Jim Dine — 3D-virtuaalimuseo
Kävele virtuaaligalleriassa, joka on täytetty Jim Dine teoksilla, joita on yhteensä 32.
- Jim Dine, teos: Paletti II
- Jim Dine: Puuvartinen kylpytakki
- Peltikatka – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Nimetön (436) – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Viisi Jalkaa Värikkäistä Työkaluista, Jim Dine
- Three Red Spanish Venuses – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Two Thieves, One Liar – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Chief Blanket (Third Phase) – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Jim Dine, teos: Untitled (Head)
- Four hearts – taideprintti
- Youth and the Maiden
- Tiger – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Jim Dine, teos: second phase chief
- Tool box – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Jim Dine, teos: Two hearts in a forest
- Tool box, Jim Dine
- Confetti heart
- Tool box – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- The robe following her, Jim Dine
- Yolk 1417
- picabia I (cheer) – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Teeth
- picabia III (groans) – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- picabia II (forgot)
- Bouquet – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Untitled (297) – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Tool box
- Drag - Johnson and Mao – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Blond Hair – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Study for "Garrity Necklace, Number 1", Jim Dine
- Walla Walla Robe – taideprintti – taiteilija Jim Dine
- Jim Dine: Northern Italian Robe
Jim Dine
3D-virtuaalimuseo
⚠
Museon lataaminen epäonnistui



