Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Daniel Maclise sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Lyhyt versio artistille Daniel Maclise
Strongbowin ja Aoifen avioliitto on Daniel Maclise -taiteilijan suosituin teos: 400 näyttelykäyntiä kahdenneksitoista kuukauden aikana, eli 6% kaikista katseluista. Madeline after prayer ja Charles lamb täydentävät palkintopallin. Daniel Maclise keräsi yhteensä 6 700 käyntiä, joista 800 taiteilijan sivulla ja 5 900 teoksilla. Trendi on hieman laskussa: 25% vähemmän käyntejä Syy 2026 kuin Elo 2026. Huippukuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 5 800. Käynnit jakautuneet laitteiden tietokoneet (94%), puhelimet (3%) ja tabletit (3%) välillä. Yksi maku erottuu joukosta: Monokromaattinen (Värin voimakkuus) saa 38% käynneistä, vaikka se on vain 28% koko luettelosta.
Top 10: Daniel Maclise teokset, joita katsotaan eniten
Sijoitus todellisten käyntien, ei katalogipisteiden perusteella: Daniel Maclise -taiteilijan 10 teosta on avattu useimmin ArtsDot.com -palvelussa kahdennesvuoden aikana.
-
1
Strongbowin ja Aoifen avioliitto
400 käyntiä · 6,3%
-
2
Madeline after prayer
300 käyntiä · 4,8%
-
3
Charles lamb
300 käyntiä · 4,8%
-
4
Washington Irving
300 käyntiä · 4,8%
-
5
A Scene from 'Undine' (detail), 1843
200 käyntiä · 3,2%
-
6
Snap-Apple Night
200 käyntiä · 3,2%
-
7
The Origin of the Harp
200 käyntiä · 3,2%
-
8
King Lear and Cordelia
200 käyntiä · 3,2%
-
9
And in the First Career they Ran
200 käyntiä · 3,2%
-
10
Winthrop Mackworth Praed
200 käyntiä · 3,2%
Kuinka suosittu Daniel Maclise -sivu on kuukaudesta toiseen?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 200 |
| Hei 2026 | 700 | 5 100 |
| Elo 2026 | 0 | 400 |
| Syy 2026 | 100 | 200 |
Kuinka paljon Daniel Maclise teokset saavat yhteensä huomiota?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyliset teokset houkuttelevat Daniel Maclise -taiteilijan vierailijoita?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tämän kaavion luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 14,0% | 23,8% |
| Pehmeä varjo | 12,0% | 17,5% |
| Pehmeä valoisuus | 28,0% | 20,6% |
| Kirkas tasapaino | 12,0% | 14,3% |
| Valoisa | 34,0% | 23,8% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 46,0% | 39,7% |
| Hienovaraiset värit | 24,0% | 31,8% |
| Tasapainoisen pehmeä | 16,0% | 11,1% |
| Selkeä värikylläisyys | 14,0% | 17,5% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Maanläheinen | 43,8% | 48,3% |
| Neutraalit sävyt | 25,0% | 22,4% |
| Monokromaattinen | 22,9% | 12,1% |
| Tumma | 4,2% | 12,1% |
| Pastellisävyt | 4,2% | 5,2% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 28,0% | 38,1% |
| Tasapainoinen | 52,0% | 46,0% |
| Voimakas | 20,0% | 15,9% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 42,0% | 28,6% |
| Pehmeä | 18,0% | 20,6% |
| Tasapainoinen | 10,0% | 6,3% |
| Voimakas | 14,0% | 22,2% |
| Lausunto | 16,0% | 22,2% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 10,0% | 14,3% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 2,0% | 3,2% |
| Tasapainoinen harmonia | 2,0% | 9,5% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 28,0% | 27,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 58,0% | 46,0% |
Miten suosituimmat Daniel Maclise -teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tämän kaavion luvut
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Strongbowin ja Aoifen aviol… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
| A Scene from 'Undine' | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Death of Nelson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Scene from 'Undine' (deta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Madeline after prayer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| The Spirit of Justice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| John Forster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Snap-Apple Night | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| William Harrison Ainsworth | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Edmund Kean (17… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Puhelimet, tabletit tai tietokoneet: miten Daniel Maclise on nähty?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tämän kaavion luvut
| Laite | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| tietokoneet | 6 300 | 94,0% |
| puhelimet | 200 | 3,0% |
| tabletit | 200 | 3,0% |
Millä kielillä Daniel Maclise on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tämän kaavion luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| ranska | 100 | 100,0% |
Miltä Daniel Maclise päivittäiset vierailut näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tämän kaavion luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| su 27 Syy | 0 |
| ma 28 Syy | 0 |
| ti 29 Syy | 0 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 300 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 100 |
| ti 6 Lok | 100 |
| ke 7 Lok | 100 |
| to 8 Lok | 0 |
| pe 9 Lok | 0 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 0 |
| ma 12 Lok | 100 |
| ti 13 Lok | 0 |
| ke 14 Lok | 0 |
| to 15 Lok | 0 |
| pe 16 Lok | 100 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 0 |
| to 22 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 0 |
| la 24 Lok (ennuste) | 100 |
| su 25 Lok (ennuste) | 0 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 0 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 0 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 0 |
| to 29 Lok (ennuste) | 0 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 0 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 0 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 0 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 0 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 0 |
| to 5 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 0 |
Daniel Maclise: nopeita vastauksia
Mikä on Daniel Maclise -taiteilijan katsotuin teos?
- Se on Strongbowin ja Aoifen avioliitto: 400 vierailua, mikä on 6% Daniel Maclise -taiteilijan kokonaisnäyttömistä. Yllä oleva lista ulottuu sijoille 10.
Kuinka monta käyntiä Daniel Maclise saa?
- 6 700 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, joista 800 taiteilijan sivulla ja 5 900 yksittäisissä teoksissa.
Katsovatko ihmiset Daniel Maclise -teoksia puhelimella vai tietokoneella?
- Molemmat: käynnit jakautuvat laitteisiin tietokoneet (94%), puhelimet (3%) ja tabletit (3%); kärjessä on tietokoneet osuudella 94%.
Onko Daniel Maclise -taiteilijalla jokin teostyyppi, jota ihmiset suosivat?
- Kyllä, Monokromaattinen (Värin voimakkuus): 38% vierailuista vastaa 28% osuutta luettelosta.