Giorgio De Chirico Suosio ja kävijätilastot

1888 – 1978

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Giorgio De Chirico sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Giorgio De Chirico pähkinänkuoressa

Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Kadotettu Poika oli Giorgio De Chirico näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 2 400 katselukertaa, mikä vastaa 4% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Lapsemieli ja Rakkauden Laulu. Yhteensä Giorgio De Chirico sai 45 400 käyntikertaa: 17 900 artistin sivulla ja 27 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus laski hieman: käynnit vähentyivät 17% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 29 800. Tietoja taiteilijasta Giorgio De Chirico luetaan englanti (30%), ranska (24%) ja italia (6%)-kielillä. Vierailijat tulevat pääasiassa maista Ranska (19%), Yhdistynyt kuningaskunta (7%) ja Ruotsi (7%). Ihmiset selaavat tietokoneet (74%), puhelimet (22%) ja tabletit (4%). Kävijät suosivat tyyliä Mystinen (Tunnelma): 55% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 33% taiteilijan valikoimasta.

Tarkastelluimmat 10 Giorgio De Chirico -teosta

Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Giorgio De Chirico -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.

  1. Kadotettu Poika 1 Kadotettu Poika, 1922 2 400 käyntiä · 4,5%
  2. Lapsemieli 2 Lapsemieli, 1917 2 200 käyntiä · 4,2%
  3. Rakkauden Laulu 3 Rakkauden Laulu, 1914 2 200 käyntiä · 4,2%
  4. Hector ja Andromache 4 Hector ja Andromache, 1917 1 500 käyntiä · 2,8%
  5. Suuren metafysiikan mestari 5 Suuren metafysiikan mestari, 1917 1 400 käyntiä · 2,7%
  6. Epävarmuus runoilijalle 6 Epävarmuus runoilijalle, 1913 1 300 käyntiä · 2,5%
  7. Suuri metafyysinen sisätila 7 Suuri metafyysinen sisätila, 1917 1 300 käyntiä · 2,5%
  8. The Uncertainty of the Poet 8 The Uncertainty of the Poet 1 000 käyntiä · 1,9%
  9. Insinöörin koti-ikävä 9 Insinöörin koti-ikävä 1 000 käyntiä · 1,9%
  10. The Enigma of the Arrival and the Afternoon 10 The Enigma of the Arrival and the Afternoon, 1912 1 000 käyntiä · 1,9%

Kuinka monta ihmistä vierailee Giorgio De Chirico -sivulla kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Katso luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100300
Hei 20266 70023 100
Elo 20265 4002 900
Syy 20265 7001 200

Kuinka usein Giorgio De Chirico -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitä Giorgio De Chirico -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Katso luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Lapsemieli0000000005001000
Kadotettu Poika0000000001 200100100
Rakkauden Laulu00000000040000
Hector ja Andromache0000000004001000
Suuren metafysiikan mestari0000000007000100
Epävarmuus runoilijalle000000001004001000
Suuri metafyysinen sisätila00000000030000
Juutalainen enkeli00000000010000
Insinöörin koti-ikävä00000000030000
The Silent Statue (La statu…000000000000

Mitä laitteita Giorgio De Chirico -taiteilijan vierailijat käyttävät?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Katso luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet33 70074,2%
puhelimet9 80021,6%
tabletit1 9004,2%

Mitä kieliä Giorgio De Chiricoin vierailijat käyttävät?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Katso luvut
KieliKäynnitJaa
englanti3 10029,8%
ranska2 50024,0%
italia6005,8%
ruotsi6005,8%
saksa5004,8%
espanja5004,8%
hollanti5004,8%
portugali3002,9%
Chinese3002,9%
arabia2001,9%

Kuinka monta käyntiä Giorgio De Chirico saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Katso luvut
PäiväKäynnit
la 3 Lok1 200
su 4 Lok2 000
ma 5 Lok2 000
ti 6 Lok1 900
ke 7 Lok3 200
to 8 Lok1 700
pe 9 Lok600
la 10 Lok600
su 11 Lok2 700
ma 12 Lok2 100
ti 13 Lok2 300
ke 14 Lok2 100
to 15 Lok900
pe 16 Lok1 600
la 17 Lok900
su 18 Lok1 200
ma 19 Lok1 800
ti 20 Lok3 000
ke 21 Lok1 900
to 22 Lok1 900
pe 23 Lok2 200
la 24 Lok (ennuste)900
su 25 Lok (ennuste)2 000
ma 26 Lok (ennuste)2 000
ti 27 Lok (ennuste)2 500
ke 28 Lok (ennuste)2 500
to 29 Lok (ennuste)1 600
pe 30 Lok (ennuste)1 500
la 31 Lok (ennuste)900
su 1 Mar (ennuste)2 100
ma 2 Mar (ennuste)2 100
ti 3 Mar (ennuste)2 500
ke 4 Mar (ennuste)2 500
to 5 Mar (ennuste)1 600
pe 6 Mar (ennuste)1 500
la 7 Mar (ennuste)900
su 8 Mar (ennuste)2 100
ma 9 Mar (ennuste)2 100
ti 10 Mar (ennuste)2 500
ke 11 Mar (ennuste)2 500
to 12 Mar (ennuste)1 600
pe 13 Mar (ennuste)1 500

Kysymyksiä artistista Giorgio De Chirico palvelussa ArtsDot.com

Mitkä Giorgio De Chirico teokset ovat suosituimpia?

Kadotettu Poika on suosituin teos 2 400 vierailulla (4% kaikista Giorgio De Chirico -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.

Kuinka monta ihmistä katsoo Giorgio De Chirico -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?

Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Giorgio De Chirico sai yhteensä 45 400 käyntikertaa: 17 900 taiteilijan sivulla ja 27 500 yksittäisten teosten sivuilla.

Millä laitteilla Giorgio De Chirico -taiteilijan vierailijat selaavat?

Pääasiassa laitteella tietokoneet (74%), puhelimet (22%) ja tabletit (4%): 74% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.

Millä kielillä ihmiset lukevat tietoa artistista Giorgio De Chirico?

Käytetyimmät kielet ovat englanti (30%), ranska (24%) ja italia (6%). Suosituin kieli on englanti, jonka osuus vierailijoista on 30%.

Minkä tyyppisistä teoksista Giorgio De Chirico -taiteilijan vierailijat pitävät?

He suosivat Mystinen (Tunnelma): 55% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 33%.