Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Giacomo Manzu sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Lyhyt versio artistille Giacomo Manzu
Painter with Model Verso Blue Heads on Giacomo Manzu -taiteilijan suosituin teos: 100 näyttelykäyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, eli 14% kaikista katseluista. Girl sitting (Little girl on the chair) ja Grande Cardinale seduto täydentävät palkintopallin. Giacomo Manzu keräsi yhteensä 1 500 käyntiä, joista 900 taiteilijan sivulla ja 600 teoksilla. Huippukuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 500. Yksi maku erottuu joukosta: Neutraalit sävyt (Väripaletti) saa 71% käynneistä, vaikka se on vain 56% koko luettelosta.
Top 7: Giacomo Manzu teokset, joita katsotaan eniten
Sijoitus todellisten käyntien, ei katalogipisteiden perusteella: Giacomo Manzu -taiteilijan 7 teosta on avattu useimmin ArtsDot.com -palvelussa kahdennesvuoden aikana.
-
1
Painter with Model Verso Blue Heads, 1963
100 käyntiä · 14,3%
-
2
Girl sitting (Little girl on the chair)
100 käyntiä · 14,3%
-
3
Grande Cardinale seduto, 1983
100 käyntiä · 14,3%
-
4
Model With Red Skirt
100 käyntiä · 14,3%
-
5
Cardinal, 1963
100 käyntiä · 14,3%
-
6
Untitled (214)
100 käyntiä · 14,3%
-
7
Untitled (139)
100 käyntiä · 14,3%
Kuinka suosittu Giacomo Manzu -sivu on kuukaudesta toiseen?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 900 | 600 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 0 | 0 |
Kuinka paljon Giacomo Manzu teokset saavat yhteensä huomiota?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyliset teokset houkuttelevat Giacomo Manzu -taiteilijan vierailijoita?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tämän kaavion luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 3,6% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 10,7% | 14,3% |
| Pehmeä valoisuus | 35,7% | 14,3% |
| Kirkas tasapaino | 32,1% | 42,9% |
| Valoisa | 17,9% | 28,6% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 64,3% | 71,4% |
| Hienovaraiset värit | 17,9% | 14,3% |
| Tasapainoisen pehmeä | 14,3% | 14,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 3,6% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 56,0% | 71,4% |
| Maanläheinen | 32,0% | 28,6% |
| Tumma | 4,0% | 0,0% |
| Monokromaattinen | 4,0% | 0,0% |
| Pastellisävyt | 4,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 53,6% | 57,1% |
| Tasapainoinen | 42,9% | 28,6% |
| Voimakas | 3,6% | 14,3% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 21,4% | 14,3% |
| Pehmeä | 17,9% | 28,6% |
| Tasapainoinen | 10,7% | 14,3% |
| Voimakas | 17,9% | 14,3% |
| Lausunto | 32,1% | 28,6% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 14,3% | 14,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 3,6% | 14,3% |
| Tasapainoinen harmonia | 14,3% | 14,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 28,6% | 14,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 39,3% | 42,9% |
Miten suosituimmat Giacomo Manzu -teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tämän kaavion luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Family United in Peace,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Girl sitting (Little girl o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cardinale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Grande Cardinale seduto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Kneeling Cardinal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (739) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kardenal, (1952) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Painter with Model | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Diptix graflegging, (1950) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kardenal, (2) (1952) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Millä kielillä Giacomo Manzu on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Miltä Giacomo Manzu päivittäiset vierailut näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tämän kaavion luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ke 23 Syy | 0 |
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 0 |
| to 15 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 0 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
Giacomo Manzu: nopeita vastauksia
Mikä on Giacomo Manzu -taiteilijan katsotuin teos?
- Se on Painter with Model Verso Blue Heads: 100 vierailua, mikä on 14% Giacomo Manzu -taiteilijan kokonaisnäyttömistä. Yllä oleva lista ulottuu sijoille 7.
Kuinka monta käyntiä Giacomo Manzu saa?
- 1 500 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, joista 900 taiteilijan sivulla ja 600 yksittäisissä teoksissa.
Onko Giacomo Manzu -taiteilijalla jokin teostyyppi, jota ihmiset suosivat?
- Kyllä, Neutraalit sävyt (Väripaletti): 71% vierailuista vastaa 56% osuutta luettelosta.