Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Marguerite Zorach sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Lyhyt versio artistille Marguerite Zorach
Tapestry Design on Marguerite Zorach -taiteilijan suosituin teos: 200 näyttelykäyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, eli 5% kaikista katseluista. Blouse ja (Portrait of Unidentified Woman) täydentävät palkintopallin. Marguerite Zorach keräsi yhteensä 4 500 käyntiä, joista 500 taiteilijan sivulla ja 4 000 teoksilla. Huippukuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 4 200. Käynnit jakautuneet laitteiden tietokoneet (98%) ja puhelimet (2%) välillä. Yksi maku erottuu joukosta: Neutraalit sävyt (Väripaletti) saa 39% käynneistä, vaikka se on vain 27% koko luettelosta.
Top 10: Marguerite Zorach teokset, joita katsotaan eniten
Sijoitus todellisten käyntien, ei katalogipisteiden perusteella: Marguerite Zorach -taiteilijan 10 teosta on avattu useimmin ArtsDot.com -palvelussa kahdennesvuoden aikana.
-
1
Tapestry Design, 1968
200 käyntiä · 4,7%
-
2
Blouse, 1968
200 käyntiä · 4,7%
-
3
(Portrait of Unidentified Woman), 1923
200 käyntiä · 4,7%
-
4
Merry Xmas from W and M and Tessim Zorach, 1915
200 käyntiä · 4,7%
-
5
(Reclining Cat with Plate of Bananas)
200 käyntiä · 4,7%
-
6
(Female in Chair, Arms Raised)
200 käyntiä · 4,7%
-
7
(Two Figures)
200 käyntiä · 4,7%
-
8
New Hampshire Family
200 käyntiä · 4,7%
-
9
Scarf, 1968
100 käyntiä · 2,3%
-
10
William Zorach Working on a Sculpture, Mother and Child, 1931
100 käyntiä · 2,3%
Kuinka suosittu Marguerite Zorach -sivu on kuukaudesta toiseen?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 200 |
| Hei 2026 | 500 | 3 700 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
Kuinka paljon Marguerite Zorach teokset saavat yhteensä huomiota?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyliset teokset houkuttelevat Marguerite Zorach -taiteilijan vierailijoita?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tämän kaavion luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 8,0% | 14,0% |
| Pehmeä varjo | 8,0% | 11,6% |
| Pehmeä valoisuus | 20,0% | 4,7% |
| Kirkas tasapaino | 8,0% | 7,0% |
| Valoisa | 56,0% | 62,8% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 48,0% | 44,2% |
| Hienovaraiset värit | 28,0% | 30,2% |
| Tasapainoisen pehmeä | 20,0% | 25,6% |
| Selkeä värikylläisyys | 4,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 53,3% | 50,0% |
| Neutraalit sävyt | 26,7% | 38,9% |
| Maanläheinen | 15,6% | 11,1% |
| Tumma | 2,2% | 0,0% |
| Pastellisävyt | 2,2% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 26,0% | 37,2% |
| Tasapainoinen | 52,0% | 37,2% |
| Voimakas | 22,0% | 25,6% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 72,0% | 69,8% |
| Pehmeä | 4,0% | 4,7% |
| Tasapainoinen | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas | 6,0% | 7,0% |
| Lausunto | 18,0% | 18,6% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 6,0% | 11,6% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 2,0% | 4,7% |
| Tasapainoinen harmonia | 12,0% | 7,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 10,0% | 11,6% |
| Yhtenäinen väripaletti | 70,0% | 65,1% |
Miten suosituimmat Marguerite Zorach -teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tämän kaavion luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Memories of My California C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Provincetown Players | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Dance | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Mother, Child and Dog | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Ships in the Harbor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountain Stream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blouse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Merry Christmas from the Zo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Two Souls | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (Two Women) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: miten Marguerite Zorach on nähty?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tämän kaavion luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 4 400 | 97,8% |
| puhelimet | 100 | 2,2% |
Millä kielillä Marguerite Zorach on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Miltä Marguerite Zorach päivittäiset vierailut näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tämän kaavion luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 100 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 100 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 200 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 200 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
Marguerite Zorach: nopeita vastauksia
Mikä on Marguerite Zorach -taiteilijan katsotuin teos?
- Se on Tapestry Design: 200 vierailua, mikä on 5% Marguerite Zorach -taiteilijan kokonaisnäyttömistä. Yllä oleva lista ulottuu sijoille 10.
Kuinka monta käyntiä Marguerite Zorach saa?
- 4 500 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, joista 500 taiteilijan sivulla ja 4 000 yksittäisissä teoksissa.
Katsovatko ihmiset Marguerite Zorach -teoksia puhelimella vai tietokoneella?
- Molemmat: käynnit jakautuvat laitteisiin tietokoneet (98%) ja puhelimet (2%); kärjessä on tietokoneet osuudella 98%.
Onko Marguerite Zorach -taiteilijalla jokin teostyyppi, jota ihmiset suosivat?
- Kyllä, Neutraalit sävyt (Väripaletti): 39% vierailuista vastaa 27% osuutta luettelosta.