Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa James Gillray sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
James Gillray: luvut muutamassa rivissä
The Plum-Pudding in Danger on suosituin teos: 400 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 33% kaikista James Gillray -teosten näkymistä. Seuraavina ovat The Zenith of French Glory ja Look at me. Taiteilijasivu (200 näyttelyä) ja teokset (1 000 näyttelyä) ovat yhteensä 1 200 näyttelyä. Kiinnostus kasvaa: käyntejä oli 300% enemmän aikavälillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (600 käyntiä). Käynnit painottuvat Valoisa (Valoisuus) -tyyliin, jolloin sen osuus on 50% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 15%.
James Gillray: 5 teosta, joita ihmiset katsovat ensin
Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on James Gillray-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.
-
1
The Plum-Pudding in Danger, 1805
400 käyntiä · 33,3%
-
2
The Zenith of French Glory, 1793
400 käyntiä · 33,3%
-
3
Look at me
200 käyntiä · 16,7%
-
4
Sin, Death and the Devil, 1792
100 käyntiä · 8,3%
-
5
A noble lord, on an approaching peace, too busy to attend to the expenditure of a million of the public money
100 käyntiä · 8,3%
Milloin ihmiset vierailevat James Gillray -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 100 | 500 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 400 |
Milloin James Gillray -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä James Gillray -taiteilijan kävijät valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 15,4% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 38,5% | 41,7% |
| Kirkas tasapaino | 30,8% | 8,3% |
| Valoisa | 15,4% | 50,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 23,1% | 41,7% |
| Hienovaraiset värit | 46,2% | 16,7% |
| Tasapainoisen pehmeä | 30,8% | 41,7% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 30,8% | 41,7% |
| Tasapainoinen | 53,8% | 50,0% |
| Voimakas | 15,4% | 8,3% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 7,7% | 16,7% |
| Pehmeä | 15,4% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 7,7% | 8,3% |
| Voimakas | 30,8% | 33,3% |
| Lausunto | 38,5% | 41,7% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 7,7% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 7,7% | 33,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 30,8% | 58,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 38,5% | 8,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 15,4% | 0,0% |
Mitkä ovat James Gillray suosituimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Plum-Pudding in Danger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 200 |
| The Zenith of French Glory | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Dublures of Characters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sin, Death and the Devil | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Short bodied gillray fashio… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A noble lord, on an approac… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Long Live the Constitution,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Light expelling darkness | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A group of French savants h… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Blood of the Murdered C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä James Gillray -yleisö puhuu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta päivittäistä käyntiä James Gillray -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 100 |
| ma 28 Syy | 200 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 100 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 200 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 100 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 100 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista James Gillray
Mitä James Gillray -teoksia ihmiset avaavat eniten?
- Ennen kaikkea The Plum-Pudding in Danger, 400 vierailulla tai 33% katselukerroista. 5 teosta on sijoitettu ylemmäs.
Kuinka suuri on James Gillray yleisö ArtsDot.com-palvelussa?
- 1 200 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 200 taiteilijan sivulla ja 1 000 teoksissa.
Mitkä James Gillray teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?
- Valoisa-tunnisteella varustetut teokset (Valoisuus) muodostavat 50% käynneistä, vaikka ne ovat vain 15% kokoelmasta.