Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Francesco Botticini sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Francesco Botticini pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana The Three Archangels with Tobias oli Francesco Botticini näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 500 katselukertaa, mikä vastaa 29% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat The Assumption of the Virgin ja LA VIERGE ET L'ENFANT EN GLOIRE ENTOURES D'ANGES, DE SAINTE MARIE MADELEINE ET DE SAINT BERNARD. Yhteensä Francesco Botticini sai 1 600 käyntikertaa: 300 artistin sivulla ja 1 300 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 200% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 100. Kävijät suosivat tyyliä Lausunto (Kontrasti): 76% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 41% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 8 Francesco Botticini -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Francesco Botticini -teoksia (8 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
-
1
The Three Archangels with Tobias, 1470
500 käyntiä · 29,4%
-
2
The Assumption of the Virgin
300 käyntiä · 17,6%
-
3
LA VIERGE ET L'ENFANT EN GLOIRE ENTOURES D'ANGES, DE SAINTE MARIE MADELEINE ET DE SAINT BERNARD
200 käyntiä · 11,8%
-
4
Saint Jerome in Penitence with Saints and Donors
200 käyntiä · 11,8%
-
5
Saint Sebastian
200 käyntiä · 11,8%
-
6
Saint Jerome in Penitence with Saints and Donors, 1490
100 käyntiä · 5,9%
-
7
Virgin Adoring the Child
100 käyntiä · 5,9%
-
8
Madonna and Child in a Landscape with the Infant St. John the Baptist, 1487
100 käyntiä · 5,9%
Kuinka monta ihmistä vierailee Francesco Botticini -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 100 |
| Hei 2026 | 300 | 800 |
| Elo 2026 | 0 | 100 |
| Syy 2026 | 0 | 300 |
Kuinka usein Francesco Botticini -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Francesco Botticini vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Tunnelma | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 60,0% | 71,4% |
| Levollinen | 20,0% | 28,6% |
| Klassinen | 20,0% | 0,0% |
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 25,0% | 17,6% |
| Pehmeä varjo | 38,6% | 41,2% |
| Pehmeä valoisuus | 31,8% | 29,4% |
| Kirkas tasapaino | 4,5% | 11,8% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 40,9% | 47,1% |
| Hienovaraiset värit | 34,1% | 23,5% |
| Tasapainoisen pehmeä | 22,7% | 29,4% |
| Selkeä värikylläisyys | 2,3% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 82,9% | 85,7% |
| Neutraalit sävyt | 11,4% | 14,3% |
| Tumma | 5,7% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 52,3% | 64,7% |
| Tasapainoinen | 43,2% | 23,5% |
| Voimakas | 4,5% | 11,8% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 6,8% | 0,0% |
| Pehmeä | 25,0% | 23,5% |
| Tasapainoinen | 9,1% | 0,0% |
| Voimakas | 18,2% | 0,0% |
| Lausunto | 40,9% | 76,5% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 9,1% | 17,6% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 18,2% | 29,4% |
| Tasapainoinen harmonia | 22,7% | 5,9% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 38,6% | 35,3% |
| Yhtenäinen väripaletti | 11,4% | 11,8% |
Mitä Francesco Botticini -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Three Archangels with T… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| La Vierge adorant l'enfant… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LA VIERGE ET L'ENFANT EN GL… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| Madonna and Child Enthroned… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin and Child Enthroned | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Assumption of the Virgin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 200 |
| Saint Jerome in Penitence w… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Virgin and Child with the I… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. Nicolas and Sts. Cather… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Madonna and Child with a Br… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä Francesco Botticiniin vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä Francesco Botticini saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 100 |
| ma 28 Syy | 100 |
| ti 29 Syy | 100 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 200 |
| pe 2 Lok | 200 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 0 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 100 |
| pe 9 Lok | 200 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 100 |
| ma 12 Lok | 0 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 400 |
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 100 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 200 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 100 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 200 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 100 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 100 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 100 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä artistista Francesco Botticini palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Francesco Botticini teokset ovat suosituimpia?
- The Three Archangels with Tobias on suosituin teos 500 vierailulla (29% kaikista Francesco Botticini -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 8 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Francesco Botticini -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
- Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Francesco Botticini sai yhteensä 1 600 käyntikertaa: 300 taiteilijan sivulla ja 1 300 yksittäisten teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä teoksista Francesco Botticini -taiteilijan vierailijat pitävät?
- He suosivat Lausunto (Kontrasti): 76% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 41%.