset värit
28,0%
39,5%
Tasapainoisen pehmeä
30,0%
23,7%
Selkeä värikylläisyys
2,0%
15,8%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
84,4%
80,6%
Tumma
2,2%
16,7%
Neutraalit sävyt
11,1%
2,8%
Monokromaattinen
2,2%
0,0%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
52,0%
28,9%
Tasapainoinen
48,0%
71,0%
Voimakas
0,0%
0,0%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
8,0%
2,6%
Pehmeä
22,0%
7,9%
Tasapainoinen
4,0%
7,9%
Voimakas
38,0%
52,6%
Lausunto
28,0%
28,9%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
6,0%
0,0%
Pehmeästi sekoitettu paletti
10,0%
10,5%
Tasapainoinen harmonia
18,0%
7,9%
Vahva väriyhtenäisyys
56,0%
81,6%
Yhtenäinen väripaletti
10,0%
0,0%
Mitä Raphaelle Peale -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
Orange and Book
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Artemas Ward (1727-1800)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mrs. John Montgomery (Sarah…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Gentleman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Reverend Absalom Jones
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Perry Albert Cohea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jonathan Jones Wheeler
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
P. F. Ronbeau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mitä laitteita Raphaelle Peale -taiteilijan vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
3 500
92,1%
puhelimet
300
7,9%
Mitä kieliä Raphaelle Pealein vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
espanja
300
75,0%
englanti
100
25,0%
Kuinka monta käyntiä Raphaelle Peale saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
Päivä
Käynnit
ti 13 Lok
0
ke 14 Lok
0
to 15 Lok
0
pe 16 Lok
0
la 17 Lok
0
su 18 Lok
0
ma 19 Lok
0
ti 20 Lok
0
ke 21 Lok
0
to 22 Lok
0
pe 23 Lok
0
la 24 Lok
0
su 25 Lok
0
ma 26 Lok
0
ti 27 Lok
200
ke 28 Lok
100
to 29 Lok
100
pe 30 Lok
1 100
la 31 Lok
200
su 1 Mar
0
ma 2 Mar
0
ti 3 Mar (ennuste)
300
ke 4 Mar (ennuste)
100
to 5 Mar (ennuste)
100
pe 6 Mar (ennuste)
1 600
la 7 Mar (ennuste)
300
su 8 Mar (ennuste)
0
ma 9 Mar (ennuste)
0
ti 10 Mar (ennuste)
400
ke 11 Mar (ennuste)
200
to 12 Mar (ennuste)
200
pe 13 Mar (ennuste)
2 000
la 14 Mar (ennuste)
400
su 15 Mar (ennuste)
0
ma 16 Mar (ennuste)
0
ti 17 Mar (ennuste)
400
ke 18 Mar (ennuste)
200
to 19 Mar (ennuste)
200
pe 20 Mar (ennuste)
2 300
la 21 Mar (ennuste)
400
su 22 Mar (ennuste)
0
ma 23 Mar (ennuste)
0
Kysymyksiä artistista Raphaelle Peale palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Raphaelle Peale teokset ovat suosituimpia?
Orange and Book on suosituin teos 600 vierailulla (16% kaikista Raphaelle Peale -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Raphaelle Peale -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Raphaelle Peale sai yhteensä 3 800 käyntikertaa: 1 300 taiteilijan sivulla ja 2 500 yksittäisten teosten sivuilla.
Millä laitteilla Raphaelle Peale -taiteilijan vierailijat selaavat?
Pääasiassa laitteella tietokoneet (92%) ja puhelimet (8%): 92% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.
Minkä tyyppisistä teoksista Raphaelle Peale -taiteilijan vierailijat pitävät?
He suosivat Pohtiva (Tunteen sävy): 64% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 38%.