Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Joseph Pennell sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Joseph Pennell pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Cafe Du Debarcadere Restaurant oli Joseph Pennell näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 100 katselukertaa, mikä vastaa 9% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Place De L'opéra ja The Germantown Academy. Yhteensä Joseph Pennell sai 1 400 käyntikertaa: 400 artistin sivulla ja 1 000 yksittäisten teosten sivuilla. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 200. Kävijät suosivat tyyliä Neutraalit sävyt (Väripaletti): 100% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 77% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 10 Joseph Pennell -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Joseph Pennell -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
-
1
Cafe Du Debarcadere Restaurant
100 käyntiä · 9,1%
-
2
Place De L'opéra
100 käyntiä · 9,1%
-
3
The Germantown Academy
100 käyntiä · 9,1%
-
4
Ice Around Governor's Island, 1923
100 käyntiä · 9,1%
-
5
Below Atlantic City
100 käyntiä · 9,1%
-
6
From Our Philadelphia -
100 käyntiä · 9,1%
-
7
Bishop's Walk, Ancon Hill, Panama
100 käyntiä · 9,1%
-
8
Under The Bridges, Chicago
100 käyntiä · 9,1%
-
9
Charcoal Drawing Of Steel Mills In Pennsylvania
100 käyntiä · 9,1%
-
10
Taormina From The Theatre
100 käyntiä · 9,1%
Kuinka monta ihmistä vierailee Joseph Pennell -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 300 | 900 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 100 | 0 |
Kuinka usein Joseph Pennell -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Joseph Pennell vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 12,0% | 9,1% |
| Pehmeä valoisuus | 14,0% | 18,2% |
| Kirkas tasapaino | 38,0% | 36,4% |
| Valoisa | 36,0% | 36,4% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 82,0% | 81,8% |
| Hienovaraiset värit | 10,0% | 9,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 6,0% | 9,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 2,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 76,7% | 100,0% |
| Pastellisävyt | 11,6% | 0,0% |
| Maanläheinen | 4,7% | 0,0% |
| Monokromaattinen | 4,7% | 0,0% |
| Tumma | 2,3% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 78,0% | 81,8% |
| Tasapainoinen | 16,0% | 9,1% |
| Voimakas | 6,0% | 9,1% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 12,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 28,0% | 45,5% |
| Tasapainoinen | 14,0% | 9,1% |
| Voimakas | 18,0% | 27,3% |
| Lausunto | 28,0% | 18,2% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 2,0% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 2,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 6,0% | 0,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 90,0% | 100,0% |
Mitä Joseph Pennell -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Under The Bridges, Chicago | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Trains That Come | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Forging Shells - The Slaves… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Brooklyn Bridge At Night | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| English Hours | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View Of Rouen From Bon Seco… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| New York | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| New York, From Brooklyn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Champs elysees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rainy Night, Charing Cross… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä Joseph Pennellin vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 100 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Joseph Pennell saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ma 21 Syy | 0 |
| ti 22 Syy | 0 |
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 13 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä artistista Joseph Pennell palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Joseph Pennell teokset ovat suosituimpia?
- Cafe Du Debarcadere Restaurant on suosituin teos 100 vierailulla (9% kaikista Joseph Pennell -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Joseph Pennell -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
- Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Joseph Pennell sai yhteensä 1 400 käyntikertaa: 400 taiteilijan sivulla ja 1 000 yksittäisten teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä teoksista Joseph Pennell -taiteilijan vierailijat pitävät?
- He suosivat Neutraalit sävyt (Väripaletti): 100% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 77%.