Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

Griffiths Drive

Nimi Klass Kuupäev

David Rayson, Griffiths Drive (2000), Wolverhampton Art Gallery. Reprodukteeritud allujoonaseks; õigused on kaitstud õiguste valdaja poolt. Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
David Rayson artsdot.com/et/artists/david-rayson/
Kunstniku eluaastad
1966 –
Maalatud
2000
Originaalmõõtud
110 x 121 cm
Peetud koht:
Wolverhampton Art Gallery artsdot.com/et/museums/wolverhampton-art-gallery-wolverhampton_et/

Kontekstis

Griffiths Drive — David Rayson

Mis on selle suurus?

Originaali mõõdud on 110 × 121 cm (kõrgus × laius); teos on joonistatud siin võrdluseks keskmise kõrgusega täiskasvanuga.

Millal see maalis on tehtud?

  1. 1960
  2. 1970
  3. 1980
  4. 1990
  5. 2000

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus, kus sünniaastat arvestatakse nullina.

Maalatud siis, kui kunstnik oli 34 aastane. 6 meie kataloogis olevatest selle kunstniku 8 dateeritud teosest on loodud varem.

▲ see teos, 2000 iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: artsdot.com/et/art/similar/david-rayson-griffiths-drive-AR2DF8-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Putty #dedfdb

    Salvestatud palett

    • #DEDFDB
    • #26221A
    • #876144
    • #B6B6B1

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Palett
    Neutrals Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Putty
    Intensiivsus
    Monochromatic Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Statement Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Discordant Palette Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Brilliant Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Muted Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik David Rayson teosed viimase zwölf kuuga — kokku 1 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Hiina 100,0%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    David Rayson kõige vaadatavamad teosed (kokku 2)

    1. 1 From Ashmore Park to Wednesfield, The Jet Bench, 1998 100,0%
    2. — Griffiths Drive, 2000 see maalaus 0,0%

    Koos kattavad need teosed 100,0% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 8 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 1 on vähemalt üks kord vaadatud. Seda maali ei ole antud perioodil veel vaadatud — see lõpetab nimekirja ilma reitinguta. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    David Rayson

    David Rayson: A Cartographer of the Everyday

    David Rayson, born in Wolverhampton in 1966, isn’t merely an artist; he's a meticulous observer and translator of the familiar. His work, often characterized by layered acrylic paintings and intricate drawings, doesn’t seek to capture grand vistas or monumental subjects. Instead, Rayson focuses on the quiet corners of British life – the faded signage of industrial estates, the weathered brickwork of suburban streets, the subtle shifts in light across a canal bank. This deliberate choice, rooted in a deep engagement with his surroundings, has established him as a significant voice within contemporary landscape painting and a key figure in exploring the complexities of postmodern identity.

    Rayson’s artistic journey began at Maidstone College of Art, where he honed his skills before continuing his education at Bristol University and culminating in a Master's degree from the Royal College of Art. These formative years instilled within him a rigorous approach to observation and representation – a commitment to capturing not just what is seen, but also the feeling of a place. Early influences are often cited as the work of Edward Hopper, whose evocative depictions of urban solitude and alienation, alongside the detailed realism of Victorian topographical artists, provided a crucial framework for his own developing style.

    The Language of Detail

    A defining characteristic of Rayson’s practice is his painstaking attention to detail. His paintings are not rendered with broad brushstrokes; rather, they are built up layer by layer using a technique that resembles both painting and drawing. He frequently employs a palette knife to apply thick washes of acrylic paint, creating textured surfaces that mimic the roughness of brick or the sheen of damp concrete. Simultaneously, he incorporates intricate lines drawn directly onto the canvas, often using charcoal or graphite, to delineate edges, shadows, and subtle variations in tone. This dual approach – painting and drawing – creates a sense of depth and complexity, inviting the viewer to linger and explore the intricacies of each scene.

    His subject matter is frequently rooted in the industrial landscapes of the West Midlands, his childhood home region. However, Rayson’s work transcends mere regional representation. He uses these specific locales as a lens through which to examine broader themes of memory, place, and the relationship between individual experience and collective history. The faded advertisements on shop fronts, the peeling paint on factory walls, and the overgrown vegetation all speak to a sense of time passing, of lives lived and lost within these spaces.

    From Memory to Reconstruction

    Rayson’s process is deeply rooted in memory and reconstruction. He doesn't simply aim to replicate what he sees; instead, he actively reconstructs his visual memories, layering them with observations and interpretations. As Artfacts notes, “His pictures were ‘all of real places painted and drawn from memory.’” This deliberate act of reimagining transforms the mundane into something profoundly evocative, prompting viewers to consider their own relationship to the spaces around them.

    Significant exhibitions throughout his career have solidified Rayson’s position as a leading contemporary artist. Solo shows at Maureen Paley/Interim Art in 2002 and Kettle's Yard in Cambridge in 2003 showcased the evolution of his practice, demonstrating his increasing mastery of layered techniques and his ability to imbue seemingly unremarkable subjects with emotional resonance. His work has been featured in numerous group exhibitions, including East International at Norwich School of Art & Design in 1999, further cementing his place within the British art scene.

    Legacy and Influence

    David Rayson’s impact extends beyond the purely aesthetic realm. He represents a shift towards a more nuanced understanding of landscape painting – one that acknowledges the subjective nature of perception and the importance of personal experience. His meticulous attention to detail, combined with his exploration of memory and place, has influenced a generation of artists working across various media. His work continues to resonate with audiences who appreciate its quiet beauty, its subtle complexities, and its poignant reflection on the everyday realities of modern life.

    Rayson’s artistic legacy is one of careful observation, layered representation, and a profound engagement with the spaces that shape our lives. He reminds us that even in the most familiar surroundings, there are always stories waiting to be told – stories captured not through grand gestures, but through the quiet details of the everyday.

    Muuseum

    Wolverhampton Art Gallery

    Näitustel paikal Wolverhampton, Ühendkuningriik

    Wolverhampton Art Gallery: West Midlandsi pärli

    Wolverhampton Art Gallery seisab kui väärikas tunnistus kunstipärandile, mis on peitnud end Wolverinept vürdakas linnas, pakkudes külastajatele sügavuti kogemuse viktoriaanlikust hiilgusest ja Jaapani meistrikunstist. See galerii, mille algus on aastas 1aged 1884, oma püsivat atraktsioonsust on saanud tänu erakordselt mitmekirel kogumusele — mis on piirkonna kultuurilise identiteedi nurgakivi — ning pühendumusele kunstihuvide eestundlusele põlvkondade vahel.

    Asukoht ja arhitektuur:

    Lichfield Streetil asuv Wolverhampton Art Gallery hõlmab hoonet, mis kehastab viktoriaanlikku elegantsi. Kuigi üksikasjalikud arhitektuuriplaanid ei ole kättesaadavad, aitab kogu struktuur oluliselt külastaja teekonnal, transportides külalised ajas tagasi ajastusse, mida iseloomustasid rikkalikud detailid ja suurejoonelisus.

    Kunstipatroonimise pärand:

    Galerii algus on juurdunud filantrooplikus visioonis — soovides kultiveerida kunstilist arusaama Wolverhamptonis. Toetudes märkimisväärsetele kohalikele parandajatele, sai galerii kiiresti tuntuks kui elutähtis ressurss visuaalse kultuuri edendamiseks ja siduste loomiseks kunstnike ning kogukonna vahel.

    Koguumi tippteosed: Viktoriaanlik kunst – elegantsi kaja

    Galerii viktoriaanliku kunsti kogumused esindavad erakordset perioodi meistriteostest koosolevat kontsentratsiooni, peegeldades selle transformatsioonipära ajastu kunstilisi tundeid ja sotsiaalseid väärtusi. Külastajad saavad imetleda selliste nimerade teoseid nagu Frank Brangwyn — kes on kuulus oma romantilise vaimuga täidetud monumentaalsete maastikude eest — ning skulptuure, mis tabavad kuninganna Viktoria valitsusajal valtdanud skulpturaalseid ideaale. See kollektsioon näitab mitte ainult tehnilist täiuslikkust, vaid ka moraalset, vaimset ja looduse ilu uurimist.

    Märkimisväärsed maalid:

    Imetlege teoseid nagu Henrie Pitcheri "Skots" (1903), portreett, mis on täis ekspressiivseid pintooni ja sooje toone — väärikuse ja mõttelikkuse meistraluslik kujundus. Avasta romantilist stiili inspireeritud maastikke, mis tabavad dramaatilisi vaateid ja edastavad sügavuid emotsioone.

    Skulpturaalne suurepärasus:

    Avasta skulptuure, mis kehastavad viktoriaanlikke kunstilisi ideaale — peened vormid ja hoolikas käsitöö, mis peegeldab selle ajastu fassinatsiooni klassikalistest mõjutest.

    Ainulaadne kollektsioon: Wolverhamptoni Tsubad

    Lisaks oma viktoriaansetele aartele uhkub Wolverhampton Art Gallery tõeliselt erakordne Tsuba kollektsioon — keeriliselt valmistatud Jaapani mõõkade osad —, muutes selle üheks esimesest sellise kunstivormi hoidla Jaapani väljaspool. Need esemed ei ole lihtsalt dekoratiivsed kaunistused; need on samurai au ja kunstilise oskuse sümbolid, demonstreerides võrratumat oskust metalltöötluses ja graveerimises. Iga Tsuba jutustab oma lugu — kujutades müüdilisi olendeid, lillemotiive või ajaloolisi stseenid — pakkudes väärtuslikku vaadet Jaapani kultuurile ja käsitöömeetoditele.

    Sümbolika ja tehnika:

    Uurige Tsubade graveerimiste hoolikat detailset täpsust — sageli kasutades kullast latti ja emalit — demonstreerides sajandeid lihvitud tehnikaid. Mõelge iga eseme sisse voodatud sümbolikat, mis peegeldab usku julgeduse, kaitse ja vaimse tähtsuse kohta.

    Horisontide laiendamine: Briti kunst beyond Victoria

    Wolverhampton Art Gallery pühendumus ulatub üle viktoriaanliku esteetika, hõlmades laiemat Briti kunstisaavutuste panoramat. Külastajad võivad kohtuda George Arthur Hickini teostega ("On the Conway", 1853) — maalist, mis tabab Windermere järve rahulikku ilu — ning William Lintoniga (1791-1876), kelle lõukud resoneerivad klassikaliste mõjutite ja Itaalia maastike idealiseeritud kujutustega. Need teosed valgustavad erinevaid kunstilisi suunala, mis kujundas Briti saatusi viktoriaanlikul ja edvardiaanlikul ajusel.

    Kaasaegsed mõjud:

    Tuvastage, kuidas kunstnikud nagu Hickin ja Linton said inspiratsiooni Euroopa meistritest — eriti Wilsonist ja Lorrainist —, kinnitades Wolverhampton Art Gallery kui väraja laiemate kunstiliste dialoogide mõistmiseks.

    Kogukonnaga kaasamine ja tuleviku visioonid

    Wolverhampton Art Gallery kultiveerib aktiivselt sidemeid kohalikuga kogukonnaga, pakkudes kaasahaaravaid tegevusi peredele ja edustades kunsti väärtust noortele kuulajatele. Lisaks tagab selle jätkuv pühendumus näituste korraldamisele — sealhulgas "David Cox: Vanem" ("Conway Castle", Caernarvonshire) — et Wolverhamptoni kunstipärand jätkata inspireerimist ja elude rikkust.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib Griffiths Drive allalaadimislehele

    artsdot.com/et/art/download/david-rayson-griffiths-drive-AR2DF8-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Rayson, David. Griffiths Drive. 2000, Wolverhampton Art Gallery. https://artsdot.com/et/art/david-rayson-griffiths-drive-AR2DF8-en/
    APA
    Rayson, David (2000). Griffiths Drive [Painting]. Wolverhampton Art Gallery. https://artsdot.com/et/art/david-rayson-griffiths-drive-AR2DF8-en/
    Chicago
    David Rayson. Griffiths Drive. 2000. Wolverhampton Art Gallery. https://artsdot.com/et/art/david-rayson-griffiths-drive-AR2DF8-en/
    Harvard
    Rayson, David (2000) Griffiths Drive. Wolverhampton Art Gallery. Available at: https://artsdot.com/et/art/david-rayson-griffiths-drive-AR2DF8-en/

    Vaata lähedalt

    Griffiths Drive — David Rayson

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele The Last Painting (1996). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.
    4. David Rayson oli selle teose valvimisel umbes 34 aastane. Mis selles teoses viitab kunstniku sellel kujumisel etapel olnud tööle?
    5. Mida kunstnik võib olla soovinud teile tekitada?

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Kust saan osta teose „Griffiths Drive“, autor David Rayson käsitsi maalatud reproduktsiooni?

    Teos "Griffiths Drive" on saadaval kujundis käsitsi maalatud õlireproduktsioon linaelapale. Tellimust saab esitada selle Käsitsi maalatud reproduktsioon lehel, kus on võimalik valida erinevad suurused.

    Mille teiste nimetega on David Rayson tuntud?

    Teised David Rayson jaoks kirjutatud nimed, teose "Griffiths Drive" looja, hõlmavad ka Rayson, David.

    Milline on teose „Griffiths Drive“, autor David Rayson värvitoon intensiivsus?

    Teose "Griffiths Drive" värvitoon on Monochromatic. Intensiivsus kirjeldab värvide sileduse ja tugevuse määra.