Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Duncan Cameron sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Duncan Cameron pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Stirling Castle oli Duncan Cameron näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 200 katselukertaa, mikä vastaa 14% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Harvest Time in Lorne ja Harvest Time near St Fillans, Perthshire. Yhteensä Duncan Cameron sai 6 500 käyntikertaa: 5 200 artistin sivulla ja 1 300 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 200% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Syy 2026, jolloin vierailuja oli 3 000. Tietoja taiteilijasta Duncan Cameron luetaan englanti (97%) ja Chinese (3%)-kielillä. Ihmiset selaavat tietokoneet (58%), puhelimet (28%) ja tabletit (14%). Kävijät suosivat tyyliä Voimakas (Värin voimakkuus): 29% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 11% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 9 Duncan Cameron -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Duncan Cameron -teoksia (9 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
-
1
Stirling Castle
200 käyntiä · 14,3%
-
2
Harvest Time in Lorne, 1888
200 käyntiä · 14,3%
-
3
Harvest Time near St Fillans, Perthshire, 1877
200 käyntiä · 14,3%
-
4
Evening 'Slow from the Sky the Light Declines'
200 käyntiä · 14,3%
-
5
Largo Bay, 1877
200 käyntiä · 14,3%
-
6
Loch Achray and Benvenue, 1875
100 käyntiä · 7,1%
-
7
Haymaking in the Scottish Countryside, 1881
100 käyntiä · 7,1%
-
8
Dunblane Cathedral, 1892
100 käyntiä · 7,1%
-
9
Arthur's Seat from Kirkcaldy
100 käyntiä · 7,1%
Kuinka monta ihmistä vierailee Duncan Cameron -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 1 300 | 1 200 |
| Elo 2026 | 1 000 | 0 |
| Syy 2026 | 2 900 | 100 |
Kuinka usein Duncan Cameron -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Duncan Cameron vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä varjo | 15,8% | 28,6% |
| Pehmeä valoisuus | 73,7% | 64,3% |
| Kirkas tasapaino | 10,5% | 7,1% |
| Valoisa | 0,0% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 26,3% | 7,1% |
| Hienovaraiset värit | 10,5% | 14,3% |
| Tasapainoisen pehmeä | 57,9% | 64,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 5,3% | 14,3% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 78,6% | 72,7% |
| Tumma | 7,1% | 18,2% |
| Neutraalit sävyt | 14,3% | 9,1% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 21,1% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 68,4% | 71,4% |
| Voimakas | 10,5% | 28,6% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 10,5% | 7,1% |
| Tasapainoinen | 21,1% | 28,6% |
| Voimakas | 36,8% | 42,9% |
| Lausunto | 31,6% | 21,4% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 10,5% | 0,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 5,3% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 5,3% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 21,1% | 28,6% |
| Yhtenäinen väripaletti | 57,9% | 71,4% |
Mitä Duncan Cameron -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stirling Castle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Evening 'Slow from the Sky… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Stirling Castle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening – 'Slow from the Sk… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| On the Tay near Perth | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Highland Loch | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harvest Time in Lorne | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Dunblane Cathedral | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Loch Achray and Benvenue | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Largo Bay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Mitä laitteita Duncan Cameron -taiteilijan vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 3 800 | 58,5% |
| puhelimet | 1 800 | 27,7% |
| tabletit | 900 | 13,8% |
Mitä kieliä Duncan Cameronin vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| englanti | 3 800 | 97,4% |
| Chinese | 100 | 2,6% |
Kuinka monta käyntiä Duncan Cameron saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| ti 22 Syy | 100 |
| ke 23 Syy | 400 |
| to 24 Syy | 200 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 100 |
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 100 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 600 |
| to 1 Lok | 500 |
| pe 2 Lok | 300 |
| la 3 Lok | 100 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 300 |
| ti 6 Lok | 0 |
| ke 7 Lok | 100 |
| to 8 Lok | 600 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 700 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 300 |
| ti 13 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 14 Lok (ennuste) | 500 |
| to 15 Lok (ennuste) | 600 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 100 |
| la 17 Lok (ennuste) | 400 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 300 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 600 |
| to 22 Lok (ennuste) | 700 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 200 |
| la 24 Lok (ennuste) | 500 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 400 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 100 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 600 |
| to 29 Lok (ennuste) | 800 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 200 |
| la 31 Lok (ennuste) | 500 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 400 |
Kysymyksiä artistista Duncan Cameron palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Duncan Cameron teokset ovat suosituimpia?
- Stirling Castle on suosituin teos 200 vierailulla (14% kaikista Duncan Cameron -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 9 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Duncan Cameron -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
- Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Duncan Cameron sai yhteensä 6 500 käyntikertaa: 5 200 taiteilijan sivulla ja 1 300 yksittäisten teosten sivuilla.
Millä laitteilla Duncan Cameron -taiteilijan vierailijat selaavat?
- Pääasiassa laitteella tietokoneet (58%), puhelimet (28%) ja tabletit (14%): 58% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.
Millä kielillä ihmiset lukevat tietoa artistista Duncan Cameron?
- Käytetyimmät kielet ovat englanti (97%) ja Chinese (3%). Suosituin kieli on englanti, jonka osuus vierailijoista on 97%.
Minkä tyyppisistä teoksista Duncan Cameron -taiteilijan vierailijat pitävät?
- He suosivat Voimakas (Värin voimakkuus): 29% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 11%.