Giorgio Vasari Yleisö ja suosio palvelussa ArtsDot.com

1511 – 1574

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Giorgio Vasari sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Giorgio Vasari: luvut muutamassa rivissä

Viimeinen Tuomio (detalji) on suosituin teos: 800 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 8% kaikista Giorgio Vasari -teosten näkymistä. Seuraavina ovat The Last Judgment (detail) ja Perseus and Andromeda. Taiteilijasivu (1 600 näyttelyä) ja teokset (8 900 näyttelyä) ovat yhteensä 10 500 näyttelyä. Kiinnostus kasvaa: käyntejä oli 114% enemmän aikavälillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (7 900 käyntiä). Laitteittain: tietokoneet (89%) ja puhelimet (11%). Käynnit painottuvat Hengellinen (Tunteen sävy) -tyyliin, jolloin sen osuus on 28% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 4%.

Giorgio Vasari: 10 teosta, joita ihmiset katsovat ensin

Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on Giorgio Vasari-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.

  1. Viimeinen Tuomio (detalji) 1 Viimeinen Tuomio (detalji), 1572 800 käyntiä · 7,5%
  2. The Last Judgment (detail) 2 The Last Judgment (detail), 1572 800 käyntiä · 7,5%
  3. Perseus and Andromeda 3 Perseus and Andromeda, 1570 700 käyntiä · 6,6%
  4. Annunciation 4 Annunciation, 1570 600 käyntiä · 5,7%
  5. Allegory of the Immaculate Conception 5 Allegory of the Immaculate Conception, 1541 600 käyntiä · 5,7%
  6. Marriage at Cana 6 Marriage at Cana, 1566 600 käyntiä · 5,7%
  7. Annunciation 7 Annunciation, 1564 500 käyntiä · 4,7%
  8. The 1530 Siege of Florence 8 The 1530 Siege of Florence, 1558 400 käyntiä · 3,8%
  9. Viimeinen tuomio 9 Viimeinen tuomio, 1572 300 käyntiä · 2,8%
  10. Childhood of Jupiter 10 Childhood of Jupiter, 1556 300 käyntiä · 2,8%

Milloin ihmiset vierailevat Giorgio Vasari -sivulla?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Tietotaulukko
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026200200
Hei 20261 0006 900
Elo 2026200500
Syy 20262001 300

Milloin Giorgio Vasari -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat Giorgio Vasari suosituimmat teokset kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Tietotaulukko
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Viimeinen Tuomio (detalji)0000000005002000
Viimeinen tuomio0000000002000100
Sala del Cinquecento000000000000
Annunciation000000000300100100
The Prophet Elisha0000000001000100
Allegory of Justice00000000000200
Ceiling of the Sala del Cin…00000000010000
Ercole fanciullo strozza i…00000000010000
Self-Portrait000000000000
Portrait of Lorenzo the Mag…000000000000

Mitä laitteita Giorgio Vasari -yleisö käyttää?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Tietotaulukko
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet9 30088,6%
puhelimet1 20011,4%

Mitä kieliä Giorgio Vasari -yleisö puhuu?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Tietotaulukko
KieliKäynnitJaa
arabia10025,0%
saksa10025,0%
englanti10025,0%
espanja10025,0%

Kuinka monta päivittäistä käyntiä Giorgio Vasari -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Tietotaulukko
PäiväKäynnit
su 27 Syy100
ma 28 Syy100
ti 29 Syy300
ke 30 Syy100
to 1 Lok200
pe 2 Lok100
la 3 Lok200
su 4 Lok1 000
ma 5 Lok0
ti 6 Lok100
ke 7 Lok400
to 8 Lok300
pe 9 Lok400
la 10 Lok100
su 11 Lok100
ma 12 Lok300
ti 13 Lok800
ke 14 Lok600
to 15 Lok400
pe 16 Lok100
la 17 Lok0
su 18 Lok (ennuste)600
ma 19 Lok (ennuste)200
ti 20 Lok (ennuste)600
ke 21 Lok (ennuste)500
to 22 Lok (ennuste)400
pe 23 Lok (ennuste)300
la 24 Lok (ennuste)100
su 25 Lok (ennuste)700
ma 26 Lok (ennuste)200
ti 27 Lok (ennuste)700
ke 28 Lok (ennuste)600
to 29 Lok (ennuste)500
pe 30 Lok (ennuste)300
la 31 Lok (ennuste)200
su 1 Mar (ennuste)800
ma 2 Mar (ennuste)300
ti 3 Mar (ennuste)800
ke 4 Mar (ennuste)700
to 5 Mar (ennuste)600
pe 6 Mar (ennuste)400
la 7 Mar (ennuste)200

Mitä ihmiset kysyvät artistista Giorgio Vasari

Mitä Giorgio Vasari -teoksia ihmiset avaavat eniten?

Ennen kaikkea Viimeinen Tuomio (detalji), 800 vierailulla tai 8% katselukerroista. 10 teosta on sijoitettu ylemmäs.

Kuinka suuri on Giorgio Vasari yleisö ArtsDot.com-palvelussa?

10 500 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 1 600 taiteilijan sivulla ja 8 900 teoksissa.

Mitä laitteita Giorgio Vasari -yleisö käyttää?

Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (89%) ja puhelimet (11%); tietokoneet muodostaa 89% käynneistä.

Mitkä Giorgio Vasari teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?

Hengellinen-tunnisteella varustetut teokset (Tunteen sävy) muodostavat 28% käynneistä, vaikka ne ovat vain 4% kokoelmasta.