Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa James Docharty sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
James Docharty: luvut muutamassa rivissä
Head of the Holy Loch on suosituin teos: 500 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 36% kaikista James Docharty -teosten näkymistä. Seuraavina ovat A Man with a Horse and Cart and a Dog on a Moor ja Kilchurn Castle, Loch Awe. Taiteilijasivu (200 näyttelyä) ja teokset (1 400 näyttelyä) ovat yhteensä 1 600 näyttelyä. Kiinnostus laski 100% välillä Syy 2026 ja Lok 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (1 100 käyntiä). Käynnit painottuvat Seesteinen (Tunteen sävy) -tyyliin, jolloin sen osuus on 100% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 71%.
James Docharty: 7 teosta, joita ihmiset katsovat ensin
Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on James Docharty-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.
-
1
Head of the Holy Loch, 1868
500 käyntiä · 35,7%
-
2
A Man with a Horse and Cart and a Dog on a Moor, 1857
200 käyntiä · 14,3%
-
3
Kilchurn Castle, Loch Awe
200 käyntiä · 14,3%
-
4
In the Trossachs, Loch Achray from the Island, 1866
200 käyntiä · 14,3%
-
5
Glen Dee Deer Forest, 1869
100 käyntiä · 7,1%
-
6
Morning Mist Clearing off the Hills, 1876
100 käyntiä · 7,1%
-
7
Head of Loch Eil
100 käyntiä · 7,1%
Milloin ihmiset vierailevat James Docharty -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 100 | 1 000 |
| Elo 2026 | 0 | 300 |
| Syy 2026 | 0 | 100 |
| Lok 2026 | 0 | 0 |
Milloin James Docharty -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä James Docharty -taiteilijan kävijät valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
| Tunteen sävy | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 71,4% | 100,0% |
| Rauhallinen | 14,3% | 0,0% |
| Nostalginen | 14,3% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 3,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 18,2% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 54,5% | 50,0% |
| Kirkas tasapaino | 24,2% | 50,0% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 21,2% | 21,4% |
| Hienovaraiset värit | 54,5% | 57,1% |
| Tasapainoisen pehmeä | 21,2% | 14,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 3,0% | 7,1% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 27,3% | 21,4% |
| Tasapainoinen | 69,7% | 71,4% |
| Voimakas | 3,0% | 7,1% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 9,1% | 0,0% |
| Voimakas | 18,2% | 14,3% |
| Lausunto | 72,7% | 85,7% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 6,1% | 14,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 15,2% | 7,1% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 54,5% | 57,1% |
| Yhtenäinen väripaletti | 24,2% | 21,4% |
Mitkä ovat James Docharty suosituimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A Man with a Horse and Cart… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| A Man with a Horse and Cart… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Head of the Holy Loch | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 300 | 100 | 0 |
| Glen Dee Deer Forest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In the Trossachs, Loch Achr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| In the Trossachs, Loch Achr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moorland Road with Cattle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Glen Dee Deer Forest | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Head of the Holy Loch | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Head of Loch Vennacher | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä James Docharty -yleisö puhuu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta päivittäistä käyntiä James Docharty -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 0 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 0 |
| su 1 Mar | 0 |
| ma 2 Mar | 0 |
| ti 3 Mar | 0 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar | 0 |
| la 7 Mar | 0 |
| su 8 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 0 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 0 |
| su 15 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 0 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 0 |
| su 22 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 0 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 27 Mar (ennuste) | 0 |
| la 28 Mar (ennuste) | 0 |
Mitä ihmiset kysyvät artistista James Docharty
Mitä James Docharty -teoksia ihmiset avaavat eniten?
- Ennen kaikkea Head of the Holy Loch, 500 vierailulla tai 36% katselukerroista. 7 teosta on sijoitettu ylemmäs.
Kuinka suuri on James Docharty yleisö ArtsDot.com-palvelussa?
- 1 600 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 200 taiteilijan sivulla ja 1 400 teoksissa.
Mitkä James Docharty teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?
- Seesteinen-tunnisteella varustetut teokset (Tunteen sävy) muodostavat 100% käynneistä, vaikka ne ovat vain 71% kokoelmasta.