André DerainYleisö ja suosio palvelussa ArtsDot.com
1880
–
1954
Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa André Derain sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
André Derain: luvut muutamassa rivissä
Charing Crossin silta on suosituin teos: 5 700 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 16% kaikista André Derain -teosten näkymistä. Seuraavina ovat Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) ja Drying the Sails. Taiteilijasivu (7 700 näyttelyä) ja teokset (32 400 näyttelyä) ovat yhteensä 40 100 näyttelyä. Kiinnostus kasvaa: käyntejä oli 91% enemmän aikavälillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (19 200 käyntiä). Yleisön suosituimmat kielet: englanti (41%), ranska (13%) ja serbia (6%). Yleisön suosituimmat maat: Ranska (24%), Yhdysvallat (16%) ja Yhdistynyt kuningaskunta (8%). Laitteittain: tietokoneet (67%), puhelimet (29%) ja tabletit (3%). Käynnit painottuvat Voimakas (Värin voimakkuus) -tyyliin, jolloin sen osuus on 73% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 30%.
André Derain: 10 teosta, joita ihmiset katsovat ensin
Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on André Derain-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.
Milloin ihmiset vierailevat André Derain -sivulla?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Tietotaulukko
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
800
Hei 2026
1 500
17 700
Elo 2026
1 400
5 500
Syy 2026
4 800
8 400
Milloin André Derain -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä André Derain -taiteilijan kävijät valitsevat verrattuna siihen, mitä taiteilija on luonut?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Tietotaulukko
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Voimakas
50,0%
53,4%
Seesteinen
33,3%
14,2%
Levollinen
0,0%
13,4%
Maanläheinen
0,0%
7,7%
Dramaattinen
16,7%
3,2%
Romanttinen
0,0%
3,2%
Elegantti
0,0%
2,4%
Klassinen
0,0%
1,2%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Energisoiva
16,7%
51,2%
Pohtiva
0,0%
14,8%
Seesteinen
16,7%
10,4%
Rauhallinen
33,3%
6,8%
Nostalginen
0,0%
7,2%
Melankolinen
0,0%
5,2%
Iloinen
16,7%
2,4%
Dramaattinen
16,7%
1,2%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
24,0%
9,0%
Pehmeä varjo
34,0%
21,3%
Pehmeä valoisuus
26,0%
48,2%
Kirkas tasapaino
4,0%
18,5%
Valoisa
12,0%
3,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
30,0%
5,6%
Hienovaraiset värit
24,0%
10,1%
Tasapainoisen pehmeä
16,0%
19,6%
Selkeä värikylläisyys
28,0%
43,7%
Voimakas väri
2,0%
21,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
30,8%
53,0%
Maanläheinen
46,2%
30,2%
Neutraalit sävyt
17,9%
9,2%
Pastellisävyt
2,6%
3,2%
Luonnonläheinen
2,6%
2,5%
Lämminväriinen
0,0%
1,4%
Monokromaattinen
0,0%
0,4%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
26,0%
7,6%
Tasapainoinen
44,0%
19,6%
Voimakas
30,0%
72,8%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
6,0%
3,1%
Pehmeä
20,0%
15,1%
Tasapainoinen
12,0%
8,4%
Voimakas
36,0%
27,5%
Lausunto
26,0%
45,9%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
28,0%
56,6%
Pehmeästi sekoitettu paletti
12,0%
14,3%
Tasapainoinen harmonia
18,0%
13,7%
Vahva väriyhtenäisyys
14,0%
10,1%
Yhtenäinen väripaletti
28,0%
5,3%
Mitkä ovat André Derain suosituimmat teokset kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Tietotaulukko
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Landscape at Collioure (als…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
1 100
Fishing Boats, Colioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
200
bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Fishing Boats, Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Charing Cross from sw
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
The beautiful model
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
London Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Drying the Sails
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
300
Mountains at Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Houses of Parliament at Nig…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Mitä laitteita André Derain -yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Tietotaulukko
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
27 000
67,3%
puhelimet
11 800
29,4%
tabletit
1 300
3,2%
Mitä kieliä André Derain -yleisö puhuu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Tietotaulukko
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
4 400
41,1%
ranska
1 400
13,1%
serbia
600
5,6%
espanja
500
4,7%
hollanti
500
4,7%
venäjä
500
4,7%
slovakia
500
4,7%
ukraina
400
3,7%
tanska
300
2,8%
Chinese
300
2,8%
Kuinka monta päivittäistä käyntiä André Derain -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Tietotaulukko
Päivä
Käynnit
la 26 Syy
800
su 27 Syy
600
ma 28 Syy
500
ti 29 Syy
900
ke 30 Syy
2 100
to 1 Lok
1 700
pe 2 Lok
1 100
la 3 Lok
600
su 4 Lok
1 000
ma 5 Lok
2 000
ti 6 Lok
1 200
ke 7 Lok
2 300
to 8 Lok
700
pe 9 Lok
1 000
la 10 Lok
400
su 11 Lok
1 400
ma 12 Lok
800
ti 13 Lok
1 800
ke 14 Lok
1 000
to 15 Lok
800
pe 16 Lok
1 300
la 17 Lok (ennuste)
600
su 18 Lok (ennuste)
900
ma 19 Lok (ennuste)
1 000
ti 20 Lok (ennuste)
1 200
ke 21 Lok (ennuste)
1 700
to 22 Lok (ennuste)
1 000
pe 23 Lok (ennuste)
1 100
la 24 Lok (ennuste)
600
su 25 Lok (ennuste)
900
ma 26 Lok (ennuste)
1 000
ti 27 Lok (ennuste)
1 200
ke 28 Lok (ennuste)
1 700
to 29 Lok (ennuste)
1 000
pe 30 Lok (ennuste)
1 000
la 31 Lok (ennuste)
500
su 1 Mar (ennuste)
900
ma 2 Mar (ennuste)
1 000
ti 3 Mar (ennuste)
1 200
ke 4 Mar (ennuste)
1 600
to 5 Mar (ennuste)
1 000
pe 6 Mar (ennuste)
1 000
Mitä ihmiset kysyvät artistista André Derain
Mitä André Derain -teoksia ihmiset avaavat eniten?
Ennen kaikkea Charing Crossin silta, 5 700 vierailulla tai 16% katselukerroista. 10 teosta on sijoitettu ylemmäs.
Kuinka suuri on André Derain yleisö ArtsDot.com-palvelussa?
40 100 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 7 700 taiteilijan sivulla ja 32 400 teoksissa.
Mitä laitteita André Derain -yleisö käyttää?
Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (67%), puhelimet (29%) ja tabletit (3%); tietokoneet muodostaa 67% käynneistä.
Mitä kieliä André Derain -taiteilijan yleisö käyttää?
englanti (41%), ranska (13%) ja serbia (6%). Ensimmäinen kieli, englanti, kattaa 41% vierailijoista.
Mitkä André Derain teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?
Voimakas-tunnisteella varustetut teokset (Värin voimakkuus) muodostavat 73% käynneistä, vaikka ne ovat vain 30% kokoelmasta.