André Derain Yleisö ja suosio palvelussa ArtsDot.com

1880 – 1954

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa André Derain sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

André Derain: luvut muutamassa rivissä

Charing Crossin silta on suosituin teos: 5 700 käyntikertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä on 16% kaikista André Derain -teosten näkymistä. Seuraavina ovat Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) ja Drying the Sails. Taiteilijasivu (7 700 näyttelyä) ja teokset (32 400 näyttelyä) ovat yhteensä 40 100 näyttelyä. Kiinnostus kasvaa: käyntejä oli 91% enemmän aikavälillä Elo 2026–Syy 2026. Paras kuukausi: Hei 2026 (19 200 käyntiä). Yleisön suosituimmat kielet: englanti (41%), ranska (13%) ja serbia (6%). Yleisön suosituimmat maat: Ranska (24%), Yhdysvallat (16%) ja Yhdistynyt kuningaskunta (8%). Laitteittain: tietokoneet (67%), puhelimet (29%) ja tabletit (3%). Käynnit painottuvat Voimakas (Värin voimakkuus) -tyyliin, jolloin sen osuus on 73% käynneistä, kun taas koko luettelon osuus on 30%.

André Derain: 10 teosta, joita ihmiset katsovat ensin

Jokaisen alla olevan teoksen on avannut todellinen vierailija ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Sija 1 on André Derain-taiteilijan vierailuun perustuva suosituin teos.

  1. Charing Crossin silta 1 Charing Crossin silta 5 700 käyntiä · 16,0%
  2. Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) 2 Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure), 1905 1 800 käyntiä · 5,0%
  3. Drying the Sails 3 Drying the Sails, 1905 1 000 käyntiä · 2,8%
  4. Charing Cross Bridge 4 Charing Cross Bridge, 1906 900 käyntiä · 2,5%
  5. Cypresses 5 Cypresses, 1907 900 käyntiä · 2,5%
  6. Harlequin ja Pierrot 6 Harlequin ja Pierrot, 1924 800 käyntiä · 2,2%
  7. Woman in a Chemise 7 Woman in a Chemise, 1906 800 käyntiä · 2,2%
  8. The Lighthouse at Collioure 8 The Lighthouse at Collioure, 1905 800 käyntiä · 2,2%
  9. Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay 9 Landscape by the Sea: The Côte d'Azur near Agay, 1905 700 käyntiä · 2,0%
  10. Effect of Sun on the Water, London 10 Effect of Sun on the Water, London, 1906 700 käyntiä · 2,0%

Milloin ihmiset vierailevat André Derain -sivulla?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Tietotaulukko
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 20260800
Hei 20261 50017 700
Elo 20261 4005 500
Syy 20264 8008 400

Milloin André Derain -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat André Derain suosituimmat teokset kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Tietotaulukko
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Landscape at Collioure (als…0000000003001001 100
Fishing Boats, Colioure0000000003000200
bathers00000000010000
Fishing Boats, Collioure00000000030000
Charing Cross from sw000000000100100300
The beautiful model00000000001000
London Bridge00000000020000
Drying the Sails000000000400300300
Mountains at Collioure0000000002002000
Houses of Parliament at Nig…0000000004000100

Mitä laitteita André Derain -yleisö käyttää?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Tietotaulukko
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet27 00067,3%
puhelimet11 80029,4%
tabletit1 3003,2%

Mitä kieliä André Derain -yleisö puhuu?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Tietotaulukko
KieliKäynnitJaa
englanti4 40041,1%
ranska1 40013,1%
serbia6005,6%
espanja5004,7%
hollanti5004,7%
venäjä5004,7%
slovakia5004,7%
ukraina4003,7%
tanska3002,8%
Chinese3002,8%

Kuinka monta päivittäistä käyntiä André Derain -sivulla on, ja miten se kehittyy seuraavan kolmen viikon aikana?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Tietotaulukko
PäiväKäynnit
la 26 Syy800
su 27 Syy600
ma 28 Syy500
ti 29 Syy900
ke 30 Syy2 100
to 1 Lok1 700
pe 2 Lok1 100
la 3 Lok600
su 4 Lok1 000
ma 5 Lok2 000
ti 6 Lok1 200
ke 7 Lok2 300
to 8 Lok700
pe 9 Lok1 000
la 10 Lok400
su 11 Lok1 400
ma 12 Lok800
ti 13 Lok1 800
ke 14 Lok1 000
to 15 Lok800
pe 16 Lok1 300
la 17 Lok (ennuste)600
su 18 Lok (ennuste)900
ma 19 Lok (ennuste)1 000
ti 20 Lok (ennuste)1 200
ke 21 Lok (ennuste)1 700
to 22 Lok (ennuste)1 000
pe 23 Lok (ennuste)1 100
la 24 Lok (ennuste)600
su 25 Lok (ennuste)900
ma 26 Lok (ennuste)1 000
ti 27 Lok (ennuste)1 200
ke 28 Lok (ennuste)1 700
to 29 Lok (ennuste)1 000
pe 30 Lok (ennuste)1 000
la 31 Lok (ennuste)500
su 1 Mar (ennuste)900
ma 2 Mar (ennuste)1 000
ti 3 Mar (ennuste)1 200
ke 4 Mar (ennuste)1 600
to 5 Mar (ennuste)1 000
pe 6 Mar (ennuste)1 000

Mitä ihmiset kysyvät artistista André Derain

Mitä André Derain -teoksia ihmiset avaavat eniten?

Ennen kaikkea Charing Crossin silta, 5 700 vierailulla tai 16% katselukerroista. 10 teosta on sijoitettu ylemmäs.

Kuinka suuri on André Derain yleisö ArtsDot.com-palvelussa?

40 100 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 7 700 taiteilijan sivulla ja 32 400 teoksissa.

Mitä laitteita André Derain -yleisö käyttää?

Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (67%), puhelimet (29%) ja tabletit (3%); tietokoneet muodostaa 67% käynneistä.

Mitä kieliä André Derain -taiteilijan yleisö käyttää?

englanti (41%), ranska (13%) ja serbia (6%). Ensimmäinen kieli, englanti, kattaa 41% vierailijoista.

Mitkä André Derain teokset sopivat parhaiten kävijöiden makuun?

Voimakas-tunnisteella varustetut teokset (Värin voimakkuus) muodostavat 73% käynneistä, vaikka ne ovat vain 30% kokoelmasta.