Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

Philippe IV

Nimi Klass Kuupäev

Édouard Manet, Philippe IV. Avalik omand

Faktid

Kunstnik
Édouard Manet artsdot.com/et/artists/edouard-manet_et/
Kunstniku eluaastad
1832 – 1883
Tehnika
Engraving Lines cut directly into a metal plate with a hand tool, then inked and pressed onto paper.
Liikumine
Realism Painting ordinary people and ordinary work exactly as they are, without making them prettier or grander.
Artistic style
Classical illustration
Influences
Velázquez
Notable elements or techniques
Cross-hatching, Stippling
Subject or theme
Portrait

Kontekstis

Philippe IV — Édouard Manet

Millal see maaldis on tehtud?

  1. 1830
  2. 1840
  3. 1850
  4. 1860
  5. 1870
  6. 1880

Varjatud: Édouard Manet eluajal (1832–1883)

Selle plaadi kohta ei ole täpset aastat säilitatud — kunstniku eluaja ja teose stiili põhjal, millist aastakümnest te arvestaksite?

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: artsdot.com/et/art/similar/edouard-manet-philippe-iv-8EWFLQ-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Espresso #3c3836

    Salvestatud palett

    • #3C3836
    • #D2D1CD
    • #786F63
    • #ACA498
    Palett
    Neutrals Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Espresso
    Intensiivsus
    Monochromatic Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Statement Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Unified Palette Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Brilliant Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Muted Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Teose kirjeldus

    Philippe IV — Édouard Manet

    A Study in Dignified Majesty: Édouard Manet’s Engraving of Philippe IV

    Édouard Manet's *Philippe IV*, completed in 1862, stands as a testament to the artist’s unwavering commitment to capturing the essence of his era – a pivotal moment in French art history where Realism wrestled with Impressionism. This monochrome engraving isn’t merely a depiction of King Philippe IV; it’s an exploration of power, loyalty, and the subtle nuances of royal portraiture, skillfully executed through meticulous linework and tonal shading.

    Subject Matter: The artwork portrays Philippe IV, the Bourbon monarch reigning over Spain during a turbulent period marked by political intrigue and military campaigns. Manet’s focus is squarely on conveying the king's regal bearing and contemplative gaze – an image designed to inspire admiration and respect.

    Style & Technique: Manet adheres to classical illustration principles while simultaneously embracing the expressive potential of etching, a technique he honed from observing masters like Velázquez. The engraving utilizes cross-hatching and stippling extensively to build up texture and depth, creating an illusionistic surface that mimics the materiality of paint—a deliberate departure from academic conventions.

    Composition: The central figure dominates the foreground, positioned against a stylized landscape backdrop featuring trees and foliage rendered in muted tones. This arrangement emphasizes the king’s prominence while subtly suggesting a connection to the natural world – a recurring motif in Manet's oeuvre.

    Exploring Symbolism Within Form

    Beyond its formal qualities, *Philippe IV* is laden with symbolic significance. The inclusion of a dog beside the king represents loyalty and steadfast companionship—a visual metaphor for the monarchy’s enduring stability amidst external pressures. Furthermore, Philippe IV's attire – richly embroidered robes and jewelry – underscores his status as a ruler commanding considerable authority and wealth. Manet’s careful attention to detail elevates the engraving beyond mere representation; it communicates complex ideas about leadership and tradition.

    The Craftsmanship of Engraving: A Detailed Examination

    The engraving process itself is remarkable. Zinc plates were meticulously etched with burin tools, creating a matrix that would receive ink—typically consisting of varnish and pigment—before being pressed onto paper to produce multiple impressions. This technique demanded precision and patience, reflecting the artist’s dedication to achieving unparalleled realism. The resulting image possesses a tactile quality reminiscent of oil paint, achieved through layering and tonal variations within the landscape.

    A Legacy Enduring Through Reproduction

    Today, high-quality reproductions of *Philippe IV* allow art enthusiasts worldwide to appreciate Manet’s masterful artistry. WahooArt offers exceptional prints that faithfully capture the engraving's subtle textures and tonal harmonies—bringing a piece of French history into your home or studio. Explore our collection and discover the beauty of this iconic artwork.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Édouard Manet

    Sündinud Pariis, Prantsusmaa

    Pariisi rebell: Édouard Maneti elu ja kunst

    Édouard Manet, kes sündis 1832. aastal Pariisis jõukas ja heade sidemetega perekonnas, oli kõigest napilt vaba kunstniku elust, mis oleks muutnud kunsti ajalugu. Tema isa, austatud kohtunik, lootis pojale turvalist tulevikku õiguse või ehk mereväe teenistuses – auväärsed ametid, mis sobisid nende sotsiaalse seisuga. Siiski kuulus Maneti süda juba noorest peast kunstile. Üheteistaastaselt alustas ta formaalset joonistamist ja kuigi ta õppis mõnda aega akadeemilise maalija Thomas Couture'i käe all, leidis ta kiiresti, et Couture’i jäikud meetodid on piirduvad. See varajane vastupanu ennustas elu, mida veetis kunstiliste konventsioonidega võideldes. Manet ei soovinud lihtsalt minevikku reprodutseerida; ta püüdis tabada kaasaegse Pariisi elukirevust – ja mõnikord selle häirivat reaalsust. Ta külastas Louvre'i, mitte ainult vanade meistrite teoste koopiate tegemiseks, vaid nende tehnikate lahti võtmiseks, õppides Caravaggio ja Velázquez’ilt, kuidas valgus ja varjutus võivad vormi kujutada ja emotsioone esile kutsuda. Kuid tõeline pöördepunkt Maneti loomes oli Realismi tõus, mille pooldas Gustave Courbet. Courbet' viis lihtsustamata igapäevaelu kujutamine kõnetas Manetit sügavalt, vabastades ta ajalooliste või müütiliste teemade piirangutest.

    Pildistamatus ja innovatsioon: skandaalide ajastu

    1860ndad olid Pariisis intensiivse kunstilise keemise aeg ning Manet leidis end selle keskpunktis. Jaapani prindivärkade – ukiyo-e – saabumine mõjutas sügavalt tema esteetilisi tundlikkusi. Ta oli lummatud nende tasandatud perspektiividest, julgetest kompositsioonidest ja silmapaistvast värvitoonide kasutamisest, mis said peagi iseloomulikuks tema stiilile. See mõjutus, koos akadeemilise viimistluse kasvava tagasilükkamisega, viis töödeni, mis šokeerisid ja skandaaliks muutsid Pariisi kunstimaailma. Le Déjeuner sur l'herbe (Murul lõuna), mille esitamine Salon des Refusés’il aastal 1863 – näitus teostele, mida ametlik Salon oli keelanud – sai vaidluste katalüsaatoriks. Maal, mis kujutas palja naist pidamas piknikku kahe riietatud mehega, ei puudutanud ainult alastust; see puudutas seda, kui alastus esitati. Maneti figuuridel polnud traditsiooniliste paljaste kujutiste idealiseeritud vorme ja müütilist konteksti. Nad olid kaasaegsed, asetades vaataja ees häiriva otsekohesusega. Skandaal Le Déjeuner’ga süvenes veel tema 1865. aasta meistriteosega, Olympia. See maal, mis oli otsene uusversioon Tiziani Urbino Venuse’st, esitas kaasaegse prostituudi, kes vaatas julgelt vaatajat silma. Vapustav realism ja provokatiivne teema kohtasid laialdast hukka-mõistmist. Kriitikud süüdistasid Manetit vulgaarsuses ja kunstilise ebapädevuse osas, kuid viha all peitus tunnustus, et ta muutis fundamentaalselt maalimiskeelt.

    Sild Impressionismile: valgus, pintslilöök ja kaasaegne elu

    Kuigi Manet ei võtnud kunagi endasse “Impressionisti” etiketti, oli tema mõju liikumisele eelduseta. Ta jagas nende tagasilükkamist akadeemiliste konventsioonide suhtes ja pühendumust valguse ja atmosfääri lennukate efektide jäädvustamisele. Ta eksibitseris Monet’ga, Renoir’ga, Degas’ga ja teistega Impressionistidena nende iseseisvatel näitustel, kinnistades oma positsiooni avangardi peategelana. Maneti tehnika arenes lahtise pintslilöögiga, prioriteetides vormi muljet täpse detaili ees. Ta eksperimenteris värviga, kasutades sageli jõulisi kontraste dramaatiliste efektide loomiseks. Skandaalsete paljaste kujutuste kõrval uuris Manet laiemat valikut teemasid: portreede – sealhulgas silmapaistvaid kujutusi oma naisest Suzanne’st ja kunstnikust Émile Zola’st; Pariisi ööelu stseene, nagu A Bar at the Folies-Bergère, mis tabab suurepäraselt kaasaegse linnaelu võõrandumist ja vaatemängulisust; ning intiimseid koduseid stseene. Ta ei dokumenteerinud neid teemasid lihtsalt; ta küsitles neid, küsides ühiskondlikke norme ja väljakutsete konventsionaalsetele iluideedele.

    Pärand ja püsiv mõju

    Édouard Maneti varajane surm 1883. aastal süüfilise tõttu lõpetas karjääri, mis oli juba muutnud kunstiajaloo käiku. Kuigi tema maine kasvas pärast surma oluliselt, oli tema mõju kohe tuntav noorematele kunstnikele, kes nägid temas vabastajat. Ta murdis piire, väljakutsete traditsioonilistele teemade, tehnikate ja kunstilise eesmärgi ideedele.

    Tema kaasaegse elu tabamine rajas tee Impressionismile ja Post-Impressionismile.

    Tema innovatiivne pintslilöök ja värvitoonide kasutamine mõjutas põlvkondi maalijaid.

    Ta valmis silma vaatama ebameeldivatele tõdedele ühiskonnas, sundides vaatajaid küsima oma oletusi.

    Maneti maalid kõnelevad täna veelgi rohkem, mitte ainult nende esteetilise ilu poolest, vaid ka nende püsiva asjakohasuse poolest. Ta jääb oluliseks tegelaseks Realismist Impressionismi üleminekul ja on õigustatult tähistatud kui kaasaegse kunsti üks põhjafaatreid – Pariisi rebell, kes julges maalida maailma nii nagu ta nägi seda, koos kõikide keerukustega ja vasturääkivusega. Tema töö on tuletus sellest, et tõeline kunstiline innovatsioon tuleb sageli kindlaksmääratud normidega võitlemisest ja meie aja ebameeldivate tõdede omaksvõtmisest.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib Philippe IV allalaadimislehele

    artsdot.com/et/art/download/edouard-manet-philippe-iv-8EWFLQ-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Manet, Édouard. Philippe IV. n.d., https://artsdot.com/et/art/edouard-manet-philippe-iv-8EWFLQ-en/
    APA
    Manet, Édouard (n.d.). Philippe IV [Painting]. https://artsdot.com/et/art/edouard-manet-philippe-iv-8EWFLQ-en/
    Chicago
    Édouard Manet. Philippe IV. n.d. https://artsdot.com/et/art/edouard-manet-philippe-iv-8EWFLQ-en/
    Harvard
    Manet, Édouard (n.d.) Philippe IV. Available at: https://artsdot.com/et/art/edouard-manet-philippe-iv-8EWFLQ-en/

    Vaata lähedalt

    Philippe IV — Édouard Manet

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. How many faces can you find? ____ (our catalogue counts 1 — do you agree?)
    4. Meie kataloog liigitab seda teost kategooria royal portraiture, 19th century france, king philippe iv alla. Kas olete nõus? Mida te lisaksin või eemaldasite?
    5. Vaadake tagasi juhendi alguses esitatud teosele Olümpia (1863). Tooge kaks asja, mis sellel teosel koos sellega ühendavad, ning üks erinevus.

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik. Kasutage selle juhendi varasemate osade faktisid ja oma eelmitud vastuseid.

    Kunstiküüpme

    Philippe IV — Édouard Manet

    Kui hästi tunned seda teost?

    Märkige üks vastus iga 5 allpool esitatud küsimuse kohta. Igal on täpselt üks õige vastus.

    1. 1. What artistic movement is Édouard Manet’s Philippe IV primarily associated with?

      • A Romanticism
      • B Realism
      • C Impressionism
    2. 2. The engraving depicts Philippe IV of France. What symbolic element is present in the composition, representing loyalty and companionship?

      • A A detailed landscape background
      • B A prominent dog figure
      • C An ornate royal robe
    3. 3. What printing technique was utilized by Édouard Manet to create Philippe IV, resulting in a textured surface?

      • A Oil painting
      • B Watercolor wash
      • C Drypoint engraving
    4. 4. Diego Velázquez’s influence on Manet is evident in his use of light and shadow. Which artistic style did Velázquez exemplify?

      • A Cubism
      • B Fauvism
      • C Baroque
    5. 5. The engraving’s perspective emphasizes the immediate scene rather than creating a deep sense of space. What is this technique called?

      • A Aerial perspective
      • B Linear perspective
      • C Chiaroscuro

    Minu tulemus: ____ 5 kohta

    Vastuste võti — õpetajale

    See algab uut trükitud lehte, mistするため saab koopiidist lihtsalt eesmislõiguga eemaldada.

    1B · 2B · 3C · 4C · 5B