Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Rafael sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Rafael pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Ateenan koulu oli Rafael näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 35 000 katselukertaa, mikä vastaa 10% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Transfiguratio ja Madonna della Seggiola (Sedia). Yhteensä Rafael sai 404 800 käyntikertaa: 76 300 artistin sivulla ja 328 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus laski hieman: käynnit vähentyivät 35% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 216 600. Tietoja taiteilijasta Rafael luetaan englanti (44%), venäjä (10%) ja espanja (9%)-kielillä. Vierailijat tulevat pääasiassa maista Yhdysvallat (16%), Bulgaria (8%) ja Saksa (8%). Ihmiset selaavat tietokoneet (58%), puhelimet (38%) ja tabletit (4%). Kävijät suosivat tyyliä Hienovaraiset värit (Värikylläisyys): 61% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 46% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 10 Rafael -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Rafael -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
Kuinka monta ihmistä vierailee Rafael -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
400
7 000
Hei 2026
21 300
195 300
Elo 2026
24 700
85 000
Syy 2026
29 900
41 200
Kuinka usein Rafael -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Rafael vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
32,0%
33,1%
Elegantti
36,0%
30,0%
Eteerinen
8,0%
17,2%
Dramaattinen
4,0%
7,1%
Klassinen
6,0%
5,8%
Levollinen
12,0%
3,6%
Romanttinen
2,0%
1,4%
Inspiroiva
0,0%
1,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
18,0%
28,8%
Pohtiva
26,0%
25,3%
Rauhallinen
22,0%
16,0%
Seesteinen
20,0%
7,6%
Lohduttava ja turvallinen
0,0%
7,7%
Dramaattinen
0,0%
3,5%
Romanttinen
4,0%
3,0%
Melankolinen
6,0%
2,7%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
18,0%
9,4%
Pehmeä varjo
40,0%
34,5%
Pehmeä valoisuus
32,0%
38,9%
Kirkas tasapaino
8,0%
16,4%
Valoisa
2,0%
0,9%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
6,0%
8,3%
Hienovaraiset värit
46,0%
60,7%
Tasapainoisen pehmeä
32,0%
22,8%
Selkeä värikylläisyys
16,0%
8,2%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
62,5%
63,2%
Neutraalit sävyt
20,8%
30,2%
Tumma
14,6%
5,7%
Monokromaattinen
0,0%
0,4%
Pastellisävyt
0,0%
0,3%
Lämminväriinen
2,1%
0,2%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
6,0%
13,9%
Tasapainoinen
76,0%
77,5%
Voimakas
18,0%
8,6%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
6,0%
2,4%
Pehmeä
6,0%
4,9%
Tasapainoinen
6,0%
5,0%
Voimakas
10,0%
21,4%
Lausunto
72,0%
66,4%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
8,0%
17,6%
Pehmeästi sekoitettu paletti
6,0%
15,4%
Tasapainoinen harmonia
22,0%
12,6%
Vahva väriyhtenäisyys
52,0%
48,8%
Yhtenäinen väripaletti
12,0%
5,6%
Mitä Rafael -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Ateenan koulu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
9 700
11 900
8 800
Transfiguratio
0
0
0
0
0
0
0
0
200
9 600
17 100
3 700
Raportti Bindo Altovitiin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2 300
1 200
500
Alba-Madonna
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
1 000
300
Raphael ja Neitsyt Maria (T…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2 000
1 400
100
Pyhä George ja drageoni
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
700
Neitsyen Häät
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3 400
1 900
300
Muodonmuutos
0
0
0
0
0
0
0
0
300
7 400
3 200
700
La Belle Jardinière
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3 000
3 600
300
Madonna del Prato
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3 700
2 700
1 400
Mitä laitteita Rafael -taiteilijan vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
234 800
58,0%
puhelimet
154 500
38,2%
tabletit
15 500
3,8%
Mitä kieliä Rafaelin vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
13 400
43,5%
venäjä
3 100
10,1%
espanja
2 800
9,1%
korea
1 700
5,5%
portugali
1 100
3,6%
italia
900
2,9%
arabia
800
2,6%
saksa
800
2,6%
suomi
800
2,6%
serbia
800
2,6%
Kuinka monta käyntiä Rafael saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
Päivä
Käynnit
ma 21 Syy
3 800
ti 22 Syy
3 300
ke 23 Syy
3 700
to 24 Syy
2 900
pe 25 Syy
1 800
la 26 Syy
2 400
su 27 Syy
4 000
ma 28 Syy
5 100
ti 29 Syy
5 400
ke 30 Syy
4 800
to 1 Lok
5 100
pe 2 Lok
3 200
la 3 Lok
3 000
su 4 Lok
2 900
ma 5 Lok
4 500
ti 6 Lok
4 500
ke 7 Lok
6 700
to 8 Lok
5 600
pe 9 Lok
4 100
la 10 Lok
4 100
su 11 Lok
6 100
ma 12 Lok (ennuste)
6 400
ti 13 Lok (ennuste)
6 300
ke 14 Lok (ennuste)
7 200
to 15 Lok (ennuste)
6 500
pe 16 Lok (ennuste)
4 300
la 17 Lok (ennuste)
4 500
su 18 Lok (ennuste)
6 200
ma 19 Lok (ennuste)
7 100
ti 20 Lok (ennuste)
7 000
ke 21 Lok (ennuste)
8 100
to 22 Lok (ennuste)
7 200
pe 23 Lok (ennuste)
4 900
la 24 Lok (ennuste)
5 100
su 25 Lok (ennuste)
6 900
ma 26 Lok (ennuste)
7 800
ti 27 Lok (ennuste)
7 700
ke 28 Lok (ennuste)
8 800
to 29 Lok (ennuste)
7 900
pe 30 Lok (ennuste)
5 300
la 31 Lok (ennuste)
5 500
su 1 Mar (ennuste)
7 600
Kysymyksiä artistista Rafael palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Rafael teokset ovat suosituimpia?
Ateenan koulu on suosituin teos 35 000 vierailulla (10% kaikista Rafael -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Rafael -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Rafael sai yhteensä 404 800 käyntikertaa: 76 300 taiteilijan sivulla ja 328 500 yksittäisten teosten sivuilla.
Millä laitteilla Rafael -taiteilijan vierailijat selaavat?
Pääasiassa laitteella tietokoneet (58%), puhelimet (38%) ja tabletit (4%): 58% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.
Millä kielillä ihmiset lukevat tietoa artistista Rafael?
Käytetyimmät kielet ovat englanti (44%), venäjä (10%) ja espanja (9%). Suosituin kieli on englanti, jonka osuus vierailijoista on 44%.
Minkä tyyppisistä teoksista Rafael -taiteilijan vierailijat pitävät?
He suosivat Hienovaraiset värit (Värikylläisyys): 61% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 46%.