Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

St Cecilia

Nimi Klass Kuupäev

Raphael, St Cecilia. Avalik omand Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Raphael artsdot.com/et/artists/raphael_et/
Kunstniku eluaastad
1483 – 1520
Tehnika
Oil On Canvas
Period
Renaissance
Artistic style
Renaissance
Influences
Classical motifs
Notable elements or techniques
Linear perspective, harmony
Subject or theme
Religious ecstasy, music

Kontekstis

St Cecilia — Raphael

Millal see maaldis on tehtud?

  1. 1480
  2. 1490
  3. 1500
  4. 1510
  5. 1520

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 37 surumisel.

Varjatud: Raphael eluajal (1483–1520) iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Esimesed teosed: kuni 1506 Peamised töötusaastad: 1506–1515 Hilisemad teosed: aastast 1515

Need kolm osa jagavad selles kataloogis kuupäevaga märgitud teosed esimeseks neljanüüdiks, keskmiseks pooleks ja viimaseks neljanüüdiks. Need ei kujuta endast kunstniku tervikut: vähem produktiivne periood võib tähendada hoopis puudut teose kataloogist, mitte pelgalt vaikset aega. Samad aastad koos kunstniku eluluga

Selle plaadi kohta ei ole täpset aastat säilitatud — kunstniku eluaja ja teose stiili põhjal, millist aastakümnest te arvestaksite?

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: artsdot.com/et/art/similar/raphael-st-cecilia-5ZKE8Y-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Gray #83848b

    Salvestatud palett

    • #83848B
    • #9C5E44
    • #DEB583
    • #492C25

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Palett
    Earthy Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Gray
    Intensiivsus
    Balanced Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Bold Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Strong Color Unity Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Balanced Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Balanced Soft Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Raphael teosed viimase zwölf kuuga — kokku 77 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Hiina 30,9%
    2. 2 Itaalia 20,7%
    3. 3 Hispaania 7,4%
    4. 4 Ameerika Ühendriigid 7,0%
    5. 5 Singapur 6,8%
    6. 6 Hong Kong 5,4%
    7. 7 Prantsusmaa 4,4%
    8. 8 Saksamaa 1,9%
    9. 9 Rumeenia 1,6%
    10. 10 Brasiilia 1,4%
    11. · 67 teist riiki 12,5%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Raphael kõige vaadatavamad teosed (kokku 20)

    1. 1 Ateenuse kool 9,5%
    2. 2 Transfiguratsioon, 1520 9,1%
    3. 3 Madonna della Seggiola (Tool), 1514 6,4%
    4. 4 Transfiguratsioon, 1519 3,4%
    5. 5 The Sistine Madonna, 1513 2,4%
    6. 6 Madonnas põõsast, 1506 2,2%
    7. 7 La Belle Jardinière, 1507 2,1%
    8. 8 Neitsi Maarja abiellumine, 1504 1,7%
    9. 9 Sistine Madonna, 1513 1,4%
    10. 10 Raphael Urbino Italy 1483 1520 Raphael 1515 A Masterpiece of Renaissance Portraiture 60 x 44 cm Portrait of Bindo Altoviti Bindo Altoviti portree, 1515 1,2%
    11. 11 Madonna ja Poeg (Tempi Madonna), 1508 1,1%
    12. 12 Madonna raamatuga (Connestabile Madonna), 1503 1,1%
    13. 13 Sistine Madonna 0,8%
    14. 14 The Deposition, 1507 0,8%
    15. 15 Ateeni Akadeemia, 1509 0,7%
    16. 16 Alba Madona 0,7%
    17. 17 Püha Jüri draakoniga võitlemas, 1505 0,7%
    18. 18 Vaimu Maarja ja Kirsikõnni, 1506 0,6%
    19. 19 Ristilinei, 1502 0,6%
    20. 238 St Cecilia see maalaus 0,1%

    Koos kattavad need teosed 46,6% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 511 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 384 on vähemalt üks kord vaadatud. See maalid on nende seas 238 kohal, selle tähelepanu osaga 0,1%. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Teose kirjeldus

    St Cecilia — Raphael

    A Divine Harmony: Exploring Raphael’s *St. Cecilia*

    Raphael’s The Ecstasy of St. Cecilia, painted around 1516-1517, is a breathtaking example of High Renaissance artistry. This masterpiece, originally commissioned for the chapel dedicated to St. Cecilia in the Augustinian church of San Giovanni in Monte, Bologna, transcends mere portraiture; it’s a visual poem exploring faith, music, and divine inspiration. The painting depicts St. Cecilia, patron saint of musicians, enveloped in a moment of profound spiritual experience as she listens to a celestial choir accompanied by Saints John, Paul, Augustine, and Mary Magdalene.

    Historical Context and Artistic Style

    Raphael’s career flourished during the High Renaissance, a period characterized by classical ideals, harmonious compositions, and a focus on human emotion. This painting exemplifies these qualities. The commission itself reflects the growing importance of devotional art in the 16th century, with patrons seeking works that evoked religious fervor. Raphael masterfully blends realism with idealism; the figures are rendered with anatomical accuracy yet possess an ethereal quality that suggests their connection to the divine. He employed oil on canvas, a relatively new medium at the time, allowing for richer colors and subtle gradations of light and shadow. The use of linear perspective creates a convincing sense of depth, drawing the viewer into the scene and enhancing its immersive quality.

    Symbolism and Iconography

    Every element within St. Cecilia carries symbolic weight. The musical instruments scattered at St. Cecilia’s feet – lutes, organs, and violins – are not merely props but emblems of her patronage over music and the arts. They represent earthly harmonies that echo the divine music she perceives. The inclusion of Saints John, Paul, Augustine, and Mary Magdalene is also significant. St. John represents prophetic vision, St. Paul embodies faith, St. Augustine signifies repentance, and Mary Magdalene symbolizes redemption. Together, they create a constellation of virtues surrounding Cecilia, reinforcing the painting’s message of spiritual devotion. The upward gaze of Cecilia and the partially opened heavens reveal her ecstatic state, a direct connection to the divine realm.

    Emotional Impact and Lasting Legacy

    Raphael's St. Cecilia is not simply a beautiful image; it evokes a powerful emotional response. The painting’s serene atmosphere, coupled with the expressions of rapturous devotion on the faces of the saints, inspires feelings of peace, reverence, and spiritual longing. The composition is balanced and harmonious, creating a sense of order and tranquility. Today, housed in the Pinacoteca Nazionale in Bologna, it continues to captivate audiences worldwide. At AllPaintingsStore.com, we are proud to offer meticulously hand-painted reproductions of this iconic work, allowing you to experience the beauty and profound meaning of Raphael’s masterpiece within your own space.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Raphael

    Sündinud koht: Urbino, Itaalia

    Urbino Renessanssi Sünd: Rafaeli Varase Elu ja Moodustumine

    Raffaello Sanzio da Urbino, maailmale tuntud kui Raphael, tekkis märkimisväärselt viljakas kultuurikeskkonnas. 1483. aastal sündinud Urbino müüride sees, keskijääma Itaalias asuva väikese, kuid intellektuaalselt elava linna-riigi seinte vahel, olid tema varased aastad läbi imbunud atmosfäärist, mis väärtustas nii kunstilisi oskusi kui humanistlikku õpetust. Tema isa, Giovanni Santi, ei olnud pelgalt Duke Federico da Montefeltro poolt teenitud maalija – ta oli mees, kes osales sügavalt renessanssiaegsete mõttevoolude seas, luuletaja, kes kroonikas hertsogi elu ja püüdis aktiivselt leida uuenduslikke kunstilisi ideid kogu Itaaliast ja mujalt. See sündimine uhkes õukonnas, mis väärtustas peenust ja intellektuaalset arutlust, kujundas sügavalt noore Rafaeli tundmusi. Tema isa surma pärast üheteistkümnendal aastal lasus tema õlgadele vastutus, kuid see andis ka võimaluse oma oskusi arendada pere töökojas, omandades tehnikuid ja traditsioone kohalike kunstnike juhendamisel. Juba varajastes teostes hakkasid ilmuma pehme graatsia ja tähelepanelik detailile – tema küpse stiili tuntumad jooned.

    Umbriast Firenzasse: Uute Mõjude Omandamine

    Rafaeli kunstiline tee oli pideva arengu teekond, mida märgistavad intensiivse õppimise ja assimileerimise perioodid. Perugia all Pietro Perugino juures saadud algne koolitus pani kindla aluse umbri stiilile – mis iseloomustab seda pehme modelleerimisega, harmooniumsetest kompositsioonidest ja rahulikest religioossetest stseenidest. Kuid Raphaelil oli kustamatu uudishimu, mis ajas teda otsima uusi väljakutseid ja laiendama oma kunstilisi horisonte. 1504. aastal sõitis ta Firenzasse, linna, kus pulsis tollal kunstilise innovatsiooni energia. Siin kohtus ta Leonardo da Vinci ja Michelangelo meistriteoste – kunstnike, kes ajasid maalimispiire senikuulmatu viisil. Ta õppis hoolikalt nende tehnikaid – Leonardo sfumato, tema peenete valguse ja varju gradiatsioonide ning Michelangelo võimsa anatoomilise täpsuse ja dramaatiliste kompositsioonidega. See Firenze periood oli Rafaeli jaoks sulatuskolde, sundides teda silmaringi avardama uusi kunstilisi võimalikkusi ja sünteesima need oma ainulaadseks visiooniks. Mõju on näha tema teostest selle aja suurenenud dünaamilisuses ja psühholoogilisemas sügavuses, eriti tema Madonna seerias.

    Rooma Triumpf: Tellimused ja Meisterteosed

    1508. aastal sai Raphael kutse, mis muutis tema karjääri – kutsed Paavst Julius II poolt Rooma. See tähistas tema kõige produktiivsema ja kuulsama perioodi algust. Igavese linn pakkus talle võrratu võimaluse näidata oma andeid hiiglaslikul skaalal, kaunistades Vatikani paavstiapartmendid vapustavate freskodega. The School of Athens, võib-olla tema kuulsaim teos, on tunnistuseks tema kompositsiooni, perspektiivi ja filosoofilise alegoria meistriõiguse kohta. Selle majesteetlilises ruumis tõi Raphael kokku klassikalise antiikkultuuri figuurid – Platoni, Aristotelese, Pythagorase, Euclidi – luues elava vaatepildi, mis tähistas inimliku mõistuse ja teadmiste otsingut. Ta jätkas tööd hiljem ka järgnevate paavstide jaoks, Leo X seas, võttes ette monumentaalseid projekte, nagu Stanze della Segnatura ja Stanza d'Eliodoro dekoreerimine. Need ruumid on freskod mitte ainult dekoratiivsed; need on sügavuti avaldusi paavsti võimu, religioosse uskumuse ja renessansi ideaalide kohta.

    Graatsia ja Suursugusus Süntees: Rafaeli Kunstistiil

    Rafaeli kunstistiili kirjeldatakse sageli graatsia, selguse ja idealiseeritud ilu harmoonilise seguna. Tal oli erandusuus oskus sünteesida erinevaid mõjutusi – umbri traditsiooni, Firenze uuendusi, klassikalist antiikkultuuri – ainulaadseks tasakaalukaks esteetikaks. Tema kompositsioonid on hoolikalt planeeritud, näidates korra ja proportsiooni tunde, mis peegeldab tema sügavat arusaamist renessansi põhimõtetest. Tema figuurid kiirgavad rahulikku väärikust ja emotsionaalset väljendusrikkust, kehastades humanistliku inimese täiuslikkuse ideaali. Ta oli ka meister kolorist, kasutades rikkalikke, sädelevaid toone, et luua teoseid, mis on nii visuaalselt köitva kui ka intellektuaalselt stimuleerivad. Eranditult Michelangelo sageli dramaatilise ja turbulentse stiili võrreldes kiirgab Rafaeli töö rahu ja harmooniat – kvaliteeti, mis on sajandeid publikut vaimustanud.

    Pärand ja Püsiv Mõjutus

    Rafaeli enneaegne surm 1520. aastal vaid kolmkümmend seitsme aasta vanusena lõpetas karjääri, mis oli täis potentsiaali. Siiski tema pärand jääb üheks olulisimaks kujuks lääne kunstiajaloos. Tema töö sai renessansi kõrgaegse esteetika nurgakiviks, teenides eeskujuks põlvedele kunstnikke. Kuigi Michelangelo mõju valitses hiljem kunstilist arutlust, Rafaeli rõhutamine selgusel, harmoonial ja idealiseeritud ilul koges uuesti tõusu neoklassitsismi perioodil, mille pooldajad olid nagu Johann Joachim Winckelmann. Tänapäeval jätkavad tema maalijad vaimustavat imetlust ja tunnustamist, köitma vaatajaid oma tehnilise briljansiga, emotsionaalse sügavusega ja püsiva võluga. Tema mõju on näha arvukates hiljem loodud kunstiteostes, mis kinnistavad tema koha tõelise renessansimeistrina – maalijana, kes suutis jäädvustada mitte ainult oma subjektide füüsiliku sarnase, vaid ka inimliku graatsia ja väärikuse olemuse.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib St Cecilia allalaadimislehele

    artsdot.com/et/art/download/raphael-st-cecilia-5ZKE8Y-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Raphael. St Cecilia. n.d., https://artsdot.com/et/art/raphael-st-cecilia-5ZKE8Y-en/
    APA
    Raphael (n.d.). St Cecilia [Painting]. https://artsdot.com/et/art/raphael-st-cecilia-5ZKE8Y-en/
    Chicago
    Raphael. St Cecilia. n.d. https://artsdot.com/et/art/raphael-st-cecilia-5ZKE8Y-en/
    Harvard
    Raphael (n.d.) St Cecilia. Available at: https://artsdot.com/et/art/raphael-st-cecilia-5ZKE8Y-en/

    Vaata lähedalt

    St Cecilia — Raphael

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Meie kataloog liigitab seda teost kategooria st cecilia, renaissance, religious art alla. Olete nõus? Mida te lisaksin või eemaldasite?
    4. Vaadake tagasi juhendi alguses esitatud teosele Ateenuse kool. Tooge kaks asja, mis sellel ja käesoleva teose vahel ühtevad, ning üks erinevus.
    5. Teemad, mis korduvad Raphael teosel: italian high renaissance ideals, classical composition & grace, religious devotion & ecstasy. Millist neist te siin näete?

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Kunstiküüpme

    St Cecilia — Raphael

    Kui hästi tunned seda teost?

    Märkige üks vastus iga 5 allpool esitatud küsimuse kohta. Igal on täpselt üks õige vastus.

    1. 1. Who painted "The Ecstasy of St. Cecilia"?

      • A Leonardo da Vinci
      • B Michelangelo
      • C Raphael
    2. 2. In what city is the painting currently housed?

      • A Florence
      • B Rome
      • C Bologna
    3. 3. What is St. Cecilia the patron saint of?

      • A Painting
      • B Sculpture
      • C Musicians and Church music
    4. 4. Approximately when was "The Ecstasy of St. Cecilia" created?

      • A 1490-1495
      • B 1516-1517
      • C 1530-1535
    5. 5. What medium did Raphael use to create this artwork?

      • A Tempera on wood panel
      • B Fresco
      • C Oil on canvas

    Minu tulemus: ____ 5 kohta

    Vastuste võti — õpetajale

    See algab uue trükitud lehe, mistするため saab koopiidist lihtsalt eesmislõiguga eemaldada.

    1C · 2C · 3C · 4B · 5C

    Kontrollige kõiki vastuseid selle maali kataloogiplaaniga võrreldes

    Küsimused ja vastused

    Kas teoses „St Cecilia“, autor Raphael kasutatakse tugevaid kontraste või pehmeid harronioid?

    Teose „St Cecilia“, autor Raphael väruanalüüs on tuvastatud Bold kontrast ja Strong Color Unity harmoonia.

    Kas „St Cecilia“, autor Raphael on maalid, joonis või etsing?

    Teos „St Cecilia“, autor Raphael on klassifitseeritud kui WallArt. See kategooria kirjeldab originaalteose kunstivormi.

    Millest tunnest on "St Cecilia" seotud?

    Teose „St Cecilia“, autor Raphael kirjeldatud emotsionaalne toon on Spiritual. See kokkuvõtab tunnet, mida teos väljendab.