Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Mel Ramos sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Mel Ramos: luvut muutamassa rivissä
Miss kiss on suosituin teos: 400 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 10% kaikista Mel Ramos -teosten näkymistä. Seuraavina ovat AC Delco Spark Plug Pin Up Girl Decal ja Monterey jackie. Taiteilijasivu (1 500 näyttelyä) ja teokset (1 800 näyttelyä) ovat yhteensä 3 300 näyttelyä. Kiinnostus kasvaa: käyntejä oli 800% enemmän aikavälillä Syy 2026–Lok 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (2 000 käyntiä). Laitteittain: tietokoneet (73%), puhelimet (21%) ja tabletit (6%). Käynnit painottuvat Pehmeästi sekoitettu paletti (Väriharmonia) -tyyliin, jolloin sen osuus on 29% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 14%.
Mel Ramos: 10 teosta, joita ihmiset katsovat ensin
Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on Mel Ramos-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.
-
1
Miss kiss
400 käyntiä · 9,8%
-
2
AC Delco Spark Plug Pin Up Girl Decal
400 käyntiä · 9,8%
-
3
Monterey jackie
300 käyntiä · 7,3%
-
4
Davidoff - Hav A Havana IV
200 käyntiä · 4,9%
-
5
Hav-a-havana -1
200 käyntiä · 4,9%
-
6
Camilla
200 käyntiä · 4,9%
-
7
Haveahavana
200 käyntiä · 4,9%
-
8
Have a Havana - (11)
200 käyntiä · 4,9%
-
9
Vintage peek-a-boo portfolio
200 käyntiä · 4,9%
-
10
Artwork large
200 käyntiä · 4,9%
Milloin ihmiset vierailevat Mel Ramos -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 700 | 1 300 |
| Elo 2026 | 0 | 300 |
| Syy 2026 | 100 | 0 |
| Lok 2026 | 700 | 200 |
Milloin Mel Ramos -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Mel Ramos -taiteilijan kävijät valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 4,0% | 9,8% |
| Pehmeä valoisuus | 16,0% | 12,2% |
| Kirkas tasapaino | 40,0% | 39,0% |
| Valoisa | 40,0% | 39,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 24,0% | 19,5% |
| Hienovaraiset värit | 12,0% | 17,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 30,0% | 26,8% |
| Selkeä värikylläisyys | 24,0% | 19,5% |
| Voimakas väri | 10,0% | 17,1% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 57,8% | 51,3% |
| Maanläheinen | 13,3% | 10,8% |
| Pastellisävyt | 13,3% | 8,1% |
| Tumma | 8,9% | 8,1% |
| Metallinhohto | 2,2% | 10,8% |
| Voimakas ja eloisa | 2,2% | 10,8% |
| Luonnonläheinen | 2,2% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 10,0% | 9,8% |
| Tasapainoinen | 42,0% | 43,9% |
| Voimakas | 48,0% | 46,3% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 16,0% | 17,1% |
| Pehmeä | 32,0% | 31,7% |
| Tasapainoinen | 12,0% | 12,2% |
| Voimakas | 16,0% | 24,4% |
| Lausunto | 24,0% | 14,6% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 18,0% | 7,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 14,0% | 29,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 20,0% | 4,9% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 38,0% | 46,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 10,0% | 12,2% |
Mitkä ovat Mel Ramos suosituimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Virnaburger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AC Delco Spark Plug Pin Up… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Monterey jackie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Barbiburger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lola cola | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vintage peek-a-boo portfolio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Lola cola -4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Candy II box | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Velveeta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Miss martini | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä laitteita Mel Ramos -yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 2 400 | 72,7% |
| puhelimet | 700 | 21,2% |
| tabletit | 200 | 6,1% |
Mitä kieliä Mel Ramos -yleisö puhuu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 100 | 25,0% |
| espanja | 100 | 25,0% |
| italia | 100 | 25,0% |
| portugali | 100 | 25,0% |
Kuinka monta päivittäistä käyntiä Mel Ramos -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 300 |
| ti 20 Lok | 200 |
| ke 21 Lok | 100 |
| to 22 Lok | 100 |
| pe 23 Lok | 100 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 100 |
| su 1 Mar | 100 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 100 |
| ke 4 Mar | 100 |
| to 5 Mar | 100 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 100 |
| to 12 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 100 |
| to 19 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista Mel Ramos
Mitä Mel Ramos -teoksia ihmiset avaavat eniten?
- Ennen kaikkea Miss kiss, 400 vierailulla tai 10% katselukerroista. 10 teosta on sijoitettu ylemmäs.
Kuinka suuri on Mel Ramos yleisö ArtsDot.com-palvelussa?
- 3 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 500 taiteilijan sivulla ja 1 800 teoksissa.
Mitä laitteita Mel Ramos -yleisö käyttää?
- Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (73%), puhelimet (21%) ja tabletit (6%); tietokoneet muodostaa 73% käynneistä.
Mitkä Mel Ramos teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?
- Pehmeästi sekoitettu paletti-tunnisteella varustetut teokset (Väriharmonia) muodostavat 29% käynneistä, vaikka ne ovat vain 14% kokoelmasta.