Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Paul Signac sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Paul Signac pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Pino Pino St. Tropezissa oli Paul Signac näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 3 100 katselukertaa, mikä vastaa 7% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Aamiainen (Ruokailutila) ja The Lighthouse, Saint-Tropez. Yhteensä Paul Signac sai 47 700 käyntikertaa: 6 200 artistin sivulla ja 41 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 130% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 31 800. Tietoja taiteilijasta Paul Signac luetaan saksa (21%), englanti (15%) ja italia (13%)-kielillä. Ihmiset selaavat tietokoneet (85%), puhelimet (13%) ja tabletit (2%). Kävijät suosivat tyyliä Voimakas (Värin voimakkuus): 38% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 14% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 10 Paul Signac -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Paul Signac -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
Kuinka monta ihmistä vierailee Paul Signac -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
200
1 200
Hei 2026
2 400
29 400
Elo 2026
300
4 100
Syy 2026
3 300
6 800
Kuinka usein Paul Signac -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Paul Signac vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
78,6%
79,0%
Levollinen
21,4%
9,1%
Nostalginen
0,0%
8,8%
Elegantti
0,0%
2,1%
Klassinen
0,0%
0,4%
Dramaattinen
0,0%
0,4%
Inspiroiva
0,0%
0,4%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
71,4%
71,9%
Rauhallinen
14,3%
13,3%
Pohtiva
7,1%
12,3%
Nostalginen
7,1%
1,8%
Energisoiva
0,0%
0,4%
Melankolinen
0,0%
0,4%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
0,0%
0,0%
Pehmeä varjo
2,0%
2,2%
Pehmeä valoisuus
20,0%
30,7%
Kirkas tasapaino
46,0%
39,0%
Valoisa
32,0%
28,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
36,0%
14,3%
Hienovaraiset värit
38,0%
31,8%
Tasapainoisen pehmeä
18,0%
38,1%
Selkeä värikylläisyys
8,0%
15,8%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Neutraalit sävyt
71,4%
70,6%
Maanläheinen
16,3%
15,8%
Pastellisävyt
12,2%
8,5%
Tumma
0,0%
2,8%
Metallinhohto
0,0%
1,0%
Luonnonläheinen
0,0%
1,0%
Monokromaattinen
0,0%
0,2%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
12,0%
6,3%
Tasapainoinen
74,0%
55,8%
Voimakas
14,0%
37,9%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
28,0%
18,0%
Pehmeä
34,0%
26,8%
Tasapainoinen
10,0%
14,1%
Voimakas
14,0%
17,8%
Lausunto
14,0%
23,4%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
40,0%
51,3%
Pehmeästi sekoitettu paletti
20,0%
11,7%
Tasapainoinen harmonia
6,0%
14,3%
Vahva väriyhtenäisyys
22,0%
19,5%
Yhtenäinen väripaletti
12,0%
3,2%
Mitä Paul Signac -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Pino Pino St. Tropezissa
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1 600
200
700
Aamiainen (Ruokailutila)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
200
1 200
Boulevard de Clichy 1886
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Two Cypresses, Mistral, Opu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
500
The dining room, Opus 152
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Capo de Noli
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
0
Notre-Dame-de-la-Garde (La…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
Riverbank, Les Andelys
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Portrait of Felix Feneon, O…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Papal Palace, Avignon,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
200
Mitä laitteita Paul Signac -taiteilijan vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
40 400
84,7%
puhelimet
6 400
13,4%
tabletit
900
1,9%
Mitä kieliä Paul Signacin vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
saksa
1 300
21,0%
englanti
900
14,5%
italia
800
12,9%
espanja
700
11,3%
hollanti
600
9,7%
puola
500
8,1%
Chinese
400
6,5%
tšekki
300
4,8%
japani
200
3,2%
arabia
100
1,6%
Kuinka monta käyntiä Paul Signac saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
Päivä
Käynnit
la 26 Syy
200
su 27 Syy
500
ma 28 Syy
1 100
ti 29 Syy
800
ke 30 Syy
600
to 1 Lok
900
pe 2 Lok
200
la 3 Lok
600
su 4 Lok
600
ma 5 Lok
1 100
ti 6 Lok
0
ke 7 Lok
1 700
to 8 Lok
2 000
pe 9 Lok
1 200
la 10 Lok
600
su 11 Lok
800
ma 12 Lok
500
ti 13 Lok
800
ke 14 Lok
900
to 15 Lok
600
pe 16 Lok
800
la 17 Lok (ennuste)
400
su 18 Lok (ennuste)
600
ma 19 Lok (ennuste)
900
ti 20 Lok (ennuste)
500
ke 21 Lok (ennuste)
1 000
to 22 Lok (ennuste)
1 100
pe 23 Lok (ennuste)
700
la 24 Lok (ennuste)
500
su 25 Lok (ennuste)
600
ma 26 Lok (ennuste)
900
ti 27 Lok (ennuste)
500
ke 28 Lok (ennuste)
1 100
to 29 Lok (ennuste)
1 200
pe 30 Lok (ennuste)
700
la 31 Lok (ennuste)
500
su 1 Mar (ennuste)
700
ma 2 Mar (ennuste)
900
ti 3 Mar (ennuste)
600
ke 4 Mar (ennuste)
1 100
to 5 Mar (ennuste)
1 200
pe 6 Mar (ennuste)
800
Kysymyksiä artistista Paul Signac palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Paul Signac teokset ovat suosituimpia?
Pino Pino St. Tropezissa on suosituin teos 3 100 vierailulla (7% kaikista Paul Signac -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Paul Signac -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Paul Signac sai yhteensä 47 700 käyntikertaa: 6 200 taiteilijan sivulla ja 41 500 yksittäisten teosten sivuilla.
Millä laitteilla Paul Signac -taiteilijan vierailijat selaavat?
Pääasiassa laitteella tietokoneet (85%), puhelimet (13%) ja tabletit (2%): 85% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.
Millä kielillä ihmiset lukevat tietoa artistista Paul Signac?
Käytetyimmät kielet ovat saksa (21%), englanti (15%) ja italia (13%). Suosituin kieli on saksa, jonka osuus vierailijoista on 21%.
Minkä tyyppisistä teoksista Paul Signac -taiteilijan vierailijat pitävät?
He suosivat Voimakas (Värin voimakkuus): 38% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 14%.