Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Chuck Close sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Chuck Close pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Alex oli Chuck Close näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 600 katselukertaa, mikä vastaa 32% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Alex/Vähennysblokki ja Big Self-Portrait. Yhteensä Chuck Close sai 2 400 käyntikertaa: 1 300 artistin sivulla ja 1 100 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus laski hieman: käynnit vähentyivät 100% välillä Syy 2026–Lok 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 800. Kävijät suosivat tyyliä Pehmeä valoisuus (Valoisuus): 58% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 33% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 10 Chuck Close -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Chuck Close -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
-
1
Alex, 1994
600 käyntiä · 31,6%
-
2
Alex/Vähennysblokki, 1993
300 käyntiä · 15,8%
-
3
Big Self-Portrait, 1968
200 käyntiä · 10,5%
-
4
Nat, 1971
200 käyntiä · 10,5%
-
5
Self-Portrait, 1988
100 käyntiä · 5,3%
-
6
Self portrait
100 käyntiä · 5,3%
-
7
Mark, 1979
100 käyntiä · 5,3%
-
8
Robert - (104,072)
100 käyntiä · 5,3%
-
9
Self-Portrait Spitbite White on Black
100 käyntiä · 5,3%
-
10
Lorna I, 1997
100 käyntiä · 5,3%
Kuinka monta ihmistä vierailee Chuck Close -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 0 | 0 |
| Hei 2026 | 800 | 1 000 |
| Elo 2026 | 100 | 100 |
| Syy 2026 | 400 | 0 |
| Lok 2026 | 0 | 0 |
Kuinka usein Chuck Close -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Chuck Close vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 8,3% | 5,3% |
| Pehmeä varjo | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 33,3% | 57,9% |
| Kirkas tasapaino | 50,0% | 36,8% |
| Valoisa | 8,3% | 0,0% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 66,7% | 47,4% |
| Hienovaraiset värit | 25,0% | 47,4% |
| Tasapainoisen pehmeä | 8,3% | 5,3% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 58,3% | 42,1% |
| Tasapainoinen | 41,7% | 57,9% |
| Voimakas | 0,0% | 0,0% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä | 0,0% | 0,0% |
| Tasapainoinen | 16,7% | 10,5% |
| Voimakas | 8,3% | 5,3% |
| Lausunto | 75,0% | 84,2% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 25,0% | 42,1% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 8,3% | 10,5% |
| Tasapainoinen harmonia | 0,0% | 0,0% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 16,7% | 10,5% |
| Yhtenäinen väripaletti | 50,0% | 36,8% |
Mitä Chuck Close -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
| Teos | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 | Lok 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Big Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Barack Obama by Chuck Close | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Alex | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 | 0 |
| Alex/Vähennysblokki | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Lorna I | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Mark | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Robert - (104,072) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait Spitbite Whit… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Mitä kieliä Chuck Closein vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| ranska | 100 | 100,0% |
Kuinka monta käyntiä Chuck Close saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| pe 16 Lok | 0 |
| la 17 Lok | 0 |
| su 18 Lok | 0 |
| ma 19 Lok | 0 |
| ti 20 Lok | 0 |
| ke 21 Lok | 0 |
| to 22 Lok | 0 |
| pe 23 Lok | 0 |
| la 24 Lok | 0 |
| su 25 Lok | 0 |
| ma 26 Lok | 0 |
| ti 27 Lok | 0 |
| ke 28 Lok | 200 |
| to 29 Lok | 0 |
| pe 30 Lok | 0 |
| la 31 Lok | 100 |
| su 1 Mar | 300 |
| ma 2 Mar | 100 |
| ti 3 Mar | 100 |
| ke 4 Mar | 0 |
| to 5 Mar | 0 |
| pe 6 Mar (ennuste) | 0 |
| la 7 Mar (ennuste) | 100 |
| su 8 Mar (ennuste) | 300 |
| ma 9 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 10 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 11 Mar (ennuste) | 200 |
| to 12 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 13 Mar (ennuste) | 0 |
| la 14 Mar (ennuste) | 100 |
| su 15 Mar (ennuste) | 400 |
| ma 16 Mar (ennuste) | 100 |
| ti 17 Mar (ennuste) | 100 |
| ke 18 Mar (ennuste) | 300 |
| to 19 Mar (ennuste) | 0 |
| pe 20 Mar (ennuste) | 0 |
| la 21 Mar (ennuste) | 200 |
| su 22 Mar (ennuste) | 500 |
| ma 23 Mar (ennuste) | 200 |
| ti 24 Mar (ennuste) | 200 |
| ke 25 Mar (ennuste) | 300 |
| to 26 Mar (ennuste) | 0 |
Kysymyksiä artistista Chuck Close palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Chuck Close teokset ovat suosituimpia?
- Alex on suosituin teos 600 vierailulla (32% kaikista Chuck Close -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Chuck Close -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
- Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Chuck Close sai yhteensä 2 400 käyntikertaa: 1 300 taiteilijan sivulla ja 1 100 yksittäisten teosten sivuilla.
Minkä tyyppisistä teoksista Chuck Close -taiteilijan vierailijat pitävät?
- He suosivat Pehmeä valoisuus (Valoisuus): 58% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 33%.