Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Marcelo Kuhlmann sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Lyhyt versio artistille Marcelo Kuhlmann
Chichá-do-cerrado (Sterculia striata) on Marcelo Kuhlmann -taiteilijan suosituin teos: 500 näyttelykäyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, eli 100% kaikista katseluista. Marcelo Kuhlmann keräsi yhteensä 600 käyntiä, joista 100 taiteilijan sivulla ja 500 teoksilla. Trendi on hieman laskussa: 100% vähemmän käyntejä Syy 2026 kuin Elo 2026. Huippukuukausi oli Elo 2026, jolloin vierailuja oli 500. Yksi maku erottuu joukosta: Tumma (Valoisuus) saa 100% käynneistä, vaikka se on vain 33% koko luettelosta.
Top 1: Marcelo Kuhlmann teokset, joita katsotaan eniten
Sijoitus todellisten käyntien, ei katalogipisteiden perusteella: Marcelo Kuhlmann -taiteilijan 1 teosta on avattu useimmin ArtsDot.com -palvelussa kahdennesvuoden aikana.
Kuinka suosittu Marcelo Kuhlmann -sivu on kuukaudesta toiseen?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 100 | 0 |
| Elo 2026 | 0 | 500 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Kuinka paljon Marcelo Kuhlmann teokset saavat yhteensä huomiota?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyliset teokset houkuttelevat Marcelo Kuhlmann -taiteilijan vierailijoita?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tämän kaavion luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 33,3% | 100,0% |
| Pehmeä varjo | 44,4% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 11,1% | 0,0% |
| Kirkas tasapaino | 0,0% | 0,0% |
| Valoisa | 11,1% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 0,0% | 0,0% |
| Hienovaraiset värit | 33,3% | 0,0% |
| Tasapainoisen pehmeä | 33,3% | 100,0% |
| Selkeä värikylläisyys | 33,3% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 50,0% | 100,0% |
| Tumma | 25,0% | 0,0% |
| Luonnonläheinen | 12,5% | 0,0% |
| Neutraalit sävyt | 12,5% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 22,2% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 33,3% | 100,0% |
| Voimakas | 44,4% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas | 22,2% | 0,0% |
| Lausunto | 77,8% | 100,0% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 22,2% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 11,1% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 33,3% | 100,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 33,3% | 0,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 0,0% | 0,0% |
Miten suosituimmat Marcelo Kuhlmann -teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tämän kaavion luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chichá-do-cerrado (Sterculi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 |
| Pimenta-de-macaco (Xylopia… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sangue-de-cristo (Sabicea b… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Araçá (Psidium laruotteanum) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cajuzinho (Anacardium humil… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Canela-de-velho (Miconia al… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jatobá-do-cerrado (Hymenaea… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jenipapo-de-cavalo (Tocoyen… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Caqui-do-cerrado (Diospyros… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Marcelo Kuhlmann on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Miltä Marcelo Kuhlmann päivittäiset vierailut näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tämän kaavion luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
Marcelo Kuhlmann: nopeita vastauksia
Mikä on Marcelo Kuhlmann -taiteilijan katsotuin teos?
- Se on Chichá-do-cerrado (Sterculia striata): 500 vierailua, mikä on 100% Marcelo Kuhlmann -taiteilijan kokonaisnäyttömistä. Yllä oleva lista ulottuu sijoille 1.
Kuinka monta käyntiä Marcelo Kuhlmann saa?
- 600 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, joista 100 taiteilijan sivulla ja 500 yksittäisissä teoksissa.
Onko Marcelo Kuhlmann -taiteilijalla jokin teostyyppi, jota ihmiset suosivat?
- Kyllä, Tumma (Valoisuus): 100% vierailuista vastaa 33% osuutta luettelosta.