Frans Hals Suosio ja kävijätilastot

1580 – 1666

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Frans Hals sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Frans Hals pähkinänkuoressa

Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Nauraava ratsastaja oli Frans Hals näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 900 katselukertaa, mikä vastaa 4% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat The Meagre Company (detail) ja Juusto Poika. Yhteensä Frans Hals sai 27 000 käyntikertaa: 4 800 artistin sivulla ja 22 200 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 120% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 20 400. Tietoja taiteilijasta Frans Hals luetaan Chinese (21%), espanja (18%) ja korea (15%)-kielillä. Ihmiset selaavat tietokoneet (88%), puhelimet (11%) ja tabletit (1%). Kävijät suosivat tyyliä Hienovaraiset värit (Värikylläisyys): 28% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 16% taiteilijan valikoimasta.

Tarkastelluimmat 10 Frans Hals -teosta

Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Frans Hals -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.

  1. Nauraava ratsastaja 1 Nauraava ratsastaja, 1624 900 käyntiä · 3,7%
  2. The Meagre Company (detail) 2 The Meagre Company (detail), 1633 900 käyntiä · 3,7%
  3. Juusto Poika 3 Juusto Poika 700 käyntiä · 2,9%
  4. Upseerit ja palvelijat St Hadrianin kaupunginturvallisuudessa 4 Upseerit ja palvelijat St Hadrianin kaupunginturvallisuudessa, 1633 600 käyntiä · 2,4%
  5. Banquet of the Officers of the St Hadrian Civic Guard Company 5 Banquet of the Officers of the St Hadrian Civic Guard Company, 1627 500 käyntiä · 2,0%
  6. The Lute Player, Frans Hals (copy after), c. 1623 - c. 1624 6 The Lute Player, Frans Hals (copy after), c. 1623 - c. 1624, 1624 500 käyntiä · 2,0%
  7. Banquet of the Officers of the St Adrian Civic Guard (the Calivermen) 7 Banquet of the Officers of the St Adrian Civic Guard (the Calivermen), 1627 500 käyntiä · 2,0%
  8. Portrait of a Young Man Holding a Glove 8 Portrait of a Young Man Holding a Glove, 1650 400 käyntiä · 1,6%
  9. Miestä hattuna 9 Miestä hattuna, 1660 400 käyntiä · 1,6%
  10. Malle Babbe 10 Malle Babbe, 1635 400 käyntiä · 1,6%

Kuinka monta ihmistä vierailee Frans Hals -sivulla kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Katso luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 20264001 400
Hei 20262 20018 200
Elo 20265001 000
Syy 20261 7001 600

Kuinka usein Frans Hals -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitä Frans Hals -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Katso luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Nauraava ratsastaja0000000004000400
Marriage Portrait of Isaac…00000000030000
Paulus Verschuur0000000010010000
Paulus Verschuur000000000000
Laughing Child00000000010000
The Smoker00000000020000
Malle Babbe000000002001000100
Buffoon Playing a Lute0000000002001000
Family Group in a Landscape00000000010000
Portrait of a Seated Woman00000000020000

Mitä laitteita Frans Hals -taiteilijan vierailijat käyttävät?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Katso luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet23 70087,8%
puhelimet3 10011,5%
tabletit2000,7%

Mitä kieliä Frans Halsin vierailijat käyttävät?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Katso luvut
KieliKäynnitJaa
Chinese70020,6%
espanja60017,6%
korea50014,7%
italia3008,8%
englanti2005,9%
ranska2005,9%
liettua2005,9%
hollanti2005,9%
tšekki1002,9%
kroatia1002,9%

Kuinka monta käyntiä Frans Hals saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Katso luvut
PäiväKäynnit
pe 25 Syy300
la 26 Syy300
su 27 Syy900
ma 28 Syy200
ti 29 Syy700
ke 30 Syy0
to 1 Lok200
pe 2 Lok300
la 3 Lok200
su 4 Lok100
ma 5 Lok100
ti 6 Lok300
ke 7 Lok200
to 8 Lok100
pe 9 Lok100
la 10 Lok400
su 11 Lok200
ma 12 Lok100
ti 13 Lok300
ke 14 Lok400
to 15 Lok1 400
pe 16 Lok (ennuste)300
la 17 Lok (ennuste)400
su 18 Lok (ennuste)500
ma 19 Lok (ennuste)200
ti 20 Lok (ennuste)600
ke 21 Lok (ennuste)300
to 22 Lok (ennuste)800
pe 23 Lok (ennuste)300
la 24 Lok (ennuste)400
su 25 Lok (ennuste)600
ma 26 Lok (ennuste)200
ti 27 Lok (ennuste)600
ke 28 Lok (ennuste)300
to 29 Lok (ennuste)800
pe 30 Lok (ennuste)300
la 31 Lok (ennuste)400
su 1 Mar (ennuste)600
ma 2 Mar (ennuste)200
ti 3 Mar (ennuste)600
ke 4 Mar (ennuste)300
to 5 Mar (ennuste)800

Kysymyksiä artistista Frans Hals palvelussa ArtsDot.com

Mitkä Frans Hals teokset ovat suosituimpia?

Nauraava ratsastaja on suosituin teos 900 vierailulla (4% kaikista Frans Hals -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.

Kuinka monta ihmistä katsoo Frans Hals -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?

Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Frans Hals sai yhteensä 27 000 käyntikertaa: 4 800 taiteilijan sivulla ja 22 200 yksittäisten teosten sivuilla.

Millä laitteilla Frans Hals -taiteilijan vierailijat selaavat?

Pääasiassa laitteella tietokoneet (88%), puhelimet (11%) ja tabletit (1%): 88% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.

Millä kielillä ihmiset lukevat tietoa artistista Frans Hals?

Käytetyimmät kielet ovat Chinese (21%), espanja (18%) ja korea (15%). Suosituin kieli on Chinese, jonka osuus vierailijoista on 21%.

Minkä tyyppisistä teoksista Frans Hals -taiteilijan vierailijat pitävät?

He suosivat Hienovaraiset värit (Värikylläisyys): 28% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 16%.