Μέγεθος χαρτιού

Οδηγός Έργων Φοιτητών

Orientation Panel Trees

Όνομα Τάξη Ημερομηνία

Amy Ward, Orientation Panel Trees (2008). Αναπαραχθεί για σκοπούς αναφοράς· όλα τα δικαιώματα διατηρούνται από τον κάτοχο των δικαιωμάτων. Δείτε αυτό το κάναβα υπό κινούμενο φως: το σχέδιο, το πραγματικό χρώμα κάτω από το βερνίκι, το καθαρό χρώμα

Στοιχεία αναφοράς

Καλλιτέχνης
Amy Ward artsdot.com/el/artists/amy-ward/
Μαλοχρωματισμένο
2008
Αρχική διάσταση
115 x 115 cm

Στο πλαίσιο

Orientation Panel Trees — Amy Ward

Ποιο είναι το μέγεθός του;

Οι πρωτότυπες διαστάσεις είναι 115 × 115 εκ. (ύψος × πλάτος), σχεδιασμένες εδώ δίπλα σε έναν ενήλικα μέσου ύψους.

Πότε έγινε η ζωγράφιση;

  1. 2000

▲ αυτό το έργο, 2008 κάθε πίνακας με ημερομηνία, δεκαετία προς δεκαετία

Παρόμοια έργα

Επιλέξτε ένα από τα παραπάνω έργα: αναφέρετε δύο κοινά στοιχεία που έχει με αυτό και ένα στοιχείο που το διαφοροποιεί.

Περισσότερα έργα που μπορούν να συνδυαστούν με αυτό: artsdot.com/el/art/similar/amy-ward-orientation-panel-trees-AQULEG-en/

Χρωματική παλέτα

Μετρημένο από την εικόνα

    Κυρίαρχο χρώμα

    Teal #0c8875

    Καταχωρημένη παλέτα

    • #0C8875
    • #0B82DB
    • #4D5879
    • #6A7C98

    Αυτά τα χρώματα μέσα σε ολόκληρη την παλέτα του καλλιτέχνη Βρείτε άλλες ζωγραφιές ανά χρώμα

    Παλέτα
    Dark Η κυρίαρχη οικογένεια χρωμάτων στην εικόνα.
    Κυρίαρχο χρώμα
    Teal
    Ένταση
    Vivid Πόσο κορεσμένες και ποικίλες είναι οι αποχρώσεις, από έναν μόνο ήπιο τόνο έως πολλούς φωτεινούς.
    Αντίθεση
    Serene Το πόσο διαφέρουν τα χρώματα σε φωτεινότητα και κορεσμό σε όλο το έργο.
    Αρμονία
    Softly Mixed Palette Ο βαθμός της αρμονίας μεταξύ των χρωμάτων, από την έντονη αντίθεση έως την πλήρη ενότητα.
    Φωτεινότητα
    Bright Το πόσο ανοιχτό ή σκούρο φαίνεται το έργο συνολικά, από τις βαθιές σκιές έως τα φωτεινά σημεία.
    Κορεσμός
    Clear Color Presence Πόσο καθαρά και έντονα είναι τα χρώματα, από το σχεδόν γκρίζο έως το απόλυτα ζωντανό.

    Πού στον κόσμο θα βρείτε αυτό το έργο;

    • κάτω από 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% και άνω
    Αυτό το έργο έχει πολύ λίγους καταγεγραμμένους επισκέπτες για να δημιουργηθεί χάρτης, επομένως η πλακέτα περιλαμβάνει κάθε έργο του Amy Ward κατά τους τελευταίους δώδεκα μήνες — συνολικά 1 χώρες. Από πού προέρχονται αυτά τα στοιχεία

    Οι δέκα κορυφαίες χώρες

    1. 1 Κίνα 100,0%

    Βρείτε τις τρεις πιο σκούρες χώρες στον χάρτη. Βρίσκεται το μουσείο που φυλάσσει αυτό το έργο σε κάποια από αυτές; Γράψτε έναν λόγο για τον οποίο άνθρωποι από μακριά μπορεί να το θαυμάσουν.

    Τα 2 πιο δημοφιλή έργα του Amy Ward

    1. 1 Orientation Panel Lighthouse, 2008 100,0%
    2. — Orientation Panel Trees, 2008 αυτό το έργο 0,0%

    Συνδυαστικά, αυτά τα έργα συγκεντρώνουν το 100,0% όλης της προσοχής που έλαβαν οι πίνακες αυτού του καλλιτέχνη κατά τους τελευταίους बारह μήνες. Ο κατάλογος περιέχει 8 έργα αυτού του καλλιτέχνη, από τα οποία το 1 είδε τουλάχιστον μία φορά. Αυτό το έργο δεν έχει επισκεφθεί ακόμη σε αυτό το χρονικό διάστημα — κλείνει τη λίστα χωρίς κατάταξη. Το ίδιο ισχύει και για κάθε μήνα ξεχωριστά

    Τα μπάρ μετρούν την προσοχή, όχι την ποιότητα. Επιλέξτε το έργο στην κορυφή και αυτό: ονομάστε ένα πράγμα που θα μπορούσε να κάνει μια ζωγραφική διάσημη πέρα από το πόσο καλά είναι ζωγραφισμένη.

    Καλλιτέχνης και μουσείο

    Καλλιτέχνης

    Amy Ward

    The Quiet Resonance of Amy Ward

    In the contemporary art landscape, few voices capture the profound stillness of the natural world as intimately as Amy Ward. A British artist whose work breathes with a rhythmic, meditative energy, Ward has carved out a singular niche through her celebrated Orientation Panels. These are not merely paintings, but meticulously constructed windows into a serene reality, where the boundaries between nature and architecture dissolve into a tapestry of fine lines and layered textures. Her journey is one of unexpected discovery, moving from the rugged, alpine landscapes of her youth to an international stage where her ability to render the essence of place has garnered widespread acclaim.

    Born in 1981 in the United States, Ward’s artistic sensibilities were deeply shaped by the dramatic topography of Idaho Springs, Colorado. Growing up amidst the mining history and soaring peaks of the American West, she developed an early reverence for the interplay of light and shadow across mountain vistas. This formative environment instilled in her a fascination with how landscape defines identity. While her formal academic path led her toward Visual Art and Art Education, her true creative evolution occurred through a process of self-directed experimentation. She famously embraced unconventional surfaces, utilizing materials such as wood and cardboard to explore the tactile possibilities of color and form, a practice that laid the groundwork for the structural complexity found in her mature work.

    The Alchemy of the Orientation Panels

    The true hallmark of Ward’s contribution to modern landscape art lies in her signature Orientation Panels. Departing from the sweeping, gestural movements often associated with abstract expressionism, Ward adopts a much more disciplined and painstaking approach. Her technique is a masterclass in patience; she builds her compositions through the accumulation of countless ink lines, creating a sense of depth that feels both visceral and ethereal. She often describes this method as finding "the magic in the tension between the layers." This layering process allows for subtle tonal shifts that mimic the way light filters through forest canopies or rests upon architectural facades.

    These panels serve as much more than mere depictions of scenery; they are studies in equilibrium. Whether she is capturing the tranquil surface of a pond, the sturdy silhouette of a lighthouse, or the intricate geometry of an alpine vista, there is a consistent sense of stillness that permeates her work. The viewer is invited to slow down, to trace the fine linework, and to become lost in the minute details of the natural world. Her ability to marry the organic irregularity of nature with a structured, almost architectural precision creates a visual language that is uniquely her own.

    Legacy and Artistic Vision

    As Ward continues to evolve, her work remains a testament to the power of observation and the beauty of the small-scale. Her significance in the contemporary art scene lies in her rejection of the loud and the transient in favor of the enduring and the quiet. Through her dedication to detail and her innovative use of medium, she has created a body of work that resonates with a universal longing for connection to the earth and the structures we inhabit.

    The impact of her vision can be summarized through several key artistic pillars:

    Materiality and Texture: The use of layered ink and unconventional supports to create a tactile, three-dimensional experience.

    Atmospheric Precision: A focus on capturing the subtle nuances of light, shadow, and weather within landscape settings.

    The Intersection of Nature and Form: Exploring how architectural elements and natural landscapes coexist in a state of peaceful tension.

    Meditative Process: An emphasis on the slow, rhythmic application of line as a means of achieving emotional depth.

    Περισσότερες πληροφορίες

    Διαθέσιμο online

    Κωδικός QR που συνδέεται με τη σελίδα λήψης για το Orientation Panel Trees

    artsdot.com/el/art/download/amy-ward-orientation-panel-trees-AQULEG-en/

    Παρθέμειο αναφορά για το έργο

    MLA
    Ward, Amy. Orientation Panel Trees. 2008, https://artsdot.com/el/art/amy-ward-orientation-panel-trees-AQULEG-en/
    APA
    Ward, Amy (2008). Orientation Panel Trees [Painting]. https://artsdot.com/el/art/amy-ward-orientation-panel-trees-AQULEG-en/
    Chicago
    Amy Ward. Orientation Panel Trees. 2008. https://artsdot.com/el/art/amy-ward-orientation-panel-trees-AQULEG-en/
    Harvard
    Ward, Amy (2008) Orientation Panel Trees. Available at: https://artsdot.com/el/art/amy-ward-orientation-panel-trees-AQULEG-en/

    Κοιτάξτε προσεκτικά

    Orientation Panel Trees — Amy Ward

    Κοιτάξτε πιο προσεκτικά

    Απαντήστε με δικά σας λόγια. Εδώ δεν υπάρχουν λάθος απαντήσεις — μόνο απαντήσεις που μπορείτε να εξηγήσετε.

    1. Τι σας τραβά την προσοχή πρώτα και γιατί;
    2. Ποια χρώματα ή σχήματα δημιουργούν τη διάθεση — και ποια είναι αυτή η διάθεση;
    3. Ανατρέξτε στο Orientation Panel Peacock (2008), που παρουσιάστηκε νωρίτερα σε αυτόν τον οδηγό. Αναφέρετε δύο στοιχεία που μοιράζεται με αυτό το έργο και ένα που διαφέρει.
    4. Τι θα ήθελε ο καλλιτέχνης να νιώσετε;
    5. Αν μπορούσατε να κάνετε στον καλλιτέχνη μία μόνο ερώτηση σχετικά με αυτό το έργο, τι θα ήταν αυτή;

    Η απάντησή σας

    Γράψτε μια σύντομη παράγραφο για αυτό το έργο τέχνης, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία από τα προηγούμενα μέρη αυτού του οδηγού και τις απαντήσεις σας παραπάνω.

    Ερωτήσεις & Απαντήσεις

    Ποιος δημιούργησε το "Orientation Panel Trees";

    Ο καλλιτέχνης πίσω από το "Orientation Panel Trees" είναι ο/η Amy Ward. Το έργο καταχωρείται υπό το όνομα του/της Amy Ward.

    Είναι το έργο "Orientation Panel Trees" του Amy Ward φωτεινό ή σκοτεινό;

    Η αισθητή φωτεινότητα του έργου "Orientation Panel Trees" του Amy Ward είναι bright. Μπορεί να συνδυαστεί με το φως του προορισμένου χώρου.

    Πού μπορώ να δω μια προεπισκόπηση του "Orientation Panel Trees";

    Για να δείτε μια προεπισκόπηση μιας αναπαραγωγής του έργου "Orientation Panel Trees" του Amy Ward, ανοίξτε τη σελίδα Προεπισκόπηση του έργου.